Diskuse k článku

O obchodní dohodě EU a USA nerozhodne ideologie, ale fakta

Transatlantické obchodní a investiční partnerství musí vést k odstranění cel, otevření trhu s veřejnými zakázkami či k posílení spolupráce regulačních agentur. Podpora této dohody zapadá do naší osvědčené strategie v oblasti obchodní politiky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Tatana

Havel byl kamarád USA,

jakto, že nedokázal své kamarádství promítnout do vzájemných dohod?

Mně spíš zajímá, zdali dohody pomohou znovuvybudovat náš lehký průmysl, zvednou životní úroveň pracujícíh v dělnických profesích, zvýší sociální jistoty?

V současnosti neznám mladé lidi, a to i VŠ vzdělané, pod 30 let, kteří by měli odpovídající zaměstnání se smlouvou na neurčito a mohli by dostat hypotéku na bydlení.

Cla jsou odjakživa jedním z hlavních příjmů státního rozpočtu, již dávní Přemyslovci věděli, proč staví Ungelt a proč brání zahraničním kupcům prodávat své zboží koncovým zákazníkům.

Je snad součástí dohody "tam, kde vyrábíš, prodáváš, tam plať daně, tak, jak to chce EU, ale bojí se nahlas vyslovit?

0/0
21.1.2015 11:03
Foto

K12a11r93e36l 18P48l45í38h14a55l 2859665908771

Re: Havel byl kamarád USA,

Taťáno, zásadním problémem českých novinářů a čtenářů je to, že oni chtějí jen špatné informace, aby se mohli zdravě víteco... Jednou z mála vyjímek, která podává jak špatné tak i dobré zprávy z byznysu, jsou zprávy serveru IHNED, pokud se omezím na internet. Kromě zpráv samotných čas od času uvádějí zajímavé články o úspěšných českých firmách. Naposledy třeba o výrobci pneu pro nesilniční vozidla, která se chystá otevřít nebo už má fabriku v USA, výrobci žáruvzdorných obkládek do pecí a mnoho dalších. Pro zajímavost do USA se stále vyváží tramvaje. Sám jsem pracoval ve firmách, které většinu vyvážely. ČR vyprodukovalo 1,25 mil aut v 2014 a prodáno u nás bylo sotva 200 tis. Kde skončil ten zbytek? Pokud tomu nevěříte, pak si položte otázku, kde se v naší ekonomice berou peníze a z čeho jsou každý měsíc vypláceny mzdy.

0/0
22.1.2015 11:58
Foto

K91a30r88e20l 88P17l58í38h16a71l 2529895728551

Re: Havel byl kamarád USA,

Polovina absolventů VŠ by titul mít neměla. Je to umělá inflace

absolventů, která naprosto neodráží potřeby a nároky reál ekonomiky. Ekonomika stále z většiny potřebuje lidi na nevědecké a nevývojové pozice, kteří budou ty hodnoty vyrábět či poskytovat služby. Problém daní jste trefila naprosto přesně a je to velká bolest EU, která je postavena na principu volného pohybu kapitálu, ale neřeší daňové sjednocení ani přerozdělení. EURO je ten samý problém - jedna měna, jeden dluhopisový trh, ale samostatná ekonomická politika a rozpočet. Řecko a spol. jsou výsledkem a jinak to dopadnout nemohlo. Analogií se to dá převést na ČR - jak by to vypadalo, kdyby se vláda nesnažila podporovat rozvoj slabších krajů a nechala je napospas osudu? Pro jednotnou měnu musí být jedna nadřazená autorita a ta v případě EURA ani daní není. Obávám se, že Bruselu to dojde někdy kolem roku 2030. V Americe kvantitativní uvolňování již skončilo, v EU by se mělo vyhlásit teprve dnes na zasedání ECB...

0/0
22.1.2015 12:10