Názory kolegů z ODS na kauzu ministra Kocourka? K popukání.

Jak na problém s 16 miliony paní Kocourkové reagovali místopředseda Senátu, místopředseda strany a místopředseda poslaneckého klubu ODS?

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek musí do konce týdne premiérovi vysvětlit, jak jeho matka v důchodovém věku přišla k cenným papírům v hodnotě 16 milionů korun, které následně zobchodovala finanční společnost Key Investments. Jaká bude Kocourkova vysvětlovací taktika, naznačuje jeho vyjádření – po konzultaci s matkou – citované agenturou ČTK, že jde o „účelové informace zkrachovalé investiční firmy“.

Nic překvapivého jsme se tedy zatím nedozvěděli a nejspíš ani nedozvíme. Tedy pokud na něco nepřijde protikorupční policie, která se na základě informací médií začala okolnostmi milionových obchodů paní Kocourkové zabývat. Na druhou stranu jsme zachytili interesantní reakce na kauzu z řad ministrových stranických kolegů z ODS. Vybíráme a komentujeme tři z těch zajímavějších:

Výrok číslo 1: „Ministr Kocourek je slušný člověk. Mluvil jsem s ním telefonicky a on dobře ví, že tu záležitost musí veřejnosti vysvětlit,“ řekl místopředseda strany Pavel Drobil.

Komentář: Jednoznačný vítěz testu o nejsilnější hroší kůži. Nevíme sice, co si po telefonu ministr a exministr řekli, ale živě si dovedeme představit, jak pan Drobil nabádá pana Kocourka, aby řekl veřejnosti všechno. Úplně. Upřímnost se vyplácí. Pavel Drobil by mohl povídat, vždyť sám má zkušenosti (viz kauza údajných korupčních praktik ve Státním fondu životního prostředí). Že by ho ministr průmyslu neposlechl?

Výrok číslo 2: „Já také nevím, jak moje matka zachází s financemi,“ vysvětluje Přemysl Sobotka časový prostor (do konce týdne), který Kocourek ještě má, aby vše vysvětlil.

Komentář: My také nevíme, přes jaké firmy naše matky protáčejí miliony. Ale my nekandidujeme na prezidenta jako Přemysl Sobotka. Místopředseda Senátu a prezidentský kandidát by měl mít přehled o rodinných financích, i když image bodrého poplety může přinášet kladné body.  Aby ho však potom v nejméně vhodnou chvíli něco nepřekvapilo.

Výrok číslo 3: „Nedívám se na to nijak. Mladou frontu nečtu a nemyslím si, že bychom měli, jakkoli se média tuze snaží, hystericky reagovat na kdejaký blábol,“ reagoval již v pátek místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Čechlovský.

Komentář: Pan Čechlovský svobodně vyjádřil, že na kauzu nemá žádný názor. Prý je to blábol.  I to je však názor. Do minulého pátku v podstatě anonymní místopředseda poslaneckého klubu se konečně zviditelnil. Co jsme se z jeho výroku dozvěděli? Kromě smutného faktu, že nečte Mladou frontu Dnes (snad to kolegové přežijí), i daleko důležitější věc: podivné či nevysvětlené finanční transakce jeho kolegů jsou mu šumafuk. Opravdu ideální reprezentant protikorupčního tažení, kterým se současná vládní garnitura tak ráda zaštiťuje.

Počet příspěvků: 1, poslední 9.11.2011 10:33 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.