Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 14.1.2016 14:05
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Krucifix proč to nejde

To jsme opravdu tak namyšlení, že není nad nás. Proč se proboha neokopíruje komplet třeba ústava v četně návazných zákonů od rakušáků. Je to ideální země a závidím jim vše od přírody až tu po jejich neutralitu.

Re: Krucifix proč to nejde

Zase je to jednoduché. Naši namyšlení politici, pod vlivem ideologií svých politických stran přece nemohou převzít fungující systém. My, Češi, máme přece svá specifika, stejně jako kdysi Slováci a umíme si vytvořit systém vlastní. Je tedy vytvořena dobře placená komise "odborníků" , složená ovšem z politiků, kteří jako obvykle ničemu nerozumí. Tato komise vezme několik fungujících systémů, dá je dohromady a vytvoří z nich systém nový, český. Tento nový, český systém potom vyniká. Vyniká tím, že nefunguje. A tak je to pořád dokola. Osobně bych doporučoval převzít zcela nikoliv systém rakouský, ale švýcarský. Ten se totiž vyznačuje značným stupněm demokracie, o které se může ostatním státům v Evropě, vč. Rakouska jen zdát. To by ovšem znamenalo vystoupit již konečně z EU. Členství v ní nám totiž přineslo jen a jen problémy. Nic pozitivního.

Proč u nás neexistuje ona politická kultura?

Politická kultura, která v jakž takž demokratických státech respektuje skutečnost, že vláda má většinovou podporu vládních politických stran? Inu proto, že celý politický systém k tomu nepřímo nabádá. Proto, že velmi mnozí poslanci nerespektují ústavu a svůj ústavní poslanecký slib a nehájí "zájmy všeho lidu", ale pouze zájmy svých politických stran. Možná by se to dalo přehlédnout v případě stran vládnoucích (disponují demokratickou většinou). Ne tak již v případě stran opozičních. Ty tvoří menšinu (prohrály ve "volné soutěži" podle čl. 5 ústavy), která má upozorňovat ostatní na ev. špatné návrhy zákonů (odbornými argumenty, nikoliv napadáním autorů) ale zásadně nikoliv si vynucovat svou vůli nějakými obstrukcemi, které nejen že blokují práci celé sněmovny, ale zcela nepřípustně prosazují vůli svých stran proti demokratické, většinové vůli občanů. Celé toto je možné pouze ve státě, kde vládne anarchie a nikoliv demokracie. K oné zmíněné anarchii však nabádá celá naše špatná ústava a n

Re: Proč u nás neexistuje ona politická kultura?

a neméně špatný, nedemokratický politický systém.