Diskuse k článku

Pakt Molotov-Ribbentrop: Od neúplně informace k dezinformaci

Jan Schneider na základě článku „Hrdost přebíjí fakta. Na ruskou interpretaci paktu Ribbentrop-Molotov dohlíží i rozvědka“ polemizuje s médii vyvolávaným dojmem, že Hitler a Stalin v sobě našli zalíbení a poslali své ministry zahraničí, aby se objali a dohodli, že si rozdělí Polsko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Že Polsko provádělo

nerozumnou a krátkozrakou politiku nikdo nezpochybňuje. Však na to také těžce doplatilo. Jakou to má ale souvislost s paktem Molotov-Ribbentrop to ví jen pan Schneider. Místo detailních rozborů polské politiky a mohl pan Schneider napsat alespoň jednu větu o zabrání pobaltských států a Besarábie a Severní Bukoviny Stalinem. Na ta území neměl SSSR žádný nárok. Argumentovat tím, že byly součástí Ruska za cara je velmi pochybné. Besarábie a Severní Bukovina ostatně nebyly nikdy součástí carského samoděržaví. Také se mohl trochu rozepsat o tom, že Stalin přes všechna varování držel pakt s Hitlerem do poslední chvíle, protože stále doufal v porážku Velké Británie, což by mu umožnilo expanzi na Blízký východ.

No a ještě by mohl vysvětlit, jak Standard Oil dodávala Hitlerovi ropu po celou válku vzhledem k námořní blokádě. Asi úplně nerozlišuje vlastnictví firem v Německu americkým kapitálem, které nebylo zrušeno a reálným obchodem. Také nějak nevidí rozdíl mezi dobou do prosince 1941, kdy byl

Re: Že Polsko provádělo

Pane Zimo, tak to dopište.

Re: Že Polsko provádělo

Pane Zímo, nic vám nebrání napsat podobný článek a já slibuji, že si ho se zájmem přečtu.

Re: Že Polsko provádělo

Tak nevím, pane Zimo,jestli jste tak alternativně informován - anebo prostě sprostě lžete...

Besarábie byla součástí "ruského samoděržaví" od roku 1812, kdy odtamtud Kutuzov vyhnal Turky a v r.1818 byla zřízena Besarabská gubernie. Tu okupovalo Rumunsko o100 let později,když porevoluční Sovětské Rusko tomu nedokázalo zabránit. SSSR nikdy anexi Besarabie neuznal.

Vaše neschopnost dohledat "jak Standard Oil dodávala Hitlerovi ropu po celou válku vzhledem k námořní blokádě" je srovnatelná s vaší neschopností zjistit si něco o Besarábii - stručně: přes pobočku Standard Oil of New Jersey na Nizozenmských Antilách a loděmi pod neutrálními vlajkami do neutrálního Španělska.Stačí? On totiž neválčil "celýsvět" a neutrálů bylo mnoho.

V co Stalin doufal, jste si vycucal ze kterého palce?