Diskuse k článku

Novým Fidelem Castrem nejspíš bude podnikatel Elon Musk

Sny o budoucnosti, kde technologie zajistí svobodu a materiální dostatek pro všechny, se nejspíš nenaplní. Pravděpodobně kráčíme k temné nadvládě obřích nelidských korporací, do nichž se promění dnešní rozesmátí inovátoři. Digitální svět je na cestě k diktatuře monopolů a nové verzi korporativismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krejčí 3.1.2017 22:18

že bychom se dočkali komunismu?

Možná se dočkáme komunismu.

Dojde-li k rozvoji AI, mohla by být eliminována základní vada komunismu, spočívající v absenci motivace jednotlivce na "společném" díle. Inteligentní stroje ve společném (státním) vlastnictví zajišťující veškeré potřeby jednotlivců, by tímto neduhem nemusely trpět.

Křivohubý Edward 2.1.2017 20:01

1984 !

Zatím mám spíše strach, že to rychle směřuje k naplnění románu 1984 !

R. Hanuš 2.1.2017 14:22

Zajímavý článek

Velmi dobrý a chytrý článek. To bych od novináře nečekal. Je to samozřejmě jen jeden z možných scénářů, ale jeden z těch, které SCIFI literatura předpovídá jako ten nejpravděpodobnější. A začíná to být zatraceně vážné téma. V okamžiku kdy giganti jako je Microsoft, Google či Apple začali investovat miliardy do AI, nejsme daleko od jejího vzniku. Tihle pánové neinvestují do vizí bez finanční návratnosti. A co se začne dít po té a vznikne nedokáže nikdo předpovědět. Snad jen to, že cena lidské práce, a to I duševní, se začne blížit nule. Co pak bude s lidskou společností?

A že je to nereálné? V USA již legalizovali automatické řidiče, po NewYorku již přes rok jezdí úspěšně ve zkušebním provozu auta bez řidičů, a očekávají, že automaty plně nahradí lidské řidiče nejdéle do 20 let. Jenže jako řidič je v USA zaměstnáno 13% populace.