Ceska Pozice

Několik opravdu zlých větiček pro prezidenta Klause

„Jaký je rozdíl mezi malováním tykadel a zcizením protokolárního pera?“ ptá se prezidenta místopředseda lidovců Marian Jurečka.

Mladému místopředsedovi KDU-ČSL Marianu Jurečkovi nechybí kuráž. Ano, to je ten lidovecký politik, který požádal Václava Klause o udělení milosti pro tykadlového uličníka Romana Smetanu. „Pan prezident po pečlivém zvážení neshledal důvody k udělení milosti,“ dostalo se Jurečkovi negativní odpovědi od vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Jiřího Weigla. Jurečka si to však líbit nenechal. Klausovi obratem poslal další dopis, ve kterém si nebere servítky, a s plnou parádou ho zveřejnil na své facebookové stránce.

„Doufal jsem, že projevíte státnickou moudrost a velkorysost, která k úřadu prezidenta náleží,“ pustil se do prezidenta hned v úvodu a předložil několik důvodů, proč si myslí, že prezident měl Smetanovi milost udělit:

Marian Jurečka bude v blížících se krajských volbách lídrem kandidátky KDU-ČSL v Olomouckém kraji, tedy v kraji šoféra Smetany. Způsob, jakým prezidenta ve svém vyjádření plísní, by Jurečkovi mohl ve volbách nahnat nějaký ten hlas.

Komentář k tématu:
Prezident propásl šanci zůstat bez tykadel 

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.