Pane Hadamcziku, gratulujeme! A kdy odstoupíte?

Trenér české hokejové reprezentace dnes slaví šedesátiny. Oslava mu ale asi zhořkla. Kvůli Pozemkovému fondu se o něho zajímá policie.

Ondřej Koutník 21.6.2012

foto: © REUTERSČeská pozice

Dnes, ve středu 20. června, slaví trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik 60. narozeniny. Gratulujeme! A teď důležitá zpráva, kvůli které mu oslava asi zhořkla.

Jak informovaly Hospodářské noviny (HN), policie začala šetřit okolnosti zaměstnání Hadamczikovy přítelkyně Lucie Placzkové na Pozemkovém fondu, kde si 22letá slečna se středoškolským vzděláním přišla na pěkných 270 tisíc korun. Druhým bodem vyšetřování je dle HN Hadamczikův dům, jejž si fond pod tehdejším vedením jeho kamaráda Radima Ziky (ODS) pronajal.

Trenér Hadamczik dodnes nedokázal vysvětlit propojení s Pozemkovým fondem, s jehož ředitelem Zikou se dobře zná z amatérského hokejového klubu Northern Stars. Jak v březnu zjistily HN, úředníci Pozemkového fondu si například loni zasportovali v Hadamczikově areálu v Kravařích nebo pracovníkům fondu pronajal dům v centru Ostravy. Podle HN navíc ve formě externí spolupráce získala v Pozemkovém fondu lukrativní zaměstnání Lucie Placzková, údajně Hadamczikova přítelkyně. A také její matka.

Jenomže místo aby Hadamczik podezřelé okolnosti tehdy vysvětlil, jak by se na trenéra národního hokejového týmu slušelo, v dopise novináře zabývající se jeho kauzou nabubřele odpálkoval: „Jsem státní trenér, že o hokej se zajímá celý český národ z toho vyplývá, že mě zná spousta lidí i ti, kteří mají významné funkce. Je to přirozený jev. Vaše nepodložené podezřívání a články mou osobu hrubě urážejí a poškozují. Rovněž se mi pletete do osobního života, svými nepravdivými články na což nemáte právo.“

Znovu proto opakujeme: Alois Hadamczik by měl navzdory svým sportovním úspěchům odstoupit. U národního hokejového týmu by totiž neměl působit trenér, okolo kterého „větří“ kriminalisté a jenž na svou kauzu reaguje jako bafuňářský „nabob“.