Diskuse k článku

Po koronavirové krizi: Tři možné scénáře pro Evropu

Událost, jako je koronavirová krize, ve světě nikdy nebyla, proto se nelze se opřít o žádný známý model. Vědci pracující pro britskou vládu tvrdí, že opatření proti nákaze budou trvat rok. Dle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly možná ještě déle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Václavík 13.4.2020 19:52

Nejlepší scénář by byl vypadnout z NATO a vyhlásit všeobecnou brannou povinnost. Sice bychom nebyli "tak" bohatí, ale získali bychom svobodu.

P. Čech 12.4.2020 9:11

Válka v Evropě nebude, ale ti nezákonní migranti v Řecku a Turecku ať si to klidně myslí. Aspoň sem nepolezou. Co však vidím jako velmi reálné, je rozpad EU a návrat ke společenství uhlí a železa, ev EHS. Megalomanský zelený a socanský projekt EU, zejména po schválení Lisabonské smlouvy, je odsouzen k zániku, ke kterému dříve či později stejně dojde. Současný projekt EU totiž se skutečnou demokracií nemá nic společného. Zejména proto, že se nejedná o žádnou vládu občanů. EU totiž žádné občany nemá. Jde jen a pouze o neskutečný diktátorský moloch, ve kterém vládnou lidmi v Evropě nevolené zelené a socanské elity. Takový projekt ovšem naději nemá, stejně jako ji neměly ani socialistické státy.

J. Tínek 12.4.2020 12:18

Souhlas. Vadí mi názor autora článku na Maďarsko. Je to suverénní stát, a nikdo nemá právo ho odsuzovat pokud se řídí heslem Hungary first. Nakonec, I jiné státy se tím řídí. A být solidární s někým, kdo na problém kašlal, porušoval i elementární zásady hygieny a ochrany, a když se to zhorší, tak bude požadovat solidaritu od těch zodpovědnějších?

P. Nemec 11.4.2020 17:18

požádal bych autora, aby používal jednotné číslo...takhle by se mohlo zdát, že je vás víc :-)