Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 2.1.2015 18:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
UŽ JE NAČASE OBNOVIT KONTROLU HRANIC ČR

Němci už nemají moc času k řešení a přesto ho odkládají. Burkami to začíná, až se z "Domu války" stane "Dům islámu" tak se Němci nebudou stačit divit: šaria, džizja,.... Paní kancléřka by si měla v souvislosti s azylovou politikou spočítat, kolik lidí se vejde na 1m2. Aby v Německu za pár let nemuseli stát, až se tam nastěhuje polovina Afriky.

Ono to je trochu jinak

Němečtí zaněstnanci školek, nemocnic atd řešili problém, zdali mají vydat dítě zahalené osobě.

Nevěděli, jestli je to matka dítěte, nevěděli, jestli jí mohou sdělit zdravotní stav dítěte nebo jiného člena rodiny.

Stalo se že v minulosti vydali dítě nesprávné osobě a to dítě bylo uneseno do jiné země. Soudy řeší únosy dětí často, dokonce se zjišťováním pobytů unesených dětí živí několik mezinárodních detektivních kanceláří. Někdy nejde ani o děti matek rozených Němek, ale i cizinek buď s uděleným trvalým pobytem nebo občanstvím.

Re: To ale nic nemění na skutečnosti,

že islamistů na západ od našich hranic přibývá geometrickou řadou. Chápu, že ne každý z nich je radikální pošuk, schopný zabíjet nevěřící na potkání. Pokud by jsme ale vzali v úvahu, že jich v této skupině bude určité procento, tak v konkrétních číslech se bude ono procento lišit při početním zastoupením jeden milion a deset milionů. Nemluvě o raketové porodnosti většiny islámské populace. A pokud dnes se v Německu vyskytují dvojjazyčné názvy městských částí (německy a arabsky), odstraňují se křesťanské symboly, kde to skončí? Jsem zásadně proti tomu, aby jsme "řešili" západoevropský problém tím, že si sem araby nastěhujeme také. Několik staletí předvádí česká společnost svou neschopnost vyřešit ciká.nský problém.Tak ho vyřešíme tím, že ho překryjeme arabským. Ten svou velikostí pak překryje nejen ten prvně jmenovaný, ale možná i několik jiných.

Ono je to trošku jinak.

Jsme civilizace "otevřeného hledí" a nabízíme ruku

prostou zbraně. Jsou to jedny z nejhlubších hodnot, které naše civilizace vyznává. Další je např. oddělení náboženského od světského, které umožnilo zkoumání a vývoj filozofie, vědy a techniky. I proto jsou vynálezy a objevy zejména naší doménou. A také rovnost před zákonem a mezi muži a ženami. Naši předkové také vyznávali hodnotu práce a proto jsou naše města a země takové, jaké jsou, na rozdíl od pouští odkud nám přichází nejvíce uprchlíků. Rozdíly jsou nejviditelnější tam, kde se různé civilizace dotýkají např. v Izraeli a Palestině. Izrael se z pouště stal zahradou, zatímco Palestina stále zůstává pouští. Tam, kde je jednou provždy zakázáno klást otázky, nelze zaznamenat žádný vývoj. Je jen naším rozhodnutím, zda někdo může žít v naší civilizaci, ale v KAŽDÉM PŘÍPADĚ by měl přijmout její hodnoty za své. Jinak se může vrátit tam, odkud přišel a žít si , jako v té Werichově pohádce, v láhvi od octa.

Obávám se,

že závěr vašeho příspěvku je už jen pouhým zbožným přáním. Džin už je z flašky venku a dobrovolně se tam už nikdy nevrátí. Slovy chovatele bych to popsal asi takto. Základní stádo je již v ohradě a jeho rozmnožení, resp. přemnožení, je už jenom otázkou času. A jestli už dnes dovolíme diskuse o svých tradičních náboženských symbolech, zítra už s námi diskutovat nikdo nebude.

Re: Jsme civilizace "otevřeného hledí" a nabízíme ruku

...Naše civilizace, naši předkové..? S dělením naše / vaše (ne-naše) je to svízel. Mezopotámská matematika řešila před 3 tis. let rovnice lineární, kvadratické, kubické a bikvadratické i jejich soustavy. Kultura indického subkontinentu objevila nulu, "pythagorovu" větu řešila v sanskritských verších a v Mohendžodáru se - úspěšně! - zabývala otázkou, kdo je aktivně legitimován a jak má vypadat správní žaloba na městského architekta, který byl podezřelý z úplatného preferování vedení městské kanalizace v závazném územním plánu (v té době nám scházelo cca 500 let do Sámovy říše). Arabské číslice zřejmě nepotřebují komentáře... Takže to naše - jejich - vaše - snad trošku skromnosti a pokory. Rozdíl mezi pouští a zahradou Gat Šmanim je dán více pozicí Keren kajemet le-Jisra'el než leností islámu. Ale jinak máte v mnohém pravdu.

Re: Jsme civilizace "otevřeného hledí" a nabízíme ruku

Odkud Arabové šlohli své "arabské" číslice...? :) Jejich vlastní přínos je víceméně zanedbatelný, naštěstí však přes mohamedánský fanatismus někteří prohlédli a zachovali opisem řecké a římské autory...

Re: Jsme civilizace "otevřeného hledí" a nabízíme ruku

Typický intelektuální blábol . Co dělali v Mohendžádoru před dvěmi tisíci lety je irelevantní,když v Indii dodnes podle jejich statistik nemá k dispozici záchod a kálí na veřejnosti. Arabské číslice před muslimskou érou nic nemluví o dnešním podřezávání hlav . Rozdíl mezi kvetoucím Izraelem a bídou na Západním břehu, kam cpe Unie a OSN miliardy už celá desetiletí, a Izrael jim dodává vodu a elektřinu je právě v islámu.

Re: Jsme civilizace "otevřeného hledí" a nabízíme ruku

Pardon- 60% Indů nemá záchod a neumí jej používat. Při kálení na veřejnosti si za ucho pověsí provázek a tím se stanou jakoby neviditelní. A v Ganze plavou rozkládající se mrtvoly, a vedle nich se Indové posvátně "omývají". A posvátný Benáres, kde je čest se nechat spálit. Očitý svědek na otázku ,jak to tam vypadá napsal: Jeden a půl milionu lidí, 40 nad nulou a v městě není kanalizace.... voni jedno moudro