Diskuse k článku

Plynovod South Stream byl jen přejmenován a modifikován

Výstavba plynovodu nebyla zastavena, jak tvrdí Rusové. Místo do Bulharska půjde nová větev do Turecka. Dále malá odbočka do Bulharska přes Řecko a větev původních propojení do Itálie. Ty už však nebude budovat ani provozovat Gazprom.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Jan111

Čo s tým má spoločné Fico ?

Pokiaľ viem, tak slovenská vláda bola proti Southstreamu a to preto, lebo by sa znížilo množstvo plynu prúdiaceho k nám z Ukrajiny a Slovensko by prišlo o veľkú časť z tranzitných platieb.

Čo sa týka samotného zrušenia Southstreamu, tak myslím, že EÚ dosiahla jedine to, že namiesto toho, aby plyn išiel z Ruska priamo do EÚ, tak po novom pôjde najskôr do Turecka.

0/0
9.12.2014 13:23

Jak Ludvík pomáhal Ukrajině

Nedávno jste tu, pane Ludvíku, ve svém článku "Jak pomoci Ukrajině od Gazpromu" (a nejen v něm) Ukrajincům radil, jak se Gazpromu zbavit. A když tedy Ukrajinci s pomocí vašich rad a politiků EU konečně dosáhli svého a na Gazpromu už vůbec, ale vůbec nebudou závislí, protože ten je - donucen jejich krádežemi a dluhy, a také zákazy a výhružkami ze strany EU - obejde, najednou žalujete, jak jsou ti Rusové zlí, když tedy ten Kyjev zbavili závislosti na svém plynu. Doslova pláčete, že "...Rusko již do budoucna nechce využívat tranzitní přepravu plynu přes Ukrajinu. Důsledkem je, že plynovody přes Ukrajinu mohou být postupně přenechány sběračům kovu..." - No, a nepřál jste si právě toto, Ludvíku? - JEŠTĚ k vašemu pojetí kartelu: jednou jej vidíte ve snaze Ruska prodávat plyn přímo - což je podle vás nepřípustné -. podruhé naopak přes prostředníky (i to je podle vás nepřípustné). Raději si už vyberte a nezesměšňujte se. A také se zamyslete nad onou Směrnicí EU o omezení práva dodavatele (Rusů

0/0
9.12.2014 13:17

J. Poděbradský

Ludviku,

A začnu nepříliš překvapivou zprávou: ruský Gazprom

odstoupil od záměru výstavby plynovodu South Stream, a to pod vlivem

korektního postoje Bulharska, jež nepovolilo Gazpromu výstavbu jeho

plynovodu na území EU.

Ale to je normalni, ze kdyz jedna strana nechce , tak strana druha odstoupi!!  Nebo odbornici cekali , ze Gazprom bude dolejzat....???

0/0
9.12.2014 13:04

Re: nezklamal

Ad 9.12.2014 10:15J. Poděbradský

Naprostý souhlas! Expert Ludvík jede pořád podle své ideologie.

0/0
9.12.2014 10:45
Foto

K48a44r32e30l 83V32y29š71a24t16a

Koukám, že to Rusko

ne a ne postupovat podle našeho experta Ludvíka. Vzpomínám, jak předpovídal zhroucení ruského plynárenství a propočítával jak Evropa vlastně z Ruska plyn nepotřebuje. Horoval po zrušení dlouhodobých smluv a podobné nesmyslné konstrukce. Ani ten Fico ho neposlechl a s Gaspromem si tu dlouhodobou smlouvu urychleně dohodl. Ale skutečnost je jiná, Rusko dizervifikuje své portfolio odběratelů velmi chytře a evropští ideologičtí hrdinové začínají protahovat brady. Rusko s Tureckem udělala dohodu a Turecko určitě ví jak s nakoupeným plynem zacházet. A ještě na tom vydělá. A ty státy které dělaly obstrukce k výstavbě z obavy ztráty zisku za přepravu o penízky přijdou stejně. A Ukrajina bude mít spoustu železa ze zbytečného plynovodu. Vlastně jak napsal a spočítal pan Ludvík, ruský plyn Ukrajina přeci nepotřebuje, že? Tak alespoň bude mít dostatek starého železa.

0/0
9.12.2014 10:41

J. Poděbradský

nezklamal

Z odbornika se stava presstitut! .-D Takze kdyz Gazprom nepovolil vstup do plynovodu,  ktery vlastni nekomu cizimu, tak je to spatne, a proto Eu prosadila zakon, ze pokud investor postavi, tak to neni jeho..... je to stejne jako s privodem elektriky do domu. Pokud mas dum daleko od rozvodu, tak si musis zaplatit pripojku a potom ji bezplatne predas rozvodnemu zavodu.... To neni kartel a vydirani??  Zadny "skoroodbornik" v cele s Ludvikem nedokaze odpovedet na jednoduchou otazku. Kdyz je Gazprom tak nespolehlivy dodavatel, tak proc se stale nakupuje plyn od nej??? Proc stoji plyn u spotrebitele i pres 1000 USD/ 1000 m3/ 1atm , když  RWE ma cenu 365 USD /1000 m3/ 30 atm???  A kdyz se nebude nakupovat plyn od Gazpromu, kde je jiny laciny zdroj plynu???

0/0
9.12.2014 10:15