Diskuse k článku

Noam Chomsky: Izrael si znepřátelil celý svět

Americký lingvista Noam Chomsky je možná nejrespektovanější intelektuál dneška. V těchto dnech absolvuje v Česku sérii přednášek. „Už jen z morálních důvodů bychom se ale měli zabývat hlavně sami sebou. Jasně, mohu kritizovat to, co se děje ve střední Africe, je to jednoduché; nemá to ale žádný význam,“ vysvětluje, proč je tak ostrým kritikem USA a nezaměří se třeba na Rusko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mea culpa, mea maxima culpa, jsem vzdělán

pouze totalitními pedagogickými institucemi. O Noamu Chomském slyším poprvé. Má to tu výhodu že nejsem zatížen ideovým balastem a dívám se na něho jen z pohledu mých životních zkušeností. Židů jsem v Praze poznal celou řadu, je zajímavé, že většina jich pracovala v bankách. Z vlastní zkušenosti mohu říci že všichni byli nesmírně pracovití a milovali své rodiny, ostatní vlastnosti byli různé. Skoro devadesátiletých velice vzdělaných podivínů jsem v životě potkal také celou řadu. Tak jako jsem zde již psal že "problematičtí " lidé /třeba vyznavači zločinných ideologií/ mohou udělat občas dobrou věc platí to i naopak. Článek p. Houdy ve mě vyvolává duch třicátých let, za všechno můžou Židi / za všechno ne ale, mohou i za řadu špatností/. Holokaust z nich neudělal svaté. Nevím kam se ztratil pan Kiebitz alias Karl Treu ale já jako on podporuji pracovitost. Nejsem pravičák , ale můj selský rozum mi říká že podporovat nemakačenky kdekoli na světě je hloupost. Tak pražští kavárenští dis

0/0
5.6.2014 7:25

Re: Mea culpa, mea maxima culpa, jsem vzdělán

diskutéři ztrhejte mě , aréna je volná!!!!!!

0/0
5.6.2014 7:27

Babiši přestanu Tě volit, protože jsi

Ty i ten Tvůj Léko neschopní manažéři, když nejste schopni ten software dát do pořádku a ve svých novinách lžete, že se může psát 2000 znaků. Styďte se nemakačenkové!!!!!!

0/0
5.6.2014 7:32

J. Křivan

Re: Mea culpa, mea maxima culpa, jsem vzdělán

Pane Cermane, nejspíše jste si z nás vystřelil, Noam Chomský je skutečně těžká váha a pokud se Houdovi podařil tento rozhovor postoupil do vyšší ligy. Chomský je ale spíš parketa pro Britské listy.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Slavny-myslitel-Chomsky-Rusko-na-Krymu-chybovalo-ale-USA-pachaji-horsi-zlociny-Volny-trh-znicil-Ukrajinu-i-vychodni-Evropu-321922

PS Znám několik, původně židovských rodin, ve kterých několik generací vyrůstají úspěšní lékaři. Původních jsem nenapsal náhodou, většinou jde již o smíšené rodiny. Kdyby se Rath držel svého kopyta, tak mezi ně jeho rodina patří. Jenže tady se projevila druhá strana mince.

0/0
5.6.2014 13:09

Díky pane Skřivánku i já jsem kontroversní osoba

článek si přečtu, seču trávu na seno, o Izraeli hezky mluvil Václav Cílek http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3116808

před pár lety byla tam má dcera studentka na tři měsíce sklízet ovoce na statku. Asi jsou něco jiného zemědělci v Izraeli a Židovští bankéři v New Yorku a Londýně. V nedalekých Hořicích založil nemocnici Levit , a narodil se zde a do 60 let žil Kaufman lékař slavné Ďáblovy dílny.

0/0
5.6.2014 14:14

Pane Skřivánku co říkáte tomuto:

Uvedl americký filozof Noam Chomsky na adresu východoevropských disidentů. Chomsky se účastnil tiskové konference v Olomouci.

Disidenti v komunistických státech východní Evropy byli podle amerického filozofa Noama Chomského protežováni západními velmocemi a jejich utrpení nebylo ve srovnání například s odpůrci režimů v Latinské Americe nijak výjimečné.

Americký filozof, lingvista a logik Noam Chomsky, který bývá považován za nejvýznamnějšího žijícího jazykovědce a zakladatele moderní jazykovědy, to ve čtvrtek řekl na tiskové konferenci v Olomouci.

Jeho slova už ostře odmítl bývalý disident a ministr Alexandr Vondra.

"Východoevropští disidenti si v sobě utvrdili pocit, že oni byli ti jediní utlačovaní na celém světě. Latinskoamerické disidenty dnes v podstatě nikdo nezná, přestože se jednalo například o arcibiskupa, který byl zavražděn v okamžiku, když sloužil mši," uvedl Chomsky.

0/0
5.6.2014 20:36

J. Křivan

Re: Pane Skřivánku co říkáte tomuto:

Nemám relevantní informace, jen si matně vzpomínám jak profesor Janouch, "správce" fondu charty 77 ve Švédsku říkal, že řadě disidentů z vědeckých kruhů fond doplácel k jejich platu to, oč jako vědci přišli. Samozřejmě Ukrajina dnešních dnů to nebyla.

0/0
5.6.2014 22:36

Re: Pane Skřivánku co říkáte tomuto:

Nevím co jste kde slyšel o podpoře signatářů CH 77 .Ale asi nechápete o co šlo. Velká část signatářů směla dělat jen třeba uklízeče a podobně, a nemohla si odvolit ,jako většina obyčejných lidí, přikrádat. Víme? A ze skutečného platu uklízečky se žít nedalo. Dělalo se to tak,že dotyčná měla na sebe napsané babičky a tetky a podobně- A to chartisté nemohli.Také mohli je snít o nějakých "prémiích"  odměnách a podobně,takže to skutečně byla bída. No ale vy to jistě víte lépe, vy jste ,jak předpokládám, vzorně pracoval, platil , známky ROH byl v nějaké B(r)S(oc) P(rc)   a  jezdil na podnikovou rekreaci.

0/0
5.6.2014 22:56

Pane Vlku můžete mi ale říci proč o tom

pan Chomský mluví a upozorňuje na to????

0/0
6.6.2014 5:29

J. Křivan

Re: Pane Skřivánku co říkáte tomuto:

Pane Vlku, nevím proč urážíte obyčejné lidi. Nejspíš proto, že se nepovažujete za obyčejného. K meritu jste se nevyjádřil. Nemám co dodat.

0/0
6.6.2014 9:24

Jinak pane Skřivánku z našeho kopce bylo

vidět na dvůr Hrádečku. Takže se přikláním k Vám. Pro mě je Chomský, ale pořád záhada?

0/0
6.6.2014 16:40

J. Křivan

Re: Jinak pane Skřivánku z našeho kopce bylo

Pane Cermane, ještě k tomu vyjádření Vondry, Vy jako chovatel pro to budete mít pochopení. Co že to dělá potrefená husa?

0/0
6.6.2014 16:55