Odklánějte s Odklon Partners

Bezva parta právníků nabízí služby politikům a manažerům, kteří nevědí, kam s penězi.

„Během několika let se nám podařilo vytvořit maximálně nepřehledný systém toku finančních a majetkových struktur tak, aby nebylo v silách jakéhokoli státu či policie cokoli zjistit,“ chlubí se Odklon Partners. foto: © repro webové stránky Odklon Partners, ČESKÁ POZICEČeská pozice

„Během několika let se nám podařilo vytvořit maximálně nepřehledný systém toku finančních a majetkových struktur tak, aby nebylo v silách jakéhokoli státu či policie cokoli zjistit,“ chlubí se Odklon Partners.

Aktualizováno. „Jsme bezva parta právnických kapacit z top 20 právních kanceláří v Praze a v Brně. Kromě naší práce na standardních zakázkách, spolu pracujeme ve virtuální firmě, která neodvádí daně v ČR, z tohoto důvodu nejsme povinni jakkoli zveřejňovat naše obraty či majetkovou strukturu,“ píše o sobě na internetových stránkách fiktivní sdružení Odklon Partners. Organizace se řídí heslem Maximální netransparentnost, ohromující jednoduchost a relativní etika a lidem radí: „Buďte ještě víc bohatí, život je krátký.“

Podle nesmělých odhadů je tento internetový projekt parodií především na kauzy kolem pražského dopravního podniku a advokátní kancelář Šachta &Partners, jejíž jméno se v těchto kauzách objevuje.

ČESKÁ POZICE vypátrala autora webu, je jím mladý podnikatel Viktor Mastník. Motivem k vytvoření stránek prý byla frustrace z toho, že korupční kauzy se v České republice nedaří dotáhnout do „vítězného konce“, tedy potrestání viníků. Poslední „kapkou“ byly pro Mastníka skutečně kauzy kolem pražského dopravního podniku, které loni v prosinci odpálil Nadační fond proti korupci (NFPK). V těchto kauzách mimo jiné figurují offshorové firmy sídlící na exotických ostrovech, což se do obsahu Mastníkova webu zřetelně promítlo. Kreativec odmítl, že by stránky vznikly na něčí objednávku.

I tak jsme se zeptali mluvčího protikorupčního fondu Boba Fliedra, zda se NFPK na vytvoření projektu Odklon Partners nějak podílel. Fliedr to s překvapením odmítl, stránky ho prý ale pobavily. (Protikorupční fond se totiž v posledních týdnech dostal do ostrého konfliktu s advokátní kanceláří Šachta & Partners.) 

Čím se skupina Odklon Partners zabývá a co případným klientům nabízí?  

Jak to funguje?

 „Během několika let se nám podařilo vytvořit maximálně nepřehledný systém toku finančních a majetkových struktur tak, aby nebylo v silách jakéhokoli státu či policie cokoli zjistit. Vlastníme desítky firem v různých částech světa, se kterými nemá Česká republika uzavřeny smlouvy o spolupráci, což nám umožňuje nekontrolovatelně převádět finanční prostředky a majetková práva jakýmkoli třetím stranám a našim klientům bez vědomí patřičných orgánů v ČR,“ píší o sobě „Odkloni“.

Za dobu existence prý toto sdružení pomohlo „odklonit stovky projektů primárně ze státních zakázek či firem ovládajících státem. Díky tomu mohou desítky politiků ze všech stran (krom komunistů, jelikož nám to náš etický kodex neumožňuje) a hlavně manažerů dosazených politiky na vrcholná místa státních či polostátních firem beztrestně benefitovat ze své mnohdy extrémně náročné práce.

Ceník

„Naše provize je naprosto transparentní. Nezjišťujeme detaily vašich transakcí, zajímá nás pouze kolik přes nás „proteče“ a kde chcete, aby prostředky finálně skončily – také je důležité časové hledisko. Budete-li aktivní v politice či na nějakém manažerském postu ještě nějakou dobu, rozhodně doporučujeme Vaše prostředky zamrazit na nějaký čas tak, aby se toho nechytla nějaká média. Zároveň tak budete mít větší možnost zabezpečit Vaši rodinu na několik generací díky dalším chytrým zakázkám.“ Cena těchto služeb závisí na výši vašeho odklonu a je odstupňována. Například odkloníte-li 5 až 25 milionů korun, Odklon Partners si vezme provizi 25 procent. Pokud odkloníte 200 až 999 milionů korun, provize pro poskytovatele služby činí 10 procent. Z odklonu nad jednu miliardu se provize domlouvá individuálně.

Pokud touží návštěvník stránek Odklon Partners zažít, jaký to může být pocit odklonit peníze, stačí kliknout na tlačítko „Mám zájem o odklon“ (tedy pouze za předpokladu, že jste starší 18 let).  Dovolujeme si ale varovat, po kliknutí vás čeká studená sprcha.

Aktualizováno o reakci Davida Michala, spoluvlastníka Advokátní kanceláře Šachta & Partners:
„Se zájmem jsem si prohlédl stránky www.odklon.cz - myslím, že je to vtipný počin. Nejvtipnější mi na něm přijde, že je to zjevně parodie na pana Janečka a jeho partu ze skupiny RSJ, když se tam píše ,podnikáme ve virtuální firmě, která neodvádí daně v ČR, a z tohoto důvodu nejsme povinni zveřejňovat naše obraty a majetkovou strukturu´.“

JUDr. Marek Kalina RE: Pokud je 2,5 řádku flame... 15:08 1.3.2012
Samil Souhlas _ Souhlas _ 12:11 2.3.2012

Počet příspěvků: 29, poslední 3.3.2012 07:32 Zobrazuji posledních 29 příspěvků.