Diskuse k článku

Po brexitu je třeba mít větší obavy o osud EU než Velké Británie

Schopnosti Britů, jako je zdravý rozum, jsou nenahraditelné. Kvůli ztrátě Británie, byrokratickým předpisům, planým deklaracím a nárokům bez odpovědnosti se EU stane invalidou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Ježek 25.1.2020 20:17

Náš národ musí být zachován. Máme odpovědnost nejen vůči sobě, ale doslova globální. Má to ale několik podmínek: 1. Odchod z EU, tedy Czexit. Proč? Protože země, která si nechá disktovat cizí vůli, se stává hostitelem parazita. 2. NATO, které nedodržuje Washingtonskou smlouvu a není schopno bránit své země, ale útočí na jiné. Samotná Washingtonská smlouva přitom nezakládá žádnou povinnost členské země pomoci vojensky jiné, která by byla napadena. Každý člověk by si ji měl přečíst. 3. Sociekonomiky i biosféricky míříme v současném postavení ke katastrofě . Krize přicházejí z USA vlivem absolutní nestability ve všech oblastech života s komplexním zadlužením a falšování prakticky všech socioekoniomických dat. Trhy řídí trendmakeři samostatně či syndikovaně, takže pouze oni jako kapitálově nejsilnější jsou schopni plně profitovat va prodejích za nejvyšší a nákupech za nejnižší cenu. Tím současně destabilizují trh. Destruktivní konkurence vede k fatálnímu zúžení zdrojů jako potenciálu prosperi

K. Gaman 20.1.2020 20:51

Nemyslím si, že by někdy k czexitu došlo, jako národ na něco podobného - na rozdíl od Poláků nebo Maďarů - nemáme koule. Opět se pěkně přitulíme k Německu, a tak, jak jsme dříve byli jednou z ruských gubernií, budeme nadále německou kolonií. Prostě vystoupit z EU se neodvážíme! A nějaké demonstrace proti zdražování po vzoru Žlutých vest? Ovečky se nebouří, jen shluknou do houfu a skloní hlavy.

M. Kolář 19.1.2020 20:36

Článek je ahistorickou slátaninou.. Brexit je ve skutečnosti pouhým ekonomickýcm protekcionismem, útěkem před aktuální konkurencí pracovní síly... Britové brexitem potrestali EU za své vlastní chyby, předluženost obyvatelstva a čtvrtstoletí trvající stupidní politiku (spolu s USA) vůči vzestupu totalitní Číny. Politice, která vedla k posunu globálního težiště finační síly..

P. Götze 20.1.2020 9:13

Kolik Britu vam tohle reklo? Znate dejiny Britanie? Jestli Brexit o necem neni, pak je to prave ekonomicky protekcionismus. Dnesni Britanie na otevrene ekonomice vyrostla, Britanie je naopak matkou celosvetove okenomiocke otevrenosti. To co jste napsal, je naprosty nesmysl, vazne by mne zajimalo, kde jste to vzal.

J. Kalíšek 19.1.2020 19:45

Stále jsme členy EHS (EEA) a to volný pohyb pracovníků, služeb, zboží a peněz zajišťuje.

Vystoupení z EU nastane, buď z naší vůle, nebo rozpadem EU.

K. Nový 19.1.2020 18:28

UK Brexit zvládne. Na druhou stranu bych je neidealizoval - mají své problémy - př. se svobodou slova (zákony o "hate speech" případně policie vyšetřující "hate non-crime") nebo vzpomeňme znásilňovací gangy.

Na druhou stranu, jakmile bude zřejmé, že UK je na tom ekonomicky lépe než EU, tak se EU rychle rozpadne.

Speciálně, pokud se UK zbaví nesmyslů typu "zabraňme klimatické změně" a EU ne, bude to do pár let.

J. Zima 19.1.2020 12:22

Já si na rozdíl od pana Studýnky myslím, že k czexitu dojít může. Ne ovšem samostatně, nýbrž s dalšími státy jako Polsko nebo Maďarsko. Příčinou ale nebude euro, protože dokud Němci jsou ochotni ho udržovat (je to pro ně přes všechny výdaje stále výhodné), tak to pořád nějak půjde. EU ale velmi pravděpodobně dojede na rudozelenou a imigrační politiku, pokud se uskuteční podle současných plánů. Německo a další bohaté státy si totiž mohou leccos dovolit a určité snížení životní úrovně jejich občané ve jménu údajné záchrany planety překousnou. U nás a v jiných zemích střední a východní Evropy nebo i v takovém Portugalsku to bude katastrofa. Už takhle žije u nás cca polovina lidí z ruky do huby a až se začne tvrdě zdražovat elektřina, topení, benzín i potraviny jen kvůli zelenému náboženství, tak lidé vyjdou do ulic. Žluté vesty to už předvedly a to šlo jen o nevýznamné zvýšení ceny benzinu. K tomu se určitě vrátí opět imigrační kvóty v jiné tentokrát "dobrovolné" podobě (viz nedávná prohl

J. Zima 19.1.2020 12:25

...viz nedávná prohlášení Maase a podobných. Pak stačí aby se toho chopil nějaký politik, udělá z referenda o vystoupení volební téma a už to pojede. Samozřejmě to nebude zítra, ale tak do 10 let, až ta šílená rudozelená politika dopadne na většinu lidí.

K. Pavlik 19.1.2020 15:24

To ze lide ziji z ruky do huby je jejich volba.

Moje babicka mela 190 korun duchodu a jeste mame pujcovala.

I. Lyčka 19.1.2020 16:19

Pokud bychom vzali, že se platy zvedly 10x, zkuste vyžít s 1190 Kč za měsíc. Leda tak v kupce sena nebo v zemljance.

K. Pavlik 19.1.2020 16:45

Priteli moje pribuzna ma 50000 mesicne a pravidelne (1x za rok) nemaji penize na zradlo.

P. Ježek 25.1.2020 20:20

Popsal jste případ lidí, kteří se vzdali lidské psychiky pro duchovně vyprázdněnou a materiálně spotřebně neudržitelnou cestu přežívání. [>-]