Diskuse k článku

Obrazoborectví jako ideologie definitivního zjevení historické pravdy

Smějeme se barbarům, kteří ničí sochy, obrazy a chrámy. Protože my se chováme úplně jinak. Teď ale v sebeničení pokračuje sám „osvícený Západ“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 6.7.2020 8:01

Několik poznámek

Souhlasím s oběma předchozími komentáři. Pan Zapletal navíc zformuloval něco, co v dané věci považuji za podstatné, a udělal to zřejmě i lépe, než bych to udělal já.

Přiznám se, že odstraňování soch (ve smyslu jejich přemístění, nikoliv ničení) mi příliš nevadí a na nedávných událostech považuji za nebezpečné jiné jevy:

Policie má chránit životy, zdraví, důstojnost a majetek občanů všude tam, kde je to v její kompetenci, a kde je to možné. Vytvoření bezpolicejních zón v situaci směřující k rabování považuji za velkou chybu a ztotožňuji se s žalobou na ty, kteří takto rozhodli.

Vyhazování lidí ze zaměstnání (z institucí a z akademických pozic) na základě jejich názoru, který ani vzdáleně nevyzývá k násilí, je vysoce nebezpečné pro demokracii a pro vývoj úrovně těchto institucí do budoucna. Je to zvrhlá móda této doby a neomezuje se pouze na výroky v souvislosti s hnutím black lives matter. Ale i v souvislosti s tímto hnutím došlo k několika absurdním vyhazovům za zcela neškodné výroky nebo postoje,