Odškodné v souvislosti s kauzou Diag Human vymáhá na státu firma Aram Global

Podle informací ČESKÉ POZICE Josef Šťáva prodal Diag Human za zhruba 1 miliardu korun.

foto: © ČESKÁ POZICEČeská pozice

Firmou, která vymáhá po českém státu odškodné v souvislosti s kauzou Diag Human, je mezinárodní společnost ARAM Global. Patří mezi největší světové hráče branže vymáhání pohledávek. ČESKÉ POZICI to potvrdily na sobě nezávislé zdroje blízké vládě. Podle našich informací však společnost ARAM Global není novým vlastníkem firmy Diag Human, pouze pro dosud neznámý subjekt za provizi vymáhá pohledávku. ARAM Global se nechtěla ke zjištění ČESKÉ POZICE nijak vyjadřovat. „Nikdy nemluvíme o svých klientech ani o práci, kterou děláme,“ sdělila nám v telefonickém rozhovoru zaměstnankyně ARAM Global z londýnské pobočky. 

Podle informací ČESKÉ POZICE jméno nového vlastníka zatím nikdo nezná, nejspíše ani premiér Petr Nečas. Po včerejším jednání vlády o kauze Diag Human, které probíhalo v utajeném režimu, předseda vlády prohlásil, že „dosud nikdo neví, kdo je majitelem pohledávky“. Jak je známo, Josef Šťáva firmu Diag Human tento týden prodal neznámému majiteli. Hodnota transakce české finanční kruhy odhadují na zhruba miliardu korun.

Hned po této změně vlastníka se objevila spekulace, že Diag Human koupil subjekt spojený s finanční skupinou PPF. Mluvčí společnosti Alexej Bechtin ale tuto informaci kategoricky odmítl a označil ji za nesmysl, což se od počátku jevilo jako pravděpodobné.

Zdroje ČESKÉ POZICE mají za to, že novým majitelem Diag Human je někdo z České republiky, komu některý finančně silný subjekt půjčil na akvizici Diag Human peníze. Proto zřejmě vznikla spekulace o roli PPF.

Jenže jiný informátor nám sdělil, že s Českou republikou a její pseudopolitikou nový majitel nemá nic společného. „Identitu vlastníka zná premiér a alespoň část vlády od okamžiku oznámení prodeje. A jak říká Cimrmanova Smrtka – A po mně přijde novej. Ale to bude sekáč, pánové...“ sdělil zdroj s tím, že se dá očekávat velmi rychlý vývoj situace.

Společnost ARAM Global je skupina patnácti zkušených finančníků a investičních manažerů, kterou založili v roce 2009 Raja Visweswaran a Michael Balboa. Firma se soustředí především na poradenství v oblasti aktiv a správu portfolií a také na „maximální vymahatelnost pohledávek v cojkratším časovém horizontu“.

Firma sídlí v Londýně, New Yorku a Singapuru, pobočky má rovněž v Paříži a Dublinu. Tým ARAM Global vede jako řídící partner spoluzakladatel firmy Ind Raja Visweswaran, zkušený manažer a finančník, který začínal kariéru před dvaceti lety v indických bankách. V roce 1996 se přesunul do Bank of America a během asijské finanční krize v letech 1997 až 1998 byl odpovědný za asijská úvěrová portfolia banky. Od roku 2002 pak za všechna neamerická portfofolia.

Motto společnosti zní: „Helping holders of stranded assets maximise recovery value“. Volně přeloženo: Pomáháme držitelům nedostupných aktiv vymoci nazpět co největší část.

Počet příspěvků: 1, poslední 9.6.2011 10:44 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.