Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zaorálek 17.7.2021 8:39

Tak tohle bylo opravdu vodporny. Dočetl jsem až na konec, ale chvílemi mi bylo tak blbě, že jsem si myslel, že to už nevydržím, ale hecl jsem se a nakonec to dal.

Proč se autoři diví, že BDS je označováno, alespoň u nás, jako antisemitská organizace? Vždyť to sami předvedli, netřeba dodávat více. Tak naprosto nepokrytě jednostranný pohled na věc aby člověk pohledal.

Je mi z toho fakt smutno.

M. Konečný 21.5.2021 21:07

Nepamatuji se, že bych někdy četl tak tendenční a manipulativní rozhovor.

V. Vojáček 20.5.2021 8:55

Proč Hamás a jiné organizace mají mnoho peněz ale k občanům se nedostanou. Podporují jen teroristy, kteří jsou ve vězení nebo zemřou. Jejich vůdci jsou několika násobní milionáři a bohatnou na úkor svých spoluobčanů.

J. Novák 3.5.2021 15:35

Můj žaludek mi neumožnil článek dočíst. Doufám, že podporovatelé palestinského terorismu budou v budoucnu přivedeni k zodpovědnosti.

R. Johnová 15.5.2021 15:29

přesné R^

K. Křivan 3.5.2021 9:06

Schwarzenberga jsem kdysi volil. Zvítězil ale pan Zeman, což mě velice brzy začalo těšit, a těší mě to čím dál tím víc.

K. Křivan 3.5.2021 9:04

"Palestinské hnutí za ukončení okupace, právo na návrat uprchlíků a rovná práva Palestinců – BDS (bojkot, stažení investic a sankce vůči Izraeli)"

Palestici svým chováním za posledních 74 let ztratili veškerá práva.

B. Rudolf 3.5.2021 18:25

Proč takové věty (o ztrátě veškerých práv) píšete? Nacisté také upírali Židům veškerá práva a také to zdůvodňovali (mimo jiné) jejich chováním. Neděsí vás ta podobnost?

O. Uživatel 4.5.2021 6:04

Uživatel požádal o vymazání
B. Rudolf 4.5.2021 8:57

Podobnost vidím v něčem jiném: Pan Křivan psal o tom, že "Palestinci ztratili svým chováním za posledních 74 let veškerá práva".

Zbavit národ veškerých práv je součást nacistické ideologie. O čem chcete diskutovat?

B. Rudolf 4.5.2021 9:01

Podobnost vidím v něčem jiném: Pan Křivan psal o tom, že "Palestinci ztratili svým chováním za posledních 74 let veškerá práva".

Zbavení národa veškerých práv je zrůdná myšlenka zavánějící nacismem.

K. Křivan 4.5.2021 9:36

Představte si Rudolfe, že já často říkám stejnou větu jak Hitler. "Pane vrchní, jedno pivo!" Neděsí vás ta podobnost ?

B. Rudolf 8.5.2021 17:16

Jde o to, jestli chápete mravní rozdíl mezi větou: "Pane vrchní, jedno pivo" a mezi větou: "Národ XY ztratil nárok na jakákoliv práva." Pokud ne, pak vás vaše věta o Palestincích samozřejmě neděsí.

B. Rudolf 8.5.2021 17:23

Po Palestinském vedení je potřeba jasně vyžadovat následující: Je nutné, aby přestali vychovávat své děti k oslavování terorismu a začali je vychovávat ke lidskosti a smířlivosti. Je nutné, aby vysvětlovali svým lidem, že terorismus je zrůdnost a že ho je potřeba odsoudit a nikoliv oslavovat.

To, že někteří jejich národní hrdinové byli teroristé, s tím se asi nedá nic moc dělat.

Myslím si, že EU by měla podmínit svou materiální pomoc Palestincům tím, že jejich vedení zcela skončí s oslavou a s podporou teroristických útoků a zejména děti bude vychovávat v duchu mírového soužití.

V. Grepl 2.5.2021 9:21

obdivuji Karla Schwarzenberga, že dokončil rozhovor s panem Jehličkou, kterému schází základní charakteristika tazatele v kvalitním interview - nestrannost a nemanipulování dotazovaného. Víc jsme se tak dozvěděli jaké jsou jeho názory a méně o skutečnosti. Škoda. Mě by například zajímalo, jak vnímá KS demokratičnost současné palestinské samosprávy, která neustále odsouvá volby (naposledy tento týden). Na okupovaných územích již nebyly volby 15 let. Nebo jak se KS dívá na podporu místní samosprávy od EU, když její prostředky většinou končí u palestinské vjerchušky, případně v potěmkinovských projektech a sociálně vyloučeným Palestincům se žije spíše hůře.

J. Mikeš 2.5.2021 16:21

R^

T. Klepal 3.5.2021 10:16

S tím bych souhlasil. Odpovědi Karla Schwarzenberga jsou vcelku vyvážené a bylo by zajímavé se dozvědět více. Otázky jsou bohužel naprosto jednostranné. To je podle mě i jádro celého problému, že všichi jsou skálopevně přesvědčeni o svojí pravdě a na základě jedné křivdy si tento svůj jednostranný postoj vnitřně obhájí jako ten "spravedlivý". Protože podobně jednostranný pohled je pak na obou stranách, nutně to vede k zablokování - klasický deadlock. Je pak jen otázkou času, kdy to povede k eskalaci a nějakému nešťastnému konci - nakonec pro obě strany.

B. Rudolf 2.5.2021 6:16

Děkuji za poctivý a odvážný rozhovor. Trochu mi připomíná: "Vše, co jste chtěli vědět o Izraelsko-Palestinském konfliktu, a báli jste se zeptat."

Je těžké být férovým, když vám zabili nebo zmrzačili blízkého člověka. A zrovna tak je těžké odsoudit terorismus, když jste občanem druhé kategorie v zemi, o které jste přesvědčeni, že vám patří.

K čemu je člověku, že je Židem nebo Palestincem, když ztrácí lidskost? Jenomže v situaci, ve které žijí, je tak těžké zůstat lidským.

J. Mikeš 2.5.2021 16:22

;-D

K. Křivan 3.5.2021 9:09

Ztratili Židi v Osvětimi lidskost ? Ne. A k čemu jim to bylo ?

B. Rudolf 3.5.2021 18:17

Tak, jak to vnímám, lidskost není nikomu k ničemu, protože sama o sobě už je vším.

Nechci zabředávat do úvah o tom, jakým zkouškám lidskosti byly vystaveni mučení a vraždění lidé.

Jiné zkoušky lidskosti jsou ale zřejmé: Byli jim podrobeni všichni, kdo v nacistickém Německu (a později v dalších zemích) přihlíželi nejprve ponižování a později pronásledování a později likvidaci Židů a měli na to reagovat. Jak to dopadlo, víme. Byla to podstatná a těžká zkouška lidskosti. Od konce války už uplynulo tři čtvrtiny století a dnešní Němci se za tyto své předky stydí dodnes.