Diskuse k článku

Nehrozí nám bruselský diktát, ale identitární panika

Do české kolektivní identity je vepsán strach z „diktátu“, a proto šiřitelům protievropských nálad stačí apel na její „nesamozřejmost“ a mají úspěch jistý bez ohledu na realitu „diktátu“. Stačí vyslovit „bruselský diktát“ a česká nesamozřejmá identita ve vzpomínce na „mnichovský diktát“ začne panikařit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dank 4.9.2016 1:41

Na rozdíl od iracionálních proti-evropských komentářů s článkem souhlasím, něco na tom bude. Rozhodně je panika vidět (už z reakcí mnohých v diskusi) a je neuveřitelné kolik Čechů si myslí, že Brusel je něco jako Moskva svého času.

J. Křivan 4.9.2016 11:59

Re:

Možná nebudete souhlasit, ale ta podoba tu je v té fatální bezradnosti a strkání hlavy do písku.

S. Tomáš 29.8.2016 12:55

My a oni

Čech je od dob Palackého vychováván jako mučedník týraný Němcem, Vídní, Římem a není mu přáno zbavit nenávisti ke všemu cizímu

V. Vlk 28.8.2016 11:49

Bože , to je hloupé dítě!

Když se učil dějepis, tak si asi četl neomarxistické a euro pohádky. A chodil na přednášky poněkud pomateného Bělohradského, který vykládal že za útok 11 září na New York si mohou američané sami svojí politikou vůči Afganistánu a nějak nedokázal vysvětlit, proč tedy neposlala Al Kajda letadla na Kreml. . Vykládat cosi o "české nesamozřejmé identitě" je jak opsané od jistého Hitlera a dále Marxe, který také požadoval vyhubit ty slovenské pronárody. Nesamozřejmá identita jako nadávka je ukázka zakrnělého mozku. Každá identita každého společenství je nesamozřejmá, už do Mezopotamie, Babylonu, a Avarů. Ostatně právě po porážce Avarů se stala identita Moravanů a tím následně Čechů stabilní , i když stále ohrožovanou. Takže my ,kteří jsem v dějinách od bitvy u Wogastisburgu roku 631 , jsme jaksi nedospělí je fantastická. Neměla by nějaké komise přezkoušet, co se tohle to duševně nedozrálé dítě kde naučilo? Jo a všimli jste si, že článků těchhle mladých eurohujerů je v "CV" skoro vždycky

K. Plíhal 29.8.2016 20:37

Re: Bože , to je hloupé dítě!

Tak o Bin Ládinovi se traduje, že to byl vyobcovaný Saudský Arab, který nesouhlasil se vstřícnou politikou SA vůči USA. Pakliže je to pravda, dává to odpověď na otázku, proč N.Y. a ne Moskva.

J. Hanzlík 28.8.2016 11:33

Identita jako rudý hadr

Někteří jsou programově bez kulturní identity a čekají v tupé naději, že jim orientální kult přinese nějaké obohacení, jiní naopak ve chvílích nouze hledají její definici, když jim dosud všechno připadalo tak samozřejmé. Pak je tady třetí kasta (ano kasta!) neomarxistů, která politicky kalkuluje s islámem jako politickou kartou, která jim pomůže vyřídit si to s nesouhlasícím občanstvem s přestavbou evropské společnosti. Počítá, že bude držet taktovku společenských přeměn, ale už teď bezradně manipuluje s informacemi.

Žasnu nad neochotou (nebo dokonce neschopností) této bruselské kliky, vytvořit a podporovat otevřenou odbornou diskusi a jen hraje s evropskou veřejností vyděračskou hru na humanitární soucit a fatální potřebu obohatit Evropu kulturně cizím neintegrovatelným živlem. To není žádný oficiální diktát Bruselu, ale podstrkovaný projekt, o kterém s námi nehodlají diskutovat, jen různými politickými nátlaky zajistit si souhlas k rozdělení škod své dosavadní neodpovědné imigrační

K. Plíhal 29.8.2016 20:32

Re: Identita jako rudý hadr

Kdyby jste si nemaloval líbezný obrázek o vyspělé evropské civilizaci, nemusel by jste žasnout.

J. Ráž 28.8.2016 11:24

Jsem potěšen

že v jednom sledu lze přečíst velmi zajímavé pojednání od prof. Zeleného a takovýto blábol. Je tak možno sledovat rozdíl mezi skutečně vzdělaným a přemýšlivým člověkem a mladou rychlokvaškou jakých plodí současný vzdělávací systém bohužel tisíce.

M. Frank 27.8.2016 23:46

Nebudu s autorem ani polemizovat,

protože to co napsal jsou takové hlouposti, že je polemika zbytečná. Autor panikaří, protože evidentně nechápe vůbec nic.

J. Ráž 28.8.2016 11:17

Re: Nebudu s autorem ani polemizovat,

Chtěl jsem reagovat stejně.

Jen mne děsí, že člověk, co napíše takovou kravinu, se sám považuje za vzdělance a ještě horší je, že za takového ho mohou považovat jeho vrstevníci.

J. Hanzlík 27.8.2016 20:40

Novinařina s panikou

Tak podle autora žijeme v zemi panikářů a ustrašenců, kteří si dovolují být zděšeni nad dokumenty z otřesného prostředí zón, kam se bojí vstoupit policie suverénních států, jejichž nadšené občanstvo nepanikaří. Autor, pan Hlaváček, by tam měl vyrazit na špacír! Naši zaostalí občané se zaštiťují křesťanskými kořeny, aniž by s nimi měli něco společného!? Tak to je síla, kterou se naparuje novinářský zakázkový eurofil. Hlaváček taky nemá kořeny a nepanikaří! Věří chudák, že společnost, která nechodí do kostela a nepřejímá svátosti křesťanského ritu, je bez kulturních kořenů a příjme radostně do svého středu exhibující středověký islámský kult, který se navíc urval z řetězu civilizace. Pokud je velká část našeho občanstva postižena paranoiou, tak potom je Hlaváček rozdováděný hebefrenik.

27.8.2016 17:31

vašnosto, hrozí jim panika neužitečného kecálisty

Lidé co něco umí a produkují něco užitečného mají perspektivu i bez přerozdělování a glajchšaltování z EUSSR. Kecálisti a absolventi blablabla oborů typu evropská regionální studia, masová komunikace, mezinárodní studia atp. samozřejmě zjistí že jsou nepotřební.

Proto mají strach a nutně potřebují EUSSR který vytváří byrokratický balast + přes různé granty a výzkumy financuje nepotřebné kecálistické programy, kde tito nýmandi nacházejí "uplatnění" a parazitují na práci produktivních.

Starec 27.8.2016 18:56

Re: vašnosto, hrozí jim panika neužitečného kecálisty

No ba, řemeslo má zlaté dno. Kecy nejsou řemeslem i když se tak tváří. Je to propaganda a propaganda žene lidi a národy do krizí a konfliktů, na kterých se kecálisti snaží vydělávat, protože neumí vytvořit nic užitečného.