Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Aron 6.9.2020 14:31

Pane autore, článek začínal celkem zajímavě. Ale jakmile se ve druhé polovině článku pouštíte do hodnocení Číny po politické stránce a srovnáváte se Západem, tak upadáte do obvyklých klišé a stereotypů. Že Čína nic v tomto směru nenabízí ? No to si tak úplně nemyslím. Čína pod vedení Komunistické strany se vrací k tradiční filosofii koncucianismu. A co nabízí Západ ? Takzvaná liberální demokracie, která se vyznačuje utahováním šroubů v oblasti cenzury, trestní stíhání za názory, vyhazování z práce za názory. Klekání bílých před černými. Newspeak. Přepisování knih a změny názvů. Třeba deset malých černošků, Pipi a td. Existence záchodů pro třetí pohlaví. Popírání biologie tedy trvrzení, že phlaví je jen sociální konstrukt.

Obávám se, že je to právě současný Západ, který po ideové stránce nemá co nabídnout. Ten Západ, který se právě zcela odklonil od těch myšlenek, na kterých vznikl.

R. Klazar 6.9.2020 19:32

Jen jeden koment, ostatní asi nemá smysl, když Vás tak čtu. Jakmile převládne ruský, nebo čínský model vládnutí, už je to bez návratu. Žádné svobody, žádná práva jedince, žádná pluralita názorů, žádné můžete si říkat co chcete atd atd. A časem si ani lidi nevzpomenou, o co všechno přišli. Prostě budou jen poslušně poslouchat s s životním stylem tam a zpět.