Ceska Pozice

Pane Hadamcziku, díky za bronz. Ale co ten Pozemkový fond?

Trenér české hokejové reprezentace si za výkon týmu na mistrovství světa zaslouží uznání. Navzdory tomu by měl odstoupit. Ne kvůli hokeji.

Z mančaftu Northern Stars se Alois Hadamczik zná s šéfem Pozemkového fondu Radimem Zikou. foto: © repro web Northern Stars, ČESKÁ POZICEČeská pozice

Z mančaftu Northern Stars se Alois Hadamczik zná s šéfem Pozemkového fondu Radimem Zikou.

Trenéru české hokejové reprezentace Aloisi Hadamczikovi se podařilo na mistrovství světa ve Švédsku a Finsku obhájit loňský bronz z Bratislavy. Za výkon svého týmu si určitě zaslouží poděkovat. Potěšilo zejména jeho čtvrtfinálové vítězství nad Švédskem. Po psychicky náročném týdnu s Davidem Rathem to byla dávka radosti, které se v nedávné době z veřejného prostoru příliš nedostávalo. Navzdory tomu by měl Hadamczik odstoupit. Nikoli však kvůli hokeji.

Trenér Hadamczik totiž dodnes nedokázal vysvětlit propojení s Pozemkovým fondem, s jehož ředitelem Radimem Zikou (ODS) se dobře zná z amatérského hokejového klubu Northern Stars. Jak v březnu zjistily Hospodářské noviny (HN), úředníci Pozemkového fondu si například loni zasportovali v Hadamczikově areálu v Kravařích nebo pracovníkům fondu pronajal dům v centru Ostravy. Podle HN navíc ve formě externí spolupráce získala v Pozemkovém fondu lukrativní zaměstnání Lucie Placzková, údajně Hadamczikova přítelkyně. A také její matka.

Místo aby Hadamczik podezřelé okolnosti vysvětlil, jak by se na trenéra národního hokejového týmu slušelo, v dopise novináře zabývající se jeho kauzou nabubřele odpálkoval(doslova citujme): „Jsem státní trenér, že o hokej se zajímá celý český národ z toho vyplývá, že mě zná spousta lidí i ti, kteří mají významné funkce. Je to přirozený jev. Vaše nepodložené podezřívání a články mou osobu hrubě urážejí a poškozují. Rovněž se mi pletete do osobního života, svými nepravdivými články na což nemáte právo.“

Jsme rádi, že rozruch okolo Hadamczika před šampionátem nepoznamenal atmosféru v národním hokejovém týmu. Do budoucna by však bylo příjemné, kdyby na lavičce neseděl muž, jenž svým chováním připomíná arogantní politické matadory.

zpět na článek


© 2021 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.