Policejní odborář Štěpánek: Výběr Lessyho byla „transparentní lumpárna“

Šéf policejních odborářů Milan Štěpánek zpochybnil tendr na policejního prezidenta, který loni v lednu vyhrál Petr Lessy.

Předseda policejního Nezávislého odborového svazu Milan Štěpánek v rozhovoru pro středeční Lidové noviny (LN) uvedl, že výběrové řízení na policejního prezidenta, v něž loni v lednu zvítězil Petr Lessy, vykazovalo nestandardní rysy. Dle Štěpánka mnoho nasvědčovalo tomu, že se „transparentně“ odehrála „transparentní lumpárna“.

V čem bylo řízení „cinknuté“? První den osmičlenná výběrová komise vítěze nevybrala. „Už z rozpoložení komise však bylo vidět, že ani nemohl být (vybrán). Bylo evidentní, že se čeká na druhý den výběru. Tedy na pana Lessyho,“ uvedl Štěpánek pro LN.

A přidal ještě další indicii, že soutěž měla dopředu daného vítěze. „Když jsem pak zpětně hodnotil některé otázky na pana Lessyho a na ně velmi dobře formulované odpovědi, tak to vypadalo tak, jako kdyby to bylo předem připravené,“ prohlásil pro LN odborářský předák, jenž se výběru policejního šéfa účastnil. Do komise byl však přizván tehdejším ministrem vnitra a předsedou Věcí veřejných Radkem Johnem až těsně před zveřejněním jejího složení.

Něco podobného prý zažil i sociálnědemokratický poslanec a exministr vnitra František Bublan. Ten se měl dle Štěpánka o své účasti v Johnově komisi dozvědět až z rádia. ČSSD však nakonec své zástupce (Bublana a exposlance Martina Pecinu) do týmu, který vybíral Lessyho, nevyslala. Bublan si však na podrobnosti, jak byl Johnem osloven, nevzpomíná. „To si přesně nepamatuji. Je to už dlouho,“ odpověděl ČESKÉ POZICI bezpečnostní expert strany Bublan, který ani nechtěl výběr Lessyho komentovat.

Štěpánek rozhovor uzavřel rozhovor pro LN konstatováním: „Už tehdy vše nasvědčovalo tomu, že transparentní výběrové řízení bude transparentní lumpárna.“

Počet příspěvků: 2, poslední 3.5.2012 03:47 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.