Diskuse k článku

Obžalovaní v kauze OKD: Předvolejte Špidlovu vládu

První den soudního procesu v kauze privatizace OKD zazněla podstatná novinka. Kabinet Vladimíra Špidly, který o prodeji minoritního podílu státu v OKD na jaře 2004 rozhodoval, byl varován, že posudky s cenou přes dvě miliardy korun za těžební společnost neobsahují všechny položky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Kluzák 21.10.2015 21:38

Sobotka před soud!!

Malé ryby, nyní obviněné, nemohly rozhodovat. Pouze ministr financí tehdejší vlády byl za toto neuvěřitelné okradení státu - a hlavně desetitisíců chudých havířských domácností iodpovědný a musí být postaven před soud!

K. Plíhal 22.10.2015 20:39

Re: Sobotka před soud!!

Jedná se o spor ve věci prodejní ceny, nikoliv zcizení majetku havířů. Stát neměl v úmyslu výnos z prodeje mezi havíře rozdělit. A ty malé ryby dělaly posudky, na základě kterých se Sobotka rozhodoval. Takže ač by jste rád rybu velkou, nejprve je třeba zjistit, zda posudky byly vadné a zda Sobotka to měl nebo mohl vědět. Nadále chybí spojitost mezi nízkou cenou, Bakalou a těmi posudkáři nebo Sobotkou. Se Zdendou chodíme na panáky do Lumpenkavárny. Znáte ji? A co na to V. Mynář?

R. Kluzák 22.10.2015 23:46

Re: Sobotka před soud!!

I když velice pochybuji, že by se miliardářský gauner Zdenda Bakala zahazoval  s takovým bezvýznamným pišišvorem Urbancem a dával si s ním panáka, přesto tvrzení pana Urbance že je s takovým Bakalou kamarád, ukazuje jednoznačně co je  zač. Samozřejmě nešlo a nejde o rozdělování výnosu z prodeje mezi havíře - jde jen a výhradně o to, že Bakala slíbil prodat desítky tisíc havířských bytů těm rodinám za původní cenu, ale dané slovo porušil  a prodejem celého komplexu se splnění svého slova vyhnul.  Bohužel, česká justice tuto jednoznačnou bezcharakterní lumpárnu nedokáže osvětlit a potrestat.

K. Plíhal 26.10.2015 23:39

Re: Sobotka před soud!!

Když Vy tak rád urážíte spoluobčany, tak proč Vám nedat příležitost udělat Vám radost, že? Nechcete jít na Hrad dělat poradce? S Milošem by jste si zanadávali na pražskou lumpenkavárnu a s Vráťou probrali korupci... A co to slíbil Miloš, když Vráťa nedostane prověrku?