Diskuse k článku

Petr Mach: Nechci, aby nás do přijetí eura někdo nutil

Strana svobodných občanů získala o víkendu jeden mandát v Evropském parlamentu (5,24 procenta hlasů). Její předseda Petr Mach tvrdí, že si dokáže představit spolupráci s francouzskou populistkou Marine Le Penovou, „například na plánu udělat euro dobrovolné určitě“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

M79i73l87a23n 41H39a97r81m47á53č36e62k 4158725567423

Re: Venkov by se možná vylidnil a co?

J.Zima:

"Soběstačnost ve výrobě potravin je v našich podmínkách malého státu drahý nesmysl. Mělo by snad smysl o tom uvažovat v rámci EU"

Pane Zimo,

jestli chápu Svobodné, tak ti chtějí z EU vystoupit. Jak by potom ČR hledala pro sebe potraviny mimo naše území, v EU, když EU by podle Vás zajišťovalo potraviny pro své členy a ČR by členem EU nebyla?

Podívejte se do vzkvétajícího bavorského pohraničí, je to krásná krajina velmi podobná té české, všude se nacházejí prosperující zemědělská sídla.

Stačí, když to budeme dělat jako Bavoři, v rámci EU, s podporou domácích zemědělců. Cesta podle "nápadů" p. Macha je cesta do zaostalosti a hladu.

0/0
4.6.2014 16:00

J. Křivan

Re: Venkov by se možná vylidnil a co?

Už se nebudeme trápit, Vy jste optimista já sebe vidím jako pesimistu-realistu. Budoucnost teprve ukáže kdo měl blíž ke skutečným dějům.

0/0
31.5.2014 13:58

J. Zima 869

Re: Venkov by se možná vylidnil a co?

Prosím vás  čtete vůbec, co píšu? Vždyť přikázané podíly výroby energie z tzv. obnovitelných zdrojů kritizuju stejně jako dotace do zemědělství.

Je úplně jedno kolik se vyprodukovalo potravin za bolševika. Nelze to srovnávat. Jednak to bylo spolu se Slovenskem kde jsou podmínky pro zemědělství příznivější, v prostředí pokřivených státem diktovaných cen a za hodně vysokou cenu v oblasti ekologie.

Řeči o tom, že jíme margarín a sóju jsou pustý blábol. Másla a masa si na rozdíl od dob bplševika můžete koupit kolik chcete. Že jsou na trhu i levné náhražky není nic divného když je někteří lidé kupují. To je ten rozdíl oproti plánovanému hospodářství.

V EU je soběstačnost v rámci ČR drahý ničím neopodstatněný luxus. Není proto jediný rozumný důvod pokud tedy neočekáváte válku se sousedy. Jestli se domníváte, že soběstačností ve výrobě potravin se něco změní na našem postavení v EU nebo dokonce ve vztahu k Rusku tak žijete asi v nějakém jiném světě.

0/0
31.5.2014 9:21
Foto

V.Hricák

Re: Pan Mach je bezpečnostní riziko pro ČR

Co s tím má společného přikázaný podíl elektřiny z obnovitelných zdrojů?

Za prvé,nejedná se pouze o elektřinu.Jedná se o energii jako celek.A v tom jsou zahrnuté i Babišovo řepkové a kukuřičné lány.Za druhé,právě toto nesmyslné nařízení začíná EU drtit víc,než dotace do zemědělství.Nejde jenom o dotace,ale o celkový dopad na ekonomiku a životní náklady obyvatel EU.Na výrobu jednoho litru řepkové nafty se spotřebuje 2,75 litru minerální.To není ani perpetum mobile.U něho by to mělo být alespoň 1:1.Pokud je důvod takového počínání energetická nezávislost,bylo by lepší nechat traktory stát.Pokud je to ekologie,měli by lidé vědět,že celá EU se celosvětově podílí na emisích skleníkových plynů ve výši 12%!Jaký má smysl nákladně snižovat ten evropský podíl, který činí z celosvětového podílu 2,4%?Čína,Indie,nebo Brazílie stačí zasmrdět zeměkouli desetkrát rychleji,než my za dlouhé peníze daňových poplatníků dosáhneme onoho 20% snížení.

0/0
30.5.2014 21:43
Foto

V.Hricák

Re: Venkov by se možná vylidnil a co?

...je stále lepší ten Boubín,než Babišovo... Nic si nevymýšlím.Nikdy.Z toho jsem už vyrostl.A z lidí,kteří mají klapky a vidí pouze svůj "problém",bez širšího kontextu vnímání okolního světa,se mi dělá nanic.Bohužel,nejčastěji se s touto vlastností setkávám u ekologických aktivistů.Mnohem dražší,než potravinová soběstačnost,je nesmyslné trvání na nějakých limitech výroby energií z obnovitelných zdrojů.Možná vám to jednou dojde.Až bude stát litr nafty stovku a chleba,i díky tomu dvě stě.Za bolševika jsme vyprodukovali cca o 20% potravin více,než činila naše spotřeba.Dnes musíme cca 40% dovážet.Zemědělství dotujeme cca 40 miliardami ročně a místo másla jíme margarín,místo masa sóju a mrkev a místo jogurtů kukuřičný škrob.Nikdo nemluví o pěstování banánů.Ale v základních potravinách by jsme soběstační být měli.Jinak to můžeme zabalit a rovnou požádat Merkelovou,aby nás přidružila,jako další spolkovou zemi.Nebo Putina...?

0/0
30.5.2014 20:57

J. Křivan

Re: Venkov by se možná vylidnil a co?

Nejděte si srovnání jak byla chemii zamořena půda v ČSSR a v západní Evropě a zjistíte, že se hluboce mýlíte. K zamořování půdy v ČSSR začalo podstatně později a proto nikdy nedosáhlo rozměrů jako v EU, Nedejte na PR, které se snaží z nás udělat blbce. Na situaci měla vliv i skutečnost, že rozvoj chemického průmyslu měl proti tomu západnímu skluz. Možná to nevíte, ale německé zemědělské podniky si proto v ČR pronajímají jednorázově půdu na zemědělské využití. To k těm argumentům

0/0
30.5.2014 11:49

J. Zima 869

Re: Venkov by se možná vylidnil a co?

Argumenty docházejí a tak napadneme diskutujícího? Nic nového.

Jinak chemizace zemědělství není žádný můj výmysl, ale byla to oficiální politika komunistů. Učili jsme se o tom dokonce ve škole. A jen si tak vzpomeňte nebo najděte kolik dusičnanů a jiných podobných látek se tehdy používalo, až to na mnoha místech znehodnotilo podzemní vodu tak, že nebyla k pití. A co ty dioxiny v mléce od nevhodných nátěrových hmot sil? Nemluvě o erozi způsobené rozoráním mezí na svažitých polích nebo o důsledcích meliorací prováděných na naprosto nevhodných místech. Jo soběstačnost byla ale za jakou cenu? A to ještě tehdy bylo v rámci celého Československa. Dosažení soběstačnosti pouze v rámci ČR je iluze.

Proto je tak důležitý svobodný dotacemi a regulacemi nepokřivený trh v rámci EU, který omezuje podobné nesmysly, na něž téměř všichni dioplácejí.

0/0
30.5.2014 8:51

J. Křivan

Re: Venkov by se možná vylidnil a co?

O komunistickém chemickém zemědělství může mluvit jen skutečný laik, který o tom nic neví, nebo zkušený provokatér. Takže další diskuzi na toto téma je zbytečná.

0/0
29.5.2014 22:45

J. Zima 869

Re: Venkov by se možná vylidnil a co?

To je tedy argumentace na úrovni, nadávat do měšťáků. Jak jste ale přišel na to že jsem podporovatelem zelených to opravdu nevím. Přečtěte si ještě jednu, co jsem napsal výše. Kromě toho Boubín jste si vymyslel vy.

Také nevím, co vás vede k tomu že by zemědělství bez dotací u nás zaniklo. Skončily by asi dotované bio farmy (pokud by lidé nebyli ochotni platit reálné ceny), řepka a také nesmysl s tzv. údržbou krajiny pomocí zemědělství. Jsem však přesvědčen že bez kvót a na férovém evropském trhu  by naopak některá zemědělská odvětví vzrostla.

Soběstačnost ve výrobě potravin je v našich podmínkách malého státu drahý nesmysl. Mělo by snad smysl o tom uvažovat v rámci EU. Kromě toho soběstačnost neměla pokud vím žádný zásadní vliv při minulých změnách režimů, mimo toho že komunistické chemické zemědělství na družstevních lánech notně poškodilo životní prostředí, což též přispělo k jeho pádu.

0/0
29.5.2014 22:38

J. Křivan

Re: Venkov by se možná vylidnil a co?

Několikrát jsem se zde zmiňoval o Finsku. Ta země je mi sympatická a co do počtu obyvatel skoro jako ČR. Má nesrovnatelně horší podmínky pro zemědělství. Přesto považuje potravinovou samostatnost za jeden ze základních pilířů své hospodářské politiky. Ví proč. Trhu se nenajíte a má i své mouchy.

PS S tou řepkou souhlas, je nevím proč jsme na ten špek skočili. Babišovi se nedivte, chová se tržně, co na tom, že trh je vždycky zdegenerovanej.

0/0
29.5.2014 17:05
Foto

V.Hricák

Re: Venkov by se možná vylidnil a co?

A vy víte,jestli budeme až do skonání věků obklopeni samými přáteli?Já teda ne.Jsem na světě padesát let a už jsem zažil jednu rošádu.Ti,co jsou o generaci starší už zažili dvě.Boubín si udělejte v Praze.Už tak je to tam pěkná gžungle.A jestli budete,vy měšťáci venkovany pořád dráždit,založíme ligu pro odtržení Čech od Prahy.Pak se ládujte tím,co vám ,jistě levněji,prodají vaši zahraniční přátelé.Zase jedna zelená,dutá palice.

0/0
29.5.2014 16:02

Včera měli slet

ti euroskeptici!!! Jak to že tam chyběl Mach??? To tam Macha ani nepozvali??? Von je u nich asi naprostá nula a Český budižkničemu.

Von tam šel jen proto aby se finančně zajistil, nic více!!!

0/0
29.5.2014 16:01

J. Zima 869

Re: Venkov by se možná vylidnil a co?

Potravinová soběstačnost má smysl v situaci, kdy jsme obklopeni nepřáteli a chystáme se na válku. To byla mimochodem filozofie komunistů. V EU však toto postrádá jakýkoli smysl. Rovný společný trh v EU bez dotací (za dodržení evropských standardů) by potraviny zlevnil a výrobu zefektivnil. Uvědomte si prosím, že v dotacích přispíváte i vy na farmáře v Francii, aby si tamní politici udrželi svá koryta. Stejně jako třeba Slováci přijetím eura přispěli na Řecko, kde tyto peníze obratem skončily v německých a francouzských bankách.To se vám líbí?

Obavy z nahnání lidí do měst nejsou na místě. V ČR, která má obyvatel méně než New York City, by bylo lépe zemědělské dotace směřovat do infrastruktury. Tím by velká města ztratila jednu ze svých výhod a lidé by mohli vyvíjet ekonomické aktivity i mimo ně. Ostatně podle mého názoru je stále lepší ten Boubín, než družstevní lány oseté Babišovou dotovanou řepkou.

0/0
29.5.2014 14:51

J. Křivan

Venkov by se možná vylidnil a co?

Ano lidi nahnat do měst. Popelnic je tam dost.. A z venkova udělat jeden veliký Boubín.

Potravinová soběstačnost je jedna z podmínek bezpečnosti státu. Není zadarmo, stejně jako armáda a policie.

0/0
29.5.2014 11:20

J. Zima 869

Re: Pan Mach je bezpečnostní riziko pro ČR

Dokončení.

...jejich přínos pro ekologii je nulový a je to fyzikální a ekonomický nesmysl, výhodný jen pro výrobce těchto zařízení, mafii napojenou na dotace a bruselské úředníky, kteří to "reguluji". Takových věcí je v EU mnohem více jen nejsou tolik vidět a právě proti tomu pan Mach vystupuje.

0/0
29.5.2014 11:09
Foto

S96t41a90n41i82s35l16a57v 48T56o33m57á97š 1778883864662

Re: Proč nefunguje EU, podle našich představ?

Kde bychom byl všichni jen chytří a kdybychom všechny a všechno chápali?

0/0
29.5.2014 11:04

J. Zima 869

Re: Pan Mach je bezpečnostní riziko pro ČR

Vy se to pokoušíte vulgarizovat, ale je to pravda. Je opravdu nesmyslné provozovat zemědělství tam kde se to nevyplatí. Venkov by se možná yylidnil a co? Lidé by dělali něco užitečnějšího a příroda by si oddechla. Příkladem je třeba Nová Anglie, kde se zeměděství neprovozuje už zhruba 100 let a ta nádherná příroda na podzim stojí za návštěvu.

Ostatně, to že zemědělství dotuje i USA a jiné státy neznamená že je to správně a není to žádný argument  Kromě toho řeč je o EU. Také je třeba rozlišovat mezi pravidly a dotacemi. Rozumná  omezení např. z ekologických důvodů jistě nikdo zpochybňovat nebude a proti dovozu z oblastí kde je nedodržují se lze bránit cly, ale dávat dotace na výrobu je zcestné. Jsou to právě tyto dotace, které ničí zemědělce v rozvojových zemích kteří na ně nemají a způsobují hlad. Už jste zapomněl jak dotacemi a nařízeními z EU vyhnaná produkce řepky zdražila potraviny pro nejchudší?

O výši kvót na obnovitelné zdroje diskutovat nelze, protože jsou zcestné od samého počátku, jej

0/0
29.5.2014 11:04

Re: Hlas pražských voličů bez základní finanční gramotnosti

Šílený Skluplíklu, co tu hulákáte, vyjděte do ulic a přesvědčte ty nePražské povaleče, ať vylezou z hospod a heren a jdou volit!! Kdákání tady na diskuzi a po volbách nic nezmění!!!

0/0
29.5.2014 10:42

Re: Hlas pražských voličů bez základní finanční gramotnosti

Přesně tak .Zbytek republiky, ale hlavně MS kraj nechal rozhodnout o volbách pitomé Pražáky. Měli největší vol. účast. MS kraj s nejvíce voliči měl o 11% nižší volební účast!!! 26:15!!! Kdo může ve volbách porazit Pražáky je jen MS kraj!!! TAK POŘÁD NECHEJTE ZA SEBE ROZHODOVAT , TY PRAŽSKÉ KAVÁRENSKÉ POVALEČE!!!

0/0
29.5.2014 8:29
Foto

V.Hricák

Asi bych to celé vystihl známým pořekadlem,

že zoufalí lidé dělají zoufalé věci.Jakmile zajdou politici tradičních stran za nějakou pomyslnou čáru,začnou se od nich voliči odklánět a hledat alternativu u stran,které hlásají jednoduchá řešení na složité problémy.Konec konců,i Hitler se dostal k moci demokratickým způsobem.Je smutné,že si toto nebezpečí většina politiků neuvědomuje a raději dají přednost svým naditým peněženkám.

0/0
29.5.2014 6:39
Foto

M56i38l48a48n 49H32a54r38m96á80č19e73k 4508375137873

Re: EU-paraziti

Souhlasím, pana Macha považuji za EU parazita podle vzoru VK.

0/0
29.5.2014 6:18
Foto

M93i33l12a59n 41H63a54r66m40á74č83e16k 4498825697643

Re: Proč nefunguje EU, podle našich představ?

Děkuji, vidíme to stejně.

0/0
29.5.2014 6:15
Foto

M48i94l58a44n 17H92a56r18m45á12č84e53k 4968835977293

Bohužel to tak asi nebude

Bohužel se obávám, že to tak nebude,

ambice p. Macha jsou v ČR. On si bude do Bruselu jezdit jen pro výplatu, již veřejně vyhlašuje, že tam nebude ani bydlet, jen tam bude létat na hlasování. Dále deklaroval, že nebude pracovat v žádné komisi. Chce být co nejvíce v ČR.

Chce se soustředit na příští volby a PS ČR.

Tím jak nám bude dělat ostudu v Bruselu, tak bude pořád v médiích, bude čím dál viditelnější a tak dokáže ohloupit poměrně hodně voličů. Něco jako kdysi p. Sládek.

Jeho ikonami (viz web Svobodných) jsou pánové Jakl, Hasenkopf, Knížák a Macek. Od Václava Klause si formálně udržuje odstup, ale dlouho to nevydrží a své spojenectví budou deklarovat veřejně.

Přímo strašné a odporné je, že tento člověk bude v Bruselu přísahat, že bude věrně sloužit Evropské Unii, přitom ji chce rozložit a vystoupit z ní.

0/0
29.5.2014 6:11

Hlas pražských voličů bez základní finanční gramotnosti

Klausův pohrobek a věčný snílek bez reálného pohledu, dočasně okouzlil pražské voliče bez základní finanční gramotnosti.

0/0
29.5.2014 6:01

Re: EU-paraziti

Ono take zalezi na tom, jak tomu co ctete  vubec rozumite. To bysta nam nejlepe dokazal, kdybyste, napadl nektere Machovo tvrzeni a pekne vyargumentova vasi pozici, Moji zkusenosti je, ze lide, kteri argumentuji jen chytrolinskymi pindy a nicim konkretnim, toho casto moc v hlave nemaji.

Tak pekne do toho pane Vydro, a  dejte to P. Machovi pekne vyzrat, at se my ostatni take neco dovime

0/0
29.5.2014 4:44
Foto

M29i69l13a54n 85H37a35r91m82á81č18e74k 4488475887233

Re: Pan Mach je bezpečnostní riziko pro ČR

Pane Zimo,

kdybych vzal p Macha za slovo, tak je nejvýhodnější vymýtit pralesy, udělat tam zemědělské velkolány a zbytek světa by potraviny neprodukoval. Řešení podle pana Macha, bez přerozdělování, bez dotací, s volným trhem.

Dotace jsou okrajová činnost EU. V zemědělství jsou však nutné, protože jinak zemědělství v mnohých zemích by zcela zaniklo, protože by bylo nekonkurenceschopné, venkov by se vylidnil.

Zemědělství úspěšně regulovalo i Československo (socialistické i předválečné), pomocí diferencované zemědělské daně. Regulaci zemědělství najdete ve vzkvétajícím Bavorsku i Rakousku. Svoje zemědělství diferencují a regulují USA, Indie, Čína, Brazílie, Argentina atd.

Regulaci či podporu zemědělství neprovádějí zejména země, kde je hlad.

O výši kvót na obnovitelné zdroje lze diskutovat, lze je snížit a lze je plnit mnohem lépe, než solárními tunely. To co nám předvedly naše bývalé vlády byla především neschopnost se v rámci EU domluvit a vyjednat pro nás vhodné parametry. Jistě,

0/0
29.5.2014 1:25

Jsem rád,

že byl konečně někam zvolen. Pět let o něm neuslyšíme.

0/0
29.5.2014 0:54

Já bych euro přijal

zcela dobrovolně, Machu.... kdyby mi ho někdo chtěl dát.

0/0
28.5.2014 23:31

J. Zima 869

Re: Pan Mach je bezpečnostní riziko pro ČR

Opět klasický omyl kdy se regulace a kvóty vydávají za pravidla.

Volný trh samozřejmě pravidla a sankce potřebuje (např. proto, aby nedocházelo k nedorozuměním nebo třeba podvodům). Co s tím ale mají společného kvóty na výrobu mléka nebo přikázaný podíl elektřiny z tzv. obnovitelných zdrojů?

Dále na pravidla obchodu jsou přece organizace jako WTO, GATT nebo případně smlouvy mezi státy o volném obchodu. Na co je k tomu potřeba bruselská byrokracie?

Na rozdíl od vás si myslím, že prospěšnější než dotace je pro vyrovnávání rozdílů rovnost a svoboda trhu. Dotace jsou v prvé řadě demotivující a demoralizující. Dále křiví trh a tím se dotýkají i ostatních kteří přímo s dotacemi nemají nic společného. Když už musíme platit do EU tak by bylo mnohem prospěšnější peníze vynaložit na velké projekty přesahující významem jednotlivé státy než na zemědělské a jiné neprůhledné dotace.

0/0
28.5.2014 22:28
Foto

K77a67r79e10l 75P93l23í38h78a10l 2699565758641

Re: Jednoho klausíka jsme se zbavili

OZE stojí ročně kolem 50 mld. Za ty prachy by se dalo nakoupit každý rok 100 tis. nových slušně vybavených octávií. Za pár let by se zcela vyřešil problém se starým vozovým parkem, snížily by se emise z dopravy a jako bonus by voliči politikům líbali nohy. Takto máme velké prd a ještě nám přidají další daň ze starších vozů. Pak nemají lidi krást a být naštvaní.

0/0
28.5.2014 17:10