Plastový diktátor

Akční figurka Steva Jobse se rychle stane sběratelskou lahůdkou

Plastový šéf Applu Steve Jobs je o něco větší než iPhone a o něco menší než iPad. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plastový šéf Applu Steve Jobs je o něco větší než iPhone a o něco menší než iPad. | foto: Česká pozice
Plastový šéf Applu Steve Jobs je o něco větší než iPhone a o něco menší než iPad.

Před Vánocemi se na trhu objevilo hned několik produktů, které by opravdový fanoušek společnosti Apple měl bezpodmínečně vlastnit. Vedle minimalistického dřevěného pouzdra na notebooky návrháře Rainera Spehla a krytu na iPhone od výrobce legendárních poznámkových bloků Moleskin je to hlavně akční figurka šéfa společnosti s nakousnutým jablkem v logu Steva Jobse. Až na svou velikost se plastový„Jobsík“ téměř neliší od své předlohy.

Miniaturní počítačový guru je o něco větší než iPhone a o něco menší než iPad. Ručně vyrobená replika má na sobě pro Jobse charakteristický černý turtleneck, modré Levi’s 502 a sundavací vrtané brýle. Tvůrci nezapomněli ani na Jobsovo strniště a repliku sportovních bot New Balance 991, bez kterých boss z masa a kostí neudělá ani krok. V levé ruce drží „sladký diktátor“ nejnovější iPhone 4. Cena limitované edice činní 79,90 dolaru, což je za šéfa jednoho z nejvýznamnějších amerických koncernů docela slušné.

Znalci ale již dnes odhadují, že po vyprodání hodnota figurky rapidně vzroste. Zajímavé by bylo sledovat, jak by se vyvíjela cena tuzemských plastových šéfů. Jak rychle by se prodal třeba takový Martin Roman, kolik by stál plastový Petr Kellner a jaký by byl asi zájem o několikacentimetrového Andreje Babiše?