Opakujme si s Bémem: I am ejaculating with anger!

The Economist uvádí lekci angličtiny pro politicky pokročilé. Jak asi přeloží slovo mazánek?

Politik Pavel Bém býval v médiích rád, na nynější příval zpráv by ale nejraději zapomněl a řekl NE jako v dávné televizní reklamě na ODS. foto: © ČESKÁ POZICE, Martin RychlíkČeská pozice

Politik Pavel Bém býval v médiích rád, na nynější příval zpráv by ale nejraději zapomněl a řekl NE jako v dávné televizní reklamě na ODS.

Tak jsme zase o kousek slavnější. Kauza Bém-Janoušek proniká do světových i méně světových médií. Stránky britské BBC zvolily titulek Pád českého lobbisty přezdívaného Voldemort, magazín The Economist zase nadpis Uvnitř tajemné komnaty a list New Zealand Herald díky zpravodajovi AFP referuje o cestovce Corrupt Tour, jež odhaluje pražské podsvětí. A komentátor slovenského deníku SME Peter Morvay sklízí na internetu obdiv a „lajky“, neboť napsal, že prezident Václav Klaus má největší osobní podíl na korupci a klientelismu v České republice. Je prý příslovečnou „žábou na prameni“, a pokud chce zdejší pravice přežít, musí se zbavit nejen Pavla Béma, ale i Klause.

Ve sportu se českým reprezentantům za šíření dobrého jména vzdává hold voláním „Hoši, děkujem!“ Co bychom ale měli volat nyní my, občané ČR, směrem k nadšenému horolezci, vášnivému golfistovi a stárnoucímu tenistovi? Tak si raději budeme opakovat slovíčka a fráze.

Pojďme na další lekci angličtiny pro politicky pokročilé. Duo Bém s Janouškem obohatilo svým výrazivem cizojazyčná média, takže neuškodí malé „opáčko“ – tentokráte v angličtině a ve spolupráci s The Economist, který rovněž zaujaly familiérní přezdívky obou telefonistů a pustil se do překladů. Lekce první: Kotě? Kitty. Kapitán? Captain. Kolibřík? Hummingbird. To by ještě šlo. Mazánek? Pampered boy. Maorská královna? Maori Queen! Mrtvý kůň? Dead horse. A tak dále, a tak dále. Ekonomický magazín nabídl dokonce i lekci pro pokročilé. Procvičíme si tedy některé fráze:

Janoušek: Good morning, Mayor!
Bém: I am going to shit my pants. I am incredibly pissed off. Those journalists are getting on my nerves. Really!
Janoušek: I don't wonder. 
Bém: But I am really pissed off. Fuck, do something about it you guys! I am now being tested by some idiots from Nova [TV].

Janoušek: Yes?

Bém: That fucker's name is some Milan [sic, actually Michal] Sochor [then a Nova reporter]. 
Janoušek: I called there already!
Bém: I am ejaculating with anger. 
Janoušek: That's clear. Turn yourself off. Turn yourself off.
Bém: I can't turn myself off. Shit. If you guys don't start doing something. Fuck!

Petra Čtvrtníčka, jenž natočil s primátorem Bémem předvolební klipy ve vodafonském stylu „Řekli jsme ne“, už k nové divadelní hře asi nikdo nepřesvědčí, natož aby vznikly nové jazykové kurzy typu Alles Gute.

Poděkujme zahraničním novinářům, že nás naučili říkat onu klíčovou větu: Stříkám hněvem. Takže znovu, všichni a pozor na výslovnost: I am ejaculating with anger!

Počet příspěvků: 2, poslední 28.3.2012 07:03 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.