Paroubek se stal lídrem LEV 21 v „české Sicílii“ neboli v Ústeckém kraji

Předsedou ústecké buňky LEV 21 je Petr Benda, volebním lídrem Jiří Paroubek. V Teplicích to stvrdilo úctyhodných 262 delegátů.

Především na naší krajské organizaci bude záležet budoucí osud naší strany a případný úspěch v podzimích volbách, burcoval ve své děkovné řeči spolustraníky Petr Benda, nový šéf ústecké krajské buňky LEV 21. foto: © repro Facebook Národní socialisté - levice 21.století, ČESKÁ POZICEČeská pozice

Především na naší krajské organizaci bude záležet budoucí osud naší strany a případný úspěch v podzimích volbách, burcoval ve své děkovné řeči spolustraníky Petr Benda, nový šéf ústecké krajské buňky LEV 21.

Velkolepý „slet“ národních socialistů se o víkendu udál v severočeských Teplicích. Na sněmu byla ustavena ústecká krajská organizace Paroubkovy nové strany LEV 21, na jejíž úspěch v blížících se volbách expremiér hodně sází. Šéfem krajské buňky se stal známý podnikatel Petr Benda, lídrem pro krajské volby pak „otec-zakladatel“ Jiří Paroubek. To vše za účasti úctyhodných 262 delegátů. Teplický kongres LEV 21 byl ještě „masivnější“ než nedávný celostranický ustavující sjezd nově vzniklé partaje.

Ústecký kraj v minulosti nechvalně proslul „velrybářskými“ praktikami napříč politickým spektrem. Již na konci listopadu loňského roku se ČESKÁ POZICE pozastavovala nad počtem delegátů (235) účastnících se ustavujícího sjezdu národních socialistů v pražském Obecním domě. Požádali jsme tehdy představitele strany o nahlédnutí do seznamu delegátů, bohužel však nebyl k dispozici. Též po sjezdu v Teplicích nás zajímalo, kdo všechno se regionálního sněmu zúčastnil.

Opět jsme ale seznam delegátů nezískali. Proč? Je snad co tajit? Tiskový mluvčí národních socialistů Tomáš Sazima – kromě zajímavé informace, že LEV 21 má zhruba 600 členů – pouze uvedl, že „nevidí důvod, proč bychom jej měli zveřejňovat“. Škoda. Jsou minimálně dva důvody, proč nás účastníci sjezdů Paroubkovy partaje tak zajímají:

  • Zaprvé to, zda na sjezdu nebyli někteří bývalí členové jedné místní ústecké organizace Mladých sociálních demokratů, s jejímiž některými členy v minulosti podle informací ČESKÉ POZICE spolupracoval ústřední tajemník LEV 21 Jaroslav Andres. Někteří z nich – Jakub Tykal či Ladislav Mrvík – v ústeckých komunálních volbách v roce 2010 kandidovali za hnutí Severočeši.cz.
  • Druhým důvodem je, že někdejší předseda zaniklé strany ČSNS 2005 (kterou LEV 21 vloni v listopadu „polkl“) Karel Janko před časem ČESKÉ POZICI sdělil, že Andres měl údajně v Teplicích zakládat podezřelou místní buňku ČSNS 2005, jež prý nesla stopy takzvaných mrtvých duší. Andres to však v říjnu roku 2011 jednoznačně popřel a uvedl, že je to naprostý nesmysl.
Česká Sicílie nad Labem

„Především na naší krajské organizaci bude záležet budoucí osud naší strany a případný úspěch v podzimích volbách,“ burcoval ve své děkovné řeči spolustraníky Petr Benda. Účastníci teplické konference vyjádřili „hluboké znepokojení s politickou situací v zemi, a zvláště pak v Ústeckém kraji“, kritizovali krajské vedení ČSSD a takzvané kmotry ODS, a nakonec region označili za „českou Sicílii“.

Za zmínku stojí následující pasáž z prohlášení přijatého na sněmu, která se zabývá politickou mafií v Ústeckém kraji: „Naprosto skandálním je pak chování některých šedých eminencí ústeckých politických stran, jak ukazuje příklad partnera ústecké hejtmanky Jany Vaňhové (ČSSD) Romana Housky, který za podivných okolností unikl jakémukoliv trestu za to, že přejel městskému strážníkovi nohu.“

ČESKÁ POZICE na druhou stranu v minulých měsících přinesla několik článků na téma možného napojení Paroubkovy nové partaje na vlivné podnikatele z Prahy a Ústí nad Labem. Tak například přes firmu vlastnící dům, ve kterém Lev 21 sídlí, jsme se dostali k Romanu Janouškovi a Tomáši Hrdličkovi. Ústřední tajemník Jaroslav Andres prý má zase dobré kontakty na ústeckého bosse ODS Patrika Oulického.       

ČESKÁ POZICE se tématu případného napojení Paroubkovy strany na vlivné zákulisní hráče věnovala například v těchto článcích: