Oblékne hejtman Palas dres Zemanovců?

Paroubkův portál Vaše věc přinesl informaci, že moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD) v krajských volbách spojí síly se SPOZ.

Paroubkův portál Vaše věc v neděli přinesl informaci, že moravskoslezský hejtman a senátor za ČSSD Jaroslav Palas spojí síly s neparlamentní Stranou práv občanů – Zemanovci (SPOZ) a bude za ni kandidovat v krajských volbách. Palas loni na podzim nezískal v Moravskoslezském kraji dostatečnou podporu straníků pro to, aby se stal lídrem místní kandidátky. Nemá tedy šanci stát se za oranžové znovu hejtmanem.

Předseda SPOZ Vratislav Mynář ČESKÉ POZICI potvrdil, že s Palasem jeho strana skutečně vyjednává. „Je pravda, že vedeme jednání s panem Palasem, ale ne jenom s ním. Ta jednání ještě nejsou tak daleko, abych mohl dnes říct, že za nás bude určitě kandidovat v krajských volbách. Důvod těch jednání je pravděpodobně nespokojenost se směřováním a vedením soc. dem., ale to je spíše otázka na pana Palase,“ reagoval Mynář. Palas na dotaz ČESKÉ POZICE pouze uvedl, že kandidovat nebude.

Buď jak buď, Palasova kandidatura za subjekt, který chce těžit z chyb sociální demokracie, má ambice proniknout do sněmovny (například dle průzkumu SANEP není bez šance) a její čestný předseda Miloš Zeman je jedním z horkých favoritů prezidentských voleb, by byla překvapivá. Palas je symbolem „křupanského“ a netransparentního chování; není například ochoten vysvětlit, kde vzal dvacet milionů korun na výstavbu penzionu v Ludvíkově na Bruntálsku. ČSSD také Palase kritizovala za pronájem nemocnice v Novém Jičíně firmě Agel, kterou vlastní podnikatel Tomáš Chrenek.

Pokud se Zemanovci chtějí stát štikou v českém levicovém rybníčku a být alternativou ČSSD a KSČM, neměli by od svých konkurentů odpadlíky typu Palase přebírat.