Diskuse k článku

Pakt Molotov-Ribbentrop: Od neúplně informace k dezinformaci

Jan Schneider na základě článku „Hrdost přebíjí fakta. Na ruskou interpretaci paktu Ribbentrop-Molotov dohlíží i rozvědka“ polemizuje s médii vyvolávaným dojmem, že Hitler a Stalin v sobě našli zalíbení a poslali své ministry zahraničí, aby se objali a dohodli, že si rozdělí Polsko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Babička 2.11.2019 2:55

Dobrý pokus, postavit SSSR do co nelepšího světla, ani by to vypadalo jako otevřená proruská agitace.

A. Na 30.9.2019 12:54

Здравая статья. Хоть кто то ещё в Европе помнит историю.

J. Kucirek 23.9.2019 18:47

Panove,

ja povazuji clanek pana Schneidera za velmi vyvazeny. To co se dnes deje u nas ve verejnych medii proste bije do oci. Jsme tak zaprodany narod? Nejdriv 40 let komunismu, procentualne s nejvetsim poctem clenu KSC ze vsech tak zvanych socialistickych zemi a tet po padu komunismu, coz se stalo bez jedineho vystrelu, kdo by si to tenkrat pomyslel, najednou jedeme na "atlanticke linii" jak posedli, tentokrat pro zmenu proti Rusku. Musime mit porad nejakeho nepritele? Me to pripada, ze mlada generace je systematicky pripravovana na novou katastrofu v Evrope. Panove za atlantikem budou mit zase dobry kseft.

S. Tomáš 24.9.2019 8:32

Re: Panove,

Někteří lidé nemůžou bez hledání vnitřních a vnějších nepřátel dobře dýchat

J. Paleček 22.9.2019 22:28

Karel Havlíček Borovský

Chce to jednou si přečíst celý fejeton KHB Slovan a Čech a nejenom to profláklou pasáž o Rusech Ta o Polácích s článkem pana Schneidera docela koresponduje.

A. Na 30.9.2019 12:57

No a ještě by mohl vysvětlit, jak Standard Oil dodávala Hitlerovi ropu po celou válku vzhledem k námořní blokádě.

----------------

Испания.

J. Zima 22.9.2019 0:38

Že Polsko provádělo

nerozumnou a krátkozrakou politiku nikdo nezpochybňuje. Však na to také těžce doplatilo. Jakou to má ale souvislost s paktem Molotov-Ribbentrop to ví jen pan Schneider. Místo detailních rozborů polské politiky a mohl pan Schneider napsat alespoň jednu větu o zabrání pobaltských států a Besarábie a Severní Bukoviny Stalinem. Na ta území neměl SSSR žádný nárok. Argumentovat tím, že byly součástí Ruska za cara je velmi pochybné. Besarábie a Severní Bukovina ostatně nebyly nikdy součástí carského samoděržaví. Také se mohl trochu rozepsat o tom, že Stalin přes všechna varování držel pakt s Hitlerem do poslední chvíle, protože stále doufal v porážku Velké Británie, což by mu umožnilo expanzi na Blízký východ.

No a ještě by mohl vysvětlit, jak Standard Oil dodávala Hitlerovi ropu po celou válku vzhledem k námořní blokádě. Asi úplně nerozlišuje vlastnictví firem v Německu americkým kapitálem, které nebylo zrušeno a reálným obchodem. Také nějak nevidí rozdíl mezi dobou do prosince 1941, kdy byl

J. Paleček 22.9.2019 8:10

Re: Že Polsko provádělo

Pane Zimo, tak to dopište.

J. Nový 22.9.2019 9:29

Re: Že Polsko provádělo

Pane Zímo, nic vám nebrání napsat podobný článek a já slibuji, že si ho se zájmem přečtu.

V. Novák 23.9.2019 14:55

Re: Že Polsko provádělo

Tak nevím, pane Zimo,jestli jste tak alternativně informován - anebo prostě sprostě lžete...

Besarábie byla součástí "ruského samoděržaví" od roku 1812, kdy odtamtud Kutuzov vyhnal Turky a v r.1818 byla zřízena Besarabská gubernie. Tu okupovalo Rumunsko o100 let později,když porevoluční Sovětské Rusko tomu nedokázalo zabránit. SSSR nikdy anexi Besarabie neuznal.

Vaše neschopnost dohledat "jak Standard Oil dodávala Hitlerovi ropu po celou válku vzhledem k námořní blokádě" je srovnatelná s vaší neschopností zjistit si něco o Besarábii - stručně: přes pobočku Standard Oil of New Jersey na Nizozenmských Antilách a loděmi pod neutrálními vlajkami do neutrálního Španělska.Stačí? On totiž neválčil "celýsvět" a neutrálů bylo mnoho.

V co Stalin doufal, jste si vycucal ze kterého palce?

P. Pavel 21.9.2019 13:55

Nebo-li jediný kdo tady vytváří mlhu je opět schneider,

a to klasicky primitivním způsobem místních volksrusáků, kteří stalinovo paktování se s hitlerem, ekonomickou spolupráci, která hitlerovi tu válku vůbec umožnila rozpoutat, agrese vůči pobaltí, Polsku, Finsku a Rumunsku a následnou genocidní okupaci, jsou schopni omlouvat "Polskem" a americkým vlastnictvím některých německých firem.

J. Paleček 21.9.2019 19:25

Re: Nebo-li jediný kdo tady vytváří mlhu je opět schneider,

Pane Pavle Pavloviči, vy jste ten článek ani nečetl. Chápu je moc dlouhý. A to pan Schneider úplně opomněl jak Poláci zacházeli s ruskými vojenskými zajatci v polsko-ruské válce (1919 – 1921).

P. Pavel 22.9.2019 17:06

Re: Nebo-li jediný kdo tady vytváří mlhu je opět schneider,

Dlouhý nedlouhý, dá se shrnout v několika slovech. Kdyby rusácká podržtaška schneider napsala, že americké firmy a poláci bijou černochy, nebo "rusáky kritizovat nelze", tak by to vyšlo na stejno. A co máš na mysli, palečku morozove, snad ne to, jak rusáčtí bolševici nechávali svázáné polské zajatce vykrvácet, po té co jim usekli ruku, nebo snad máš na mysli tu spálenou nemocnici i raněnými polskými vojáky a personálem uvnitř. i

M. B. 22.9.2019 23:46

Re: Nebo-li jediný kdo tady vytváří mlhu je opět schneider,

Jste hlupák a nebo převlečený soudruh. Nejdřve si něco o panu Schneiderovi zjistěte a potom nebudete psát pitomosti co jste napsal.

"Jan Schneider :Stálý spolupracovník ČESKÉ POZICE. V prosinci 1976 připojil svůj podpis pod Chartu 77. Spolupracoval se skupinou The Plastic People of the Universe. V roce 1993 získal Cambridge Certificate in Religious Studies. Od roku 1990 působil ve službách zpravodajských, policejních a vládních, mimo jiné byl ředitelem Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost. Od roku 2005 pracuje jako publicista a bezpečnostní analytik."

A teď napište jaký hrdina jste byl asi nebyl jen jeden z davu.

J. Šilhan 23.9.2019 10:43

Re: Nebo-li jediný kdo tady vytváří mlhu je opět schneider,

To nic nemění na tom, že pan Schenider nemá zábrany šířit Ruskem vyrobené lži (to lze dokladovat).

V. Novák 23.9.2019 14:56

Re: Nebo-li jediný kdo tady vytváří mlhu je opět schneider,

Dokladujte.

Prosím, prosím, smutně koukám...

V. Novák 30.9.2019 14:24

A je ticho...

To muselo být uhlí!...

V. Novák 23.9.2019 15:17

Re: Nebo-li jediný kdo tady vytváří mlhu je opět schneider,

Jak je u Pavla Pavla zvykem, opět žádný argument, zato hnoje plná klábosnice...