Diskuse k článku

Pandemie připravila děti o sociální kontakt a přilepila k počítačům

„Je důležité nashromáždit co nejvíc pozorování, dokud je vše akutní. Za rok to vyšumí, musíme to dělat teď. Toto poznání potřebujeme, abychom děti uměli podpořit v tuto chvíli, ale bude se hodit i v dalších zátěžových situacích, až přijdou,“ říká v rozhovoru školní psycholožka Kateřina Lerchová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Patta 14.3.2021 13:20

Nikoliv pandemie, ale vláda vzala dětem školu a jak se ukázalo, zcela nesmyslně. Důkaz: Proběhlo testování dětí ve školách u vybraných profesí (např. rodiče pracující ve zdravotnictví). Z více než 700 testovaných dětí nebyl zjištěn covid ani u jednoho!

S. Tomáš 13.3.2021 16:39

Děti seděli u počítačů už dříve, plusem je, že nyní mají méně času na hry a více na získávání vědomostí. V

J. Koutský 11.3.2021 11:10

To je dobře. Dnešní děti jsou generace,kterou bude počítač doprovázet celý život. Tak ať si zvykají.R^:-)

P. Čech 11.3.2021 12:40

A jakpak víte, co bude či nebude doprovázet celý život dnešní děti? Před padesáti lety nám bylo vtloukáno do hlav, že celý život nás bude provázet logaritnické pravítko. A kde dnes je? Dnešní třicetiletí lidé ani nevědí co to bylo, natož jak fungovalo. Za padesát let možná ani počítače nebudou stejně jako dnes nejsou ta logaritmická pravítka. Tedy, není to dobře. Děti se mají především vzdělávat a pobývat co nejvíce na čerstvém vzduchu a ne sedět doma u počítačů.

P. Čech 11.3.2021 9:35

O sociální kontakty nepřipravila děti žádná pandemie, ale nesmyslná politika ministerstva zdravotnictví a potažmo celé vlády. Novináři by měli nazývat věci jejich pravými jmény. Podle mne se vláda a ministerstvo zdravotnictví mají starat o to, aby bezproblémově fungovaly nemocnice a obecně zdravotní péče o nemocné občany. Ostatní věci by měla nechat na občanech samých.