Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 29.6.2016 10:02
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Problém není ve zdražení, ale v neexistenci správy podzemníc

Problém není v tom, že se zdraží cena podzemní vody pro velké vodárenské a průmyslové odběry. Byla v roce 2001 fixně stanovena vodním zákonem a postupem let se dostala hluboko pod cenu vody odebírané z vodních toků, která je nákladová. Problém je v tom, že se vlastně jedná jenom o novou daň, protože ze získaných prostřeků nepůjde ani koruna na řádné hospodaření s podzemní vodou, které je u nás katastrofální a na nápravu škod, které tím vznikly. Podrobněji se můžete o situaci s podzemní vodou a o mých názorech na připravovanou novelu vodního zákona dočíst na webových stránkách odborného časopisu Vodní hospodářství, v tomto případě konkrétně na stránce http://vodnihospodarstvi.cz/pripominky-k-navrhu-novely-vodniho-zakona/ .

O KOLIK ZDRAŽILA VODA ? ? ?

Pokud se vrátíme k VELKÉ LISTOPADOVÉ BURŽOAZNÍ REVOLUCI, tak cena nebyla 2, - KČS, ale 0, 60 KČS a kdo platil stočné, tak jeho cena byla 0, 20 KČS - vše za metr kubický, tedy 1 000 litrů . Pokud tedy počítáme, tak byla voda, od "PLYŠÁKU " zdražena někde o více než 20 000 % ! Všichni, kteří se " MOTALI " kolem smluv s VEOLIÍ VIVENDI jsou odpovědní za energetickou chudobu a jistě jim za nehty zůstalo ............................., no hodně ! ! !

zdroj vody

je nutné znárodnit !!

Pane Junku, jste trochu mimo

Praha nezdražila vodu/stočné "nezávisle na Veolii" ale aby bylo na NČOV-zvětšení stávající čističky (v režii a zisku Veolie) o zhruba 100% (zatím se uvádí 4 mld) čímž se z Císařského ostrova ukrojí pozemek plochou i tvarem odpovídající Karlovu náměstí. To Veolii vyhovuje nárusto namísto modernější technologie na níž Praha nedosahne a ani se nepokouší, neb radní hopkají v režii Veolie. Čističku Praze (= sama sobě) staví Veolie, Praha platí.

Veolie jen z Prahy dnes lifruje do Francie ročně skoro půl miliardy zisku

Praha si odhlasovala privatizaci vody do vl. rukou, stát to změnil. "Státem" tehdy konkrétně jistý náměstek Mládek a Pilip. Doporučuji: http://pravdaovode.cz/

Re: Pane Junku, jste trochu mimo

a propos

Mládek si na takovou "maličkost" jíž vyrvání Praze pravomoci nakládat s vodou dnes nepamatuje. Pokud má někdo takového Alzheimera, je otázka, zda je schopen vykonávat ministrerský post.

Již další kapitolou je, proč Bém a spol s Veolií udělali (zcela nezištně) tu šílenou smlouvu do r.2028, čímž m.j.zrušili možnost, aby se NČOV platila z EU peněz.

Ač mlád, měl si nastudovat

To, že se s cenou vody nehýbalo 15 let není pravda, ale především ten nestydatý nárůst ceny za jeden m3 z cca 2.--Kčs na 70,-- Kč se uskutečnil v předchozím období a o tom ani zmínka. To, že vodu obhospodařují přednostně zahraniční společnosti je ostuda státu, který si pod nosem nechal sebrat základní prostředek k životu.

PS. možná že někdo kvalifikovanější dokáže spočítat kolik peněz tak odplavalo z republiky, proto se mi připadá jakékoliv zdražování vody jako hodně veliká drzost

Zbytecna panika

V clanku se pise, ze se zdrazi o 4 Kc.