Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 29.12.2015 15:49
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Dočetl jsem to až po:

"Německo, které má s pravicovým extremismem neblahou historickou zkušenost,..." Nejsem tedy úplně kovaný v historii, ale jistý přehled mám, proto by mě zajímalo, kdy to tak asi mohlo být?

Díky, paní Lizcová,

za jeden z nejkvalitnějších článků, který jsem na ČP četl. Znám totiž hloubku německé debaty o tom, proč zpravodajské služby nemají výkonné pravomoce (Alexander Hirsch podal svou práci "Kontrola zpravodajských služeb" na právnické fakultě Ludwiga Maxmiliana v Mnichově v roce 1995 jako "inaugurační disertační práci": je nesmírně důkladná a pojednává téma z mnoha pohledů a se zvláštním zřetelem k historické zkušenosti). Váš článek je velmi příjemnou ozvěnou této metody, byť musel být pojednán stručně, ačkoliv by jistě vydal na podobnou disertaci. Velice oceňuji vážnost, s níž jste podala i protichůdné názory, protože tvoří mantinely demokratického diskursu. -- Osobně se kloním k trochu riskantnějšímu pojetí stranu nezakázat, protože za peníze daňových poplatníků velice nemilosrdně odhaluje skutečné (ale i zdánlivé) slabé stránky a chyby režimu. Naplno vypracovává svou argumentaci a nemá ve svůj prospěch nic, než to - stát ji zdarma nepřidá aureolu mučedníků. -- Velmi se budu těšit z toho

Normální jev,

každý režim se snaží potlačit své odpůrce pod nějakou rouškou.

Jsem zvědav jak se politici tam postaví k problémům

Neprožívá německá politická scéna krizi? Snaha rozpustit vlasteneckou NPD není xenofobní a zvrhlý přístup k občanům, kteří vyjadřují svůj názor na chování vlády? To, že hlasitě kritizují podporu vlády k přijímání stovek tisíc arabských utečenců, většinou podvodníků, náhle levici a liberálům vadí? Že tito přivandrovalci se dopouštějí trestných činů kupodivu fandům multikultury už nevadí? Je vidět, že i autorka má xenofobní přístup k lidem s vlasteneckým cítěním, kteří si přejí ve své vlasti zachovat původní evropský charakter kultury. Muslimská kultura do Evropy nepatří!!

Re: Jsem zvědav jak se politici tam postaví k problémům

Váš příspěvek není nevhodný, ale komický. Diskuse o rozpuštění NPD je právě tím, čím se může německá demokracie chlubit. Kvůli hlasité kritice vlády kvůli migraci ten zákaz zvažován není. Předvádíte zaslepenost nevzdělaných "proti-islámských" fanatiků. Vždyť ani nevíte, že islám je v samých kořenech evropské vzdělanosti. Nebo snad přestanete používat arabské číslice? Přejmenujete alkohol, algebru, chemii? Vyškrtnete poznatky astronomické, lékařské, matematické, geometrické a další, jimiž islámská věda přispěla evropskému poznání? Spálíte spisy Aristotelovy, které se zachovaly pouze zpětným převodem z arabštiny, když se v téže době Evropané věnovali rozvoji "evropských hodnot" a pálili s knihovny? Čiší z vás favorizace jakési "monokultury", ale s tím už skutečně jděte do háje, monokultur jsme si užili dost.