Diskuse k článku

OKD nemají peníze na rekultivaci. Zákon nejspíš neporušily.

Firma si nedávala stranou peníze na útlum těžby a rekultivaci, nejspíš tím ale zákon neporušila, využila jen díry, která v něm je. Koupit doly, zadlužit společnost a nechat ji následně zkrachovat tak není nic protizákonného. Přinejmenším z hlediska nákladů na úpravu krajiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kucirek 2.7.2016 13:59

Vůle

udelat neco poradne ve prospech vsech se proste v tomto narode nevyskytuje. Na druhe strane, vzdyt tento Bakala byl vystudovanej, naucenej, praxi prostrelej v USA. No a Amerika je nas nejvetsi a nejlepsi spojenec garantujici nam svobodu a demokracii. Kurna, jak to ze to neklape?

J. Ráž 2.7.2016 12:42

V souvislosti s OKD nepřekvapí nic

Jen další důkaz velké schopnosti dua Sobotka-Pokorný jak privatizovat OKD tak, aby podvodník Bakala nemusel nic z dohod dodržet. A tak Bakala slíbil prodat najemnikum byty, které dostávají zadarmo, a prodal 43.000 bytů lucemburské firmě, pak prodal OKD doprava, což je další firma, kterou dostal od Sobotky k OKD zadarmo, neb nebyla předmětem ocenění pro privatizaci, za 103 milionů Euro ( cca 2,7 miliardy Kč) což vyniká v poměru k ceně, za kterou umožnil Sobotka Bakalovi OKD koupit.

Podle střízlivého odhadu Bakala vydělal na OKD 40 miliard Kč. Což je dobrý "vývar", když víte,k olik za OKD zaplatil. Kolik odhadujete, že bylo všimné, pro ty, kteří tento kšeft století umožnili?

P.S. Stojí zato si vygooglovat, kdo je to JUDr Radek Pokorný, při kterých privatizacích zastával důležitou funkci, kolokrát stál jak na straně kupců, tak i státu, aniž by ho někdo obvinil že střetu zájmů, a jak se raketově rozvíjela jeho kariéra po vstupu do ČSSD. Je daleko chytřejší než Dalik a proto nikdy před so

Uplnej Vypatlanec 1.7.2016 23:06

zeme to neprekvapuje

tak co demokradi, copak dneska rozkradete ? copak nam dneska nalzete ?

S. Z Bolesti 1.7.2016 16:11

tunelovani

Problémem těžební firmy jsou též nevýhodné smlouvy, které uzavřela se svými dodavateli. V naprosté většině se jedná o společnosti, které ještě před pár lety byly součástí stejné skupiny OKD, ale bývalé vedení v čele se Zdeňkem Bakalou je odprodalo.

Tohle smrdi prece tunelovanim, kdyz dodavatel schvalne predrazuje a patri pod stejne kridlo ne?