Omrkněte s námi vzdělané missky Univerzity Karlovy

Stará dáma z roku 1348 jde s dobou. Vybrala si premiérovou královnu krásy: budoucí učitelku Lenku Volfovou z Kutné Hory (22 let).

foto: ©? ČESKÁ POZICE, Martin RychlíkČeská pozice

Prvním historicky doloženým rektorem Univerzity Karlovy byl právník Jindřich z Etwatu neboli z Prenzlau. A od čtvrteční půlnoci má nejstarší univerzita „na sever od Alp a na východ od Paříže“, jak ráda o sobě uvádí, i první oficiální královnu krásy! Premiérovou Miss UK se stala blondýnka Lenka Volfová (22 let), jež na Pedagogickou fakultu v Praze zamířila z jiného historického města – z Kutné Hory. O vítězství rozhodla devítičlenná porota, v níž zasedl i děkan 1. Lékařské fakulty UK Tomáš Zima. A protože ČESKÁ POZICE nemůže chybět u jedinečných událostí, stala se mediálním partnerem prvého ročníku Miss UK. Co jsme viděli a zažili?

Krásné (a chytré) dívky. Skvělá atmosféra. A zázemí, o nějž se postarali sami studenti...Krásné (a chytré) dívky. Skvělou atmosféru. Plně profesionální zázemí, o nějž se postarali pořádající studenti, takže mohla jásat i jedna z favorizovaných sexy finalistek, Markéta Kořínková, která studuje marketingovou komunikaci a stala se vítězkou hned ve třech podkategoriích: Miss UK Sympatie, Miss UK Czechoslovak Models a Miss UK Óčka.

Finálovému večeru nechyběl nadhled. Od adeptky práv Kristýny Sojkové jsme se dozvěděli, že nestačí znát jen zákony, ale že „dobrý advokát zná i soudce“. Aplaus sklidila Elena Jurčová z Evangelické teologické fakulty, když stovkám lidí oznámila, že jejím „perspektivním povoláním je farářka“. Kateřina Lávičková z Právnické fakulty zase pobavila sál narážkou na mizejícího děkana v Plzni: „Měl tu být večer i náš děkan, ale doufám, že se nikde neztratil.“

Finálová osmička vzešla z 38 přihlášených dívek a jednoho studenta. Recesista a zklamaný adept na Miss UK Přemysl Adamec si své chvíle slávy nenechal ujít. Na pódiu si postěžoval:

„Do dneška nechápu, proč mě porota nevybrala do finále. Myslím si, že bych tu měl být, jsem jedním z nich. Vlastně jednou z nich,“ opravil se. Do plavek se už nepřevlékl, takže si návštěvníci po „dovednostních“ soutěžích mohli vychutnat i esence ženství v tomto pořadí:

  1. Kristýna Sojková, Právnická fakulta
  2. Tatiana Sinenkaia, Fakulta humanitních studií
  3. Lenka Volfová, Pedagogická fakulta
  4. Markéta Kořínková, Fakulta sociálních věd
  5. Olga Granici, Přírodovědecká fakulta
  6. Elena Jurčová, Evangelická teologická fakulta
  7. Kateřina Lávičková, Právnická fakulta
  8. Kateřina Kolomazníková, 2. Lékařská fakulta

Přesné míry a křivky ovšem nehrály roli. „Miss UK nepodporuje zdeformované vnímání krásy. Neuvádíme míry finalistek a podobně. Soutěž by měla posílit jejich sounáležitost s univerzitou a být oslavou krásy mládí a studentství,“ uvedla již dříve manažerka Aneta Hoffmannová, někdejší finalistka Miss Academia. (Neoficiální vítězkou fiktivní kategorie Miss Anatomie by se však po zásluze stala studentka všeobecného lékařství Kateřina Kolomazníková ze 2. lékařské fakulty.)

Premiérovou akci oficiálně podpořily čtyři fakulty: pedagogická, sociálních věd, právnická a 1. lékařská fakulta, nicméně rektorát Univerzity Karlovy se k akci měl nepochopitelně macešsky. Třeba příště? Snad vedení pochopí, že i tak nějak nenásilně, příjemně a nápaditě se může UK propagovat.

Krátce před půlnocí si z toho nikdo hlavu nedělal. Vítězná Lenka Volfová (číslo 3), jež studuje němčinu a hodlá být vskutku učitelkou, která by „chtěla jednou někoho zaujmout“, rozdávala úsměvy. A později i první rozhovory, z nichž přetiskujeme ten, který poskytla studentskému serveru UKáčko.cz:

Pomohla Ti někdy krása u zkoušek ve škole?
Ne, nikdy. My máme většinou učitelky, takže ne.

Jaký to byl pocit, když Tě omylem vyhlásili Miss sympatie?

Byl to strašně zajímavý pocit, ale Markétě jsem to přála, takže jsem jí korunku ráda předala.

Jaká disciplína Tě dneska bavila nejvíc?
Asi ta volná, protože jsme o ní předem nic nevěděly, bylo to překvapení. Bylo to zvláštní, ale asi jsem předváděla hopík naposledy.

Jak sis užila finálový den?
Je pravda, že jsme měly práci už od rána. Bylo to opravdu dlouhé. Kolem páté hodiny už na nás na všechny padla únava a nejradši bychom šly domů. Tak jsme se posilnily a daly jsme to.

Jak oslavíš výhru?
Budu slavit až do rána.

Miss UK Sympatie Markéta Kořínková (číslo 4), která se ke korunce dostala až na druhý pokus, si zase může být jistá, že po tak krásné, sebevědomé a v oboru vzdělané mluvčí sáhne kterákoli nadnárodní korporace. „Studuji marketing, pracuji v PR agentuře, snažím se chodit pravidelně cvičit, starám se o svoje dva pejsky, přítele a domácnost a dalších asi milion věcí, které nikoho nezajímají,“ říká pražská rodačka libující si v jezdectví a střelbě z pistole.

Jak hodnotí premiérový ročník organizátoři? „Účast v Roxy byla výborná, organizace až na pár drobností také, finalistky se ukázaly pravým klenotem celého večera a hlavně akce rozpoutala na univerzitě a mezi fakultami dosud nevídanou debatu,“ řekl ČESKÉ POZICI Tomáš Gavlas, student Filozofické fakulty a „principál“ Miss UK.

A druhý ročník už je prý od pátku v přípravě. Spokojených a to nejen mladých lidí s Miss UK bylo dost, nicméně intelektuálové typu slavného absolventa Univerzity Karlovy – JUDr. PhDr. Mgr. et. Mgr. Henryka Laholy – nad tím hříšným znesvěcováním světoznámé alma matris zřejmě pohoršeně pozvednou svůj zrak, jako autor na revue iHumr.cz. Ale dělají kardinální chybu.

Počet příspěvků: 1, poslední 3.12.2011 09:07 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.