Nový Batman: konec anonymních diskusí a masakr v kině

Aktualizováno. Populární filmový web Rotten Tomatoes musel zamknout diskusi, protože nový film se nelíbil slovy dvěma kritikům. A při premiéře se střílelo.

foto: © Warner Bros.Česká pozice

Tento týden se spoustě lidí po celé planetě zhroutil svět. Jednoduše ztratili půdu pod nohama, slunce pro ně přestalo svítit a borůvkové koláče od babičky už jim nikdy nebudou chutnat jako dřív. Viníkem je netopýří antisuperhrdina batman. Tedy přesněji poslední díl oslavované filmové trilogie vizionářského režiséra Christophera Nolana The Dark Knight Rises, jež má v českých kinech premiéru 26. července pod názvem Temný rytíř povstal. Ale vlastně ještě přesněji:

Důvod, proč se internetová komunita začala chovat jako skupina militantních katolíků, poté co papež svým červeným střevícem vykopl okno Sixtinské kaple, je prostý. Na populárním webu Rotten Tomatoes, který agreguje recenze filmových kritiků, kleslo v uplynulých dnech hodnocení filmu ze 100 procent (všechny kritiky výhradně pozitivní) na 87 procent (ne úplně všem novinářům se nový Batman líbil).   

Skutečnost, že si někdo dovolil napsat byť jedinou negativní větu o postmoderní modle v černých legínách, vyprodukovala pod profilem filmu na stránce Rotten Tomatoes takové množství pohoršených a sprostých komentářů (v žargonu internetové komunity se tento jev láskyplně nazývá „shitstorm“ a pokud byste ho chtěli zažít v českém prostředí, stačí se podívat například na diskuzi pod naším článkem o politikovi Raduanu Nwelatim), že byl šéfredaktor serveru Matt Atchity poprvé v dějinách webu donucen sekci s komentáři ukrýt a uzamknout.  

Pravděpodobně se teď ptáte, kolik negativních recenzí proboha Christopher Nolan za svůj film sklidil. Dvě. Na Rotten Tomatoes se to začalo hemžit takzvanými f-words (fuck, faggot a spol.) a výhružkami facek, plivanců a dokonce i smrtí, a to proto, že v té chvíli film The Dark Knight Rises zklamal dva lidi! Styďte se Marshalle Fine a Christy Lemireová za to, že se vám nelíbil film o Batmanovi. Jak si to vůbec můžete dovolit?! Nepochybně zasloužíte smrt.

Například Marshalle Fine zašel opravdu daleko. Ve svém článku zmínil, že protože Oscara za nejlepší film nedostal ani předešlý díl Temný rytíř, v němž v roli zvráceného padoucha Jokera exceloval dnes již zesnulý Heath Ladger, domnívá se, že Oscara nedostane ani poslední část triologie, ve které taková silná postava jednoduše chybí. Sprosťák! Internetoví obyvatelé na oplátku okamžitě odstartovali útoky na jeho osobní webové stránky, které byly následkem toho několik dní mimo provoz. Nutno podotknout, že naprostá většina zuřícího kyberstáda film zatím neviděla, protože má v Americe premiéru až v pátek. Takže WTF?!

V reakci na celou událost Matt Atchity napsal, že redakce Rotten Tomatoes sice předpokládala, že první negativní recenze pár lidem zkazí den, s peklem, které Fine a Lemireová rozpoutali, ale rozhodně nepočítala. Achity zároveň usoudil, jsa si plně vědom skutečnosti, že bude zpochybňována jeho výchova, sexualita i inteligence, že bude v této fázi lepší přejít na systém, který znemožňuje uživatelům podílet se na diskuzi anonymně. „Budete si za svými komentáři muset stát, stejně jako samotní kritici,“ vzkázal svým čtenářům.

Podle některých expertů je to jediný způsob, jak vyzrát na lidi, kteří si během pracovní doby na internetu anonymně zakritizují, zanadávají a zasprosťačí a pak jdou večer do postele s blahodárným pocitem, že ten den jejich penis vzrostl minimálně o tři čísla.

P.S.: Už se nemohu dočkat, jak na The Dark Knight Rises zareaguje třeba takový František Fuka. Říká se sice, že člověk musí mít opravdu hodně vkusu, aby unikl vkusu své doby. V dnešní době je ale mnohem důležitější odvaha.

Aktualizace:
Během páteční premiéry filmu The Dark Knight Rises na předměstí amerického Denveru neznámý útočník zastřelil dvanáct lidí a padesát osm dalších zranil. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na regionální rádio. Maskovaný muž vtrhl do kina v obchodním středisku a začal střílet, uvedla stanice KOA. Podle svědků měl muž plynovou masku a do davu vhodil bombu se slzným plynem. Je možné, že se nechal inspirovat padouchem Banem, který je úhlavním nepřítelem Batmana v závěrečném dílu netopýří trilogie režiséra Christophera Nolana.

Bane nosí přes obličej ikonickou masku s hadicí speciálního toxinu nazvaného Venom, jež vede přímo do zloduchova mozku a dodává mu nadlidskou sílu. Jeho cílem je osvobodit fiktivní město Gotham City prostřednictvím teroru. Český filmový kritik František Fuka ve své recenzi v pátek před zveřejněním informací o premiérovém masakru paradoxně napsal: „Obávám se, že nějací kokůtci začnou na demonstrace ,LEGALIZE TRÁVA, OCCUPY VŠECHNO‘ místo masek Guye Fawkese nosit Baneův respirátor s darthvaderovským měničem hlasu...“ Zřejmě nebyl tak daleko od pravdy.

Počet příspěvků: 4, poslední 20.7.2012 05:12 Zobrazuji posledních 4 příspěvků.