Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 7
  • Poslední: 11.4.2016 17:25
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Nesmyslne plky

Putinova pacholka...

Putinova ideologická doktrína

Autor zde jemným, diplomatickým tónem jen cituje oficiální kremelskou ideologickou pozici (asi o nic jiného ve Valdajském klubu asi ani nejde), což prosakuje v takových detailech, jako užití termínu "navrácení Krymu".

Nikoli "americký způsob řešení" udělal ze světa nebezpečné místo, jak autor píše v první větě svého článku, ale ruská snaha ovládnout své geopolitické okolí hrubou silou, prostředky, které jsou v rozporu i těmi mezinárodními pravidly, které samo formálně uznává. Ano, USA má také své mocenské zájmy, ale prosazuje je zcela jiným způsobem. Takovým, který její spojenci akceptují. Putinovo Rusko své zájmy prosazuje hrubě proti vůli daných zemí, budí tím prudký odpor, který láme silou. Vojenskou, nověji i hybridní desinformační válkou, mezi jejimiž hlavními postuláty je i ten, že je třeba zrelativnit jakoukoliv pravdu, jakákoliv fakt, prostě všechno - "už nebude jedna všeobecná pravda", jak autor uvádí v posledním odstavci.

Konkrétně v souvislosti

s vytvářením nových info prostorů a virtuálních realit není od věci zmínění faktu, že na vzniku a kvalitě Al-Džazíry se velkou měrou podílela BBC jejíž podstatou stejně jako uvedené CNN není poskytování zásadně cenzurovaných informací, narozdíl od nového uvedeného pilíře RT či neuvedeného VKontakte, kde cenzura je a nepochybně bude na pořadu dne. Autor eufemista "po návratu Krymu" (jemně navozuje dojem, že Ukrajina Krym Rusku vrátila) to v tomto článku o statu quo USA nepovažuje za významné.

jak to vidí Jaroslav Kuchař

Jaroslav Kuchař: Vítejte v totalitě!

http://www.novarepublika.cz/2016/04/jaroslav-kuchar-vitejte-v-totalite.html

Kde že ty loňské sněhy jsou

Jen jako příklad. Při informování o sestřelení letadla MH17 nad Ukrajinou BBC cenzurovala několikrát zprávy své reportérky z místa pádu letadla a postupně dodávala ke zprávě komentáře různých expertů, zároveň původní zprávu blokovala.

Historie byla vždy plná disharmonie a

není důvod si myslet, že se lidstvo za dobu od války nějak zásadně polepšilo. To my jsme měli jen to štěstí, že jsme se narodili do období po vysilujících válkách a že shodou okolností si v té době lidstvo upletlo odstrašující bič. Tak se musí bojovat v zástupných válkách na třetích územích, která nespadají pod působnost biče...

Re: Historie byla vždy plná disharmonie a

Ve válce bylo zlikvidováno velké množství blbců, kteří se však od té doby stačili díky své semknutosti ve společnosti opět přemnožit. Současnou anomii, připisuji především tomuto jevu!