Personální čistky v Pražských službách pokračují

Nová dozorčí rada Pražských služeb ve čtvrtek odvolala místopředsedu představenstva Karla Šaška (ČSSD) a Jiřího Janečka (ODS).

Politici nové pražské koalice pokračují v personálních čistkách v Pražských službách, kde hlavní město vlastní zhruba 77 procent akcií. Poté, co byli na mimořádné valné hromadě z dozorčí rady vyhozeni zástupci sociální demokracie, minoritního akcionáře, finanční skupiny Natland Group, a Boris Šťastný z ODS, hlavní vnitrostranický protivník primátora Bohuslava Svobody, nyní přišla řada na obměnu představenstva.

Ve čtvrtek 19. ledna poprvé zasedla nová dozorčí rada Pražských služeb. Odvolala místopředsedu představenstva Karla Šaška, politika ČSSD z Prahy 8, a Jiřího Janečka, bývalého pražského radního a exposlance za ODS z Prahy 11. ČESKÉ POZICI informaci potvrdil náměstek primátora a člen dozorčí rady Pražských služeb Pavel Richter z TOP 09.

Do představenstva Pražských služeb dozorčí rada zvolila známého ekonoma Petra Čermáka, který v poradenské společnosti Value Added vedl tým auditů a měl na starosti finanční a ekonomické analýzy a oceňování. Čermák před rokem 1991 pracoval na ministerstvu financí a připravoval metodiku účetnictví. V letech 1991 až 1995 pracoval jako náměstek ministra pro správu národního majetku a jeho privatizaci, poté jako 1. místopředseda výkonného výboru Fondu národního majetku ČR (1995 až 1998). Řadu zkušeností získal v dozorčí radě Komerční banky a ve statutárních orgánech mnoha významných společností. V letech 1999 až 2000 pracoval jako auditor firmy Arthur Andersen a jako jednatel společnosti Callino.

Dozorčí rada Pražských služeb uložila představenstvu, aby vybrala poradenskou společnost, jež provede hospodářský, procesní a personální audit. Po vyhodnocení auditu pravděpodobně dojde k dalším personálním změnám v představenstvu a v managementu Pražských služeb, který řídí Patrik Roman, bratr Martina Romana, předsedy dozorčí rady společnosti ČEZ.

Související články: