Neuvěřitelné rozumy od Dalíkova známého

Škoda, že Mirek Topolánek delegátům na kongresu nevysvětlil, proč to s ODS za jeho vedení šlo od deseti k pěti.

Už v neděli večer jsme se dočkali zhodnocení výsledků kongresu od Mirka Topolánka. Závěry prý odpovídají poslednímu scénáři, který v sobotu předeslal delegátům brněnského setkání. Zvolením Petra Nečase si podle Topolánka občanští demokraté vybrali variantu sibiřská magistrála.

„Vlak se zastavil a v kupé sedící Nečas, Stanjura a Nwelati se rozhodují, co budou dělat. Raduan Nwelati vytahuje šavli a křičí: Popravíme rebely! Zbyněk Stanjura jej uklidňuje a navrhuje vyloučit rebely ze strany. Petr Nečas zatahuje záclonky a říká: ,Oba máte pravdu. Budeme dělat, že jedeme dál‘,“ zahalekal expremiér do sálu.

V rozhovoru pro Právo v neděli večer pak Topolánek uvedl, že strana neprodělala reflexi. A také naznačil další možný politický vývoj: „Doufejme, že Petr Nečas bude lepším předsedou ODS jako opoziční strany než jako strany vládní.“ Tedy že se zřejmě s rebely nedohodne a jeho vláda padne.

Expředseda Topolánek se za dva roky po nuceném odchodu z funkce předsedy ODS pořád nesmířil s tím, že už není důležitý a že ho nahradil právě Nečas. Snaží se tedy alespoň jednou za rok využít příležitosti a rozdávat rozumy před televizními kamerami.

Topolánek by však měl spíše zalézt a ani nedutat, protože ODS za jeho politické angažmá s Markem Dalíkem ODS zaplatila vysokou cenu. Po osmi letech v čele strany a třech letech ve Strakově akademii podpora voličů nejsilnější pravicové dramaticky spadla. Zatímco ještě ve sněmovních volbách v roce 2006 získala ODS téměř 36 procent, v květnu 2010, kdy byl „Topol“ už měsíc a půl odejit a nahradil ho Nečas, to bylo pouhých 20 procent.

Dopady dua Dalík – Topolánek na státní kasu si ani netroufáme odhadnout.

Počet příspěvků: 2, poslední 7.11.2012 06:18 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.