Nový web posílá trus! Okamura, Žaluda ani Klaus prý zatím nic neobdrželi.

Zaměstnankyni Poslanecké sněmovny otázka na novou službu zaskočila, proto se zeptala kolegy: Jirkooo, prý jestli jsme dostali poštou hovna?

Český internet si může pogratulovat k nové službě. Od začátku letošního roku lze prostřednictvím webu DarujHovna.cz posílat svým přátelům i nepřátelům sloní trus – samozřejmě naprosto anonymně. Nečekaný dáreček prý v uplynulých dnech obdrželi i někteří čeští politici, manažeři a vládní instituce.

„Na celém světě a obzvlášť v České republice žije řada lidí, kteří si zásilku hoven od DarujHovna.cz nepochybně zaslouží. Díky DarujHovna.cz máte možnost i vy vyjádřit svůj názor na konkrétní osoby, firmy a jejich jednání,“ píší provozovatelé webu s tím, že v současné době nabízejí svým klientům pouze sloní exkrementy. Co nevidět by se však měl jimi nabízený sortiment rozšířit o trus žirafy síťované, velblouda dvouhrbého, osla poitouského, geparda štíhlého, medvěda baribala či dokonce ledního medvěda.

Jak služba funguje

Nejprve si on-line objednáte hovno a dáte adresu příjemce. Jakmile je platba (260 korun) připsána na účet společnosti, zaměstnanci zabalí – prý s láskou – přibližně 350 gramů sloního trusu do neprůhledné plastové krabičky, kterou vyšperkují dárkovým balícím papírem a mašličkou a zásilku odešlou. Na balíčku však neuvádějí údaje o objednavateli služby.

Vtipálky nepotěší pouze garantovaná anonymita. Svou objednávkou totiž udělají i dobrý skutek – část zisku z prodeje exkrementů je dle provozovatelů webu určená na krmivo a péči o zvířata. S kým konkrétně stránky DarujHovna.cz spolupracují, ale nechtějí prozradit, prý kvůli bezpečnosti „dodavatelů“. A na dotaz ČESKÉ POZICE provozovatelé webu zatím nereagovali. Garantují však, že zvířata jsou v perfektním zdravotním stavu a do jednoho žijí na území České republiky.

Za přečtení také stojí sekce webu Vaše dotazy. Například se na ní dozvíte, co dělat, když zmíněný balíček obdržíte – zvířecí trus je skvělým hnojivem. Je služba legální? Společnost dodržuje všechna pravidla pro nakládání se statkovým hnojivem. Jaké maximální množství trusu lze objednat? Prý i celý kamion.

Nejzajímavější částí webu je ale seznam již obdarovaných osob, firem a institucí. Patří mezi ně například David Rath, senátor Tomio Okamura, Kancelář prezidenta republiky, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky, generální ředitel Českých drah Petr Žaluda či ostravská společnost Unihold.

Ze známých důvodů je v současné době poměrně obtížné navázat kontakt s bývalým hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem, proto se ČESKÁ POZICE rozhodla oslovit zbylých pět obdarovaných a zeptat se jich, jak s nečekaným balíčkem naložili?

 • Senátor Tomio Okamura odpověděl SMS
  „Dobrý den, nic jsem nedostal, o takové občanské iniciativě nic netuším. Děkuji Okamura.“
 • Kancelář prezidenta republiky
  Tiskové oddělení o dárečku nic nevědělo a odkázalo nás na podatelnu, ani tam ale informaci nedokázali potvrdit.
 • Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky
  Paní z tiskového střediska si informaci nejprve ověřila u kolegy: „Jirkooo, prý jestli jsme dostali poštou hovna?“ Nakonec usoudila, že pravděpodobně ne, protože v opačném případě by prý o tom zajisté věděli.
 • Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda
  Za něho hovořil mluvčí Petr Šťáhlavský. Během krátkého telefonátu přislíbil, že záležitost prošetří. Krátce poté poslal e-mail: „Možnost doručení této zásilky jsme ověřili jak na podatelně, tak v sekretariátu ředitele, ale nikdo o doručení této zásilky nemá žádné informace a kolegyně konstatovaly, že takovou zásilku by jistě nepřehlédly. :-)“
 • Společnost Unihold
  Manažera ostravské společnosti Josefa Brezu informace, že Unihold figuruje na seznamu společnosti DarujHovna.cz, vyvedla z míry. „Já jsem v šoku. Máme ročně maximálně tři reklamace a nedokážu si představit, kdo by něco takového posílal. Leda tak konkurence,“ usoudil Breza s tím, že sice nic neobdržel, ale takové jednání mu připadá značně podlé. Nakonec ale vtipně konstatoval: „Možná bychom se na ten web měli obrátit a službu reklamovat.“

Možná ano. Informace o webu DarujHovna.cz totiž sice zaplavily sociální sítě a kde kdo si dnes láme hlavu nad nejvhodnějším adresátem trusu slona afrického, ale jak se zdá, služba zatím příliš nefunguje. Pokud ovšem všechny balíčky omylem neobdržel David Rath.

Počet příspěvků: 2, poslední 25.1.2013 08:42 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.