Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schneider 25.8.2020 11:19

Sláva! Konečně měl někdo odvahu zmínit fakt, že pro Japonsko byla fatální rychlá ztráta -pro Američany těžko dostupného- týlu po útoku Rudé armády (Stalin dodržel slovo, a zaútočil přesně tři měsíce po skončení války v Evropě, přičemž musel provést největší vojenskou logistickou operaci v dějinách). V Japonsku v podstatě nikdo nevěděl, že byly použity jaderné zbraně - nebylo svědků. A obětí bombardování japonských měst (s dřevěnou výstavbou) zápalnými bombami bylo více, než bezprostředních obětí v Hirošimě. Psychologický efekt byl cílen na Stalina, na Japonce to zásadní dopad nemělo - prostě o tom nevěděli, bylo to bombardování ve výsledku jako mnohé předtím.

L. Písařík 23.8.2020 6:33

Pro vyváženost informace by bylo dobře uveřejnit i ruské náklady na údržbu a modernizaci atomových zbraní.

L. Konečný 23.8.2020 8:32

Jen vývozci demokracie,použili ochuzený uran na Jugoslávii.S takovou pakáží se bratříčkujeme.

L. Písařík 23.8.2020 12:06

Kde máte nějaký důkaz, vědecké vyšetření tohoto tvrzení?

J. Kucirek 23.8.2020 9:39

Prave zde bych videl podstatny rozdil. Zatim co v USA je udrzba a modernisce a vubec zbrojni prumysl v rukou privatnich subjektu, ktere vydelavaji tezke prachy a tohoto" sousta" se jen tak nevzdaji, v Rusku to je zalezitost narodni a tezce to zatezuje rozpocet. Prostredky ktere by se daly pouzit na tak nutne zvyseni zivotni urovne obyvatelstva. Tim si muzeme odpovedet na otazku, ktere strane by vice prospelo uklidneni situace.

L. Písařík 23.8.2020 12:05

A tak jsme společně dospěšli k tomu, které prostředky jsou zbytné a kde jsou tytéž prostředky nezbytné. Přitom jsou oboje náklady zbytečné a prostředky by bylo možno použít ve prospěch národa a státu. Právě k tomu dohnal RR Gorbačova - před léty - když oba zjistili, že vyhazování peněz z okna je rozumější, než zbrojit, to je taky základ smluv o snížení počtu jaderných hlavic.

Škoda jen, že jsme opět na začátku studené války.