Pankrácké mrakodrapy přišly o územní povolení

Soud zrušil územní rozhodnutí pro stavbu dvou výškových budov developera ECM. Občanským sdružením vadí zatížení životního prostředí.

Budoucnost mrakodrapů, které měly vyrůst v Praze na pankrácké pláni, je nejistá. Dva objekty, jež zamýšlela postavit developerská společnost ECM, kterou věřitelé poslali koncem července do konkurzu, přišly o územní rozhodnutí. Informaci přinesl server ihned.cz.

Soud vyhověl námitkám občanských sdružení, podle nichž by stavba hotelu a obytného domu neúnosně zvýšila zatížení životního prostředí v této lokalitě. Městský soud v Praze územní rozhodnutí, které již dříve potvrdil pražský magistrát, zrušil. „Vrátili jsme věc k novému projednání a naše rozhodnutí je závazným právním názorem,“ uvedla pro server mluvčí soudu Martina Lhotáková.

Dle Petra Kužvarta z občanského sdružení Ateliér pro životní prostředí, které žalobu podalo, soud konstatoval, že developerské projekty lze umístit do nadlimitně zatíženého území, ale tato zátěž musí být snížena například protihlukovými opatřeními.

Z informací ČESKÉ POZICE vyplývá, že se rozhodnutí Městského soudu v Praze týká projektů City Epoque Residence, což měla být výšková budova ve tvaru písmene V s luxusními byty, a City Epoque Hotel. V loňském roce odhadla společnost Colliers hodnotu hotelového projektu s pozemkem na necelých 157 milionů korun, cena bytového projektu dosahovala až 391 milionů korun. Na něj poskytla Raiffeisenbank úvěr 70 milionů korun, který byl splatný ke konci června.