Diskuse k článku

Podpora fotovoltaiky má být nižší až o deset miliard ročně

Solárníci by kvůli přiškrcení dotačního penězovodu mohli přijít o nemalé peníze. Dle vlády mají oproti jiným výrobcům zelené energie špatný poměr cena/výkon. Omezení podpory fotovoltaiky není namířeno proti firmám, jež vyrábějí jiné druhy ekologické energie, třeba vodní nebo větrné elektrárny. Spíše jde o částečné narovnání podmínek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zima 12.5.2020 8:00

Celé je to směšné. Tzv. alternativní zdroje energie by neměly dostávat žádné dotace, protože se jedná o fyzikální a ekonomický nesmysl a je to jen tunel pro vyvolené. Největší nesmysl jsou dotace do spalování biomasy, které produkuje CO2 a ničí přírodu. Místo toho by peníze měly být směřovány do výzkumu jaderných technologií, které jako jediné jsou schopny zajistit čisté a výkonné zdroje energie.

P. Pavel 13.5.2020 9:36

Asi byste nechtěl bydlet v blízkosti uložiště nebo těžby uranu, která krajinu naprosto zdevastovala jak na povrchu tak dole a to nevnímáme ani radiaci, to by bylo ještě horší. Zatím platíme jen za stavbu jaderných elektráren, za tu lajdáckou těžbu kterou zaplatilo a platí po letech mnoho lidí životem a likvidací odpadu která se přehazuje, jak horký brambor budeme platit ještě dlouho. Vy jen rozsvítíte a prohlašujete něco o čisté bezpečné energii. Člověk by se měl hlavně zamyslet proč potřebuje vyrábět tolik e.e. a potom ji použít třeba na pohon sl. slánky.

J. Václavík 11.5.2020 22:36

Kontroverzní? Jednoduše gauneřina! A i jen kvůli tomuto raději pryč z EU - ale hlavně z NATO!