O čem byla úterní schůzka Laudáta s Blažkem?

V legendární kavárně Segafredo na Malostranském náměstí se v úterý ČESKÉ POZICI naskytla netradiční podívaná.

František Laudát z TOP 09 (vlevo) s Rudolfem Blažkem (ODS) v pražské kavárně Segafredo. foto: © ČESKÁ POZICEČeská pozice

František Laudát z TOP 09 (vlevo) s Rudolfem Blažkem (ODS) v pražské kavárně Segafredo.

Ani po jarním incidentu, při němž si exposlankyně Věcí veřejných Kristýna Kočí nebrala servítky při popisování politické reality v Česku, neztratila kavárna Segafredo na Malostranském náměstí nic ze své přitažlivosti. ČESKÉ POZICI se v úterý v legendárním podniku naskytla netradiční podívaná.

Lehce po třetí hodině do kavárny vchází bývalý náměstek pražského primátora Rudolf Blažek (ODS), jenž v současnosti působí jako náměstek ministra obrany pro vyzbrojování. O několik minut později k Blažkovu stolu usedá František Laudát, poslanec TOP 09 za Prahu (v minulém volebním období poslanec ODS). Oba politici spolu hovořili přibližně tři čtvrtě hodiny.

Na závěr setkání se ČESKÁ POZICE politiků zeptala, jestli spolu jednali o současné situaci na pražském magistrátu. Zajímalo nás rovněž, jestli se náměstek Blažek chystá přejít z ministerstva obrany do komunální politiky.

Reakce Blažka a Laudáta byla překvapivá. „Hovořili jsme o zbrojních zakázkách,“ shodli se bez dalších detailů účastníci schůzky. Blažek v souvislosti s návratem na pražský magistrát uvedl, že má momentálně jiné starosti. Laudát dodal, že schůzku s Blažkem si slibovali již delší dobu. Ačkoli nelze vyloučit interpretaci, že obsahem jednání obou politiků skutečně byly zbrojní zakázky, poněkud zvláštní je fakt, že Blažkovým partnerem pro zmíněné téma byl právě poslanec Laudát, který ani není členem branně-bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny.

Není nezajímavé v této souvislosti připomenout, že lídr pražské ODS Boris Šťastný i představitelé TOP 09 podle webu Novinky.cz tvrdí, že jednání s TOP 09 o vzniku nové koalice na pražské radnici ještě nezačala, zatímco ČTK přišla s informací, že obě strany jsou již na koalici téměř domluvené...

Související komentář: Je možné porazit kmotry? V Praze se chystá Prasárna roku na druhou.