Novým šéfem Sazky bude Robert Chvátal

Loterijní gigant Sazka obměňuje vedení. Kamila Zieglera v čele vystřídá bývalý generální ředitel T-Mobile Austria.

Robert Chvátal patří mezi několik málo českých top manažerů, kteří v posledních letech působili v zahraničí na vrcholových pozicích v nadnárodních společnostech. foto: © Sazka sázková kancelářČeská pozice

Robert Chvátal patří mezi několik málo českých top manažerů, kteří v posledních letech působili v zahraničí na vrcholových pozicích v nadnárodních společnostech.

V největším insolvenčním řízení předminulého roku přišly sportovní svazy a sdružení o zlatou žílu a loterijní jednička Sazka skončila za 3,8 miliardy rovným dílem ve spárech miliardářů Karla Komárka a Petra Kellnera, respektive jejich skupin KKCG a PPF. Po finálním rozstřelu vloni na podzim formou neveřejné dražby ovládla firmu v říjnu Komárkova KKCG (dle informací webu Aktuálně.cz za 3,5 miliardy korun). V pondělí 7. ledna oznámila KKCG změny ve vedení firmy.

Od 1. února nahradí Kamila Zieglera na postu generálního ředitele Robert Chvátal, který byl již jmenován členem představenstva. Chvátal dosud působil coby generální ředitel T-Mobilu Austria a s jeho nástupem prý „začíná nová etapa výrazného rozvoje a expanze české loterijní jedničky“.

„Po deseti letech v zahraničí rád přijímám tuto nabídku významné manažerské pozice v České republice. Jmenování do čela tak prestižní společnosti, jako je SAZKA, je pro mě velkou výzvou,“ uvedl ke svému jmenování Chvátal. Za sebou má více než patnáctiletou praxi z  konkurenčního prostředí mobilních telekomunikací, ale i marketingové zkušenosti ze společností Procter&Gamble a Reckitt Benckiser.

Kamil Ziegler, který Sazce šéfuje od jejího ovládnutí skupinami KKCG a PPF, i nadále zůstává ve vedení firmy. Jako člen představenstva bude nově zodpovědný za speciální projekty, za komunikaci se sportovním a kulturním prostředím a se státním dozorem.

Sazka pod vedením investiční skupiny KKCG připravuje modernizaci současných her i zcela nové produkty. Dle tiskové zprávy bude zároveň rozvíjet neloterijní byznys a další využití své unikátní distribuční sítě s více než 6,5 tisíce terminály. Za tuto část aktivit bude nově zodpovědný člen představenstva Martin Bláha, který před příchodem do skupiny KKCG působil na top manažerských pozicích a mimo jiné stál u úspěchu vstupu Raiffeisen Bank na český trh.

Nové představenstvo Sazky sázkové kanceláře od 7. ledna 2013:

  • Pavel Šaroch, předseda představenstva, CIO a člen představenstva skupiny KKCG
  • Martin Bláha, člen představenstva, top manažer skupiny KKCG
  • Robert Chvátal, člen představenstva
  • Kamil Ziegler, člen představenstva

Pád a zmrtvýchvstání loterijního gigantu Sazka ČESKÁ POZICE sledovala průběžně.