Diskuse k článku

Navzdory růstu platů je 863 tisíc českých občanů v exekuci

Nezisková organizace Otevřená společnost aktualizovala svou internetovou mapu exekucí o data za loňský rok. V Česku je celkem 863 tisíc lidí v exekuci, proti nimž je vedeno 4,6 milionu exekucí, 493 tisíc lidí má tři a více exekucí a 150 tisíc deset a více exekucí. Proti těmto lidem v dluhové pasti je vedeno 90 procent všech exekucí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Patta 25.2.2018 10:11

To je sčítání jablek a hrušek

Je zapotřebí samostatně vyčíslit kolik z toho jsou RODINY S DĚTMI PRACUJÍCÍCH RODIČŮ. Pak by to dávalo praktický smysl, protože by se jednalo o klíčový argument v daňové politice státu vůči rodinám s dětmi (slideplayer.cz/slide/2628016/). Zdůvodnění: daňová politika státu je od 1. 1. 1993 vůči pracujícím rodičům vychovávajícím děti nepřátelská (jen v r. 2018 přijdou pracující rodiče z důvodu nadměrného zdanění o 45 miliard korun) a v důsledku toho se letos nenarodí 30 000 dětí. Cituji M. Hiršla: Změny ... ukazují trend vývoje skutečných hmotných životních podmínek ve kterých rodiny s dětmi žijí, a který výrazně ovlivňuje rozhodování mladých lidí o tom, zda vůbec mít děti a kolik. ... Bylo to způsobeno vyšším růstem míry zdanění pracovních příjmů rodičů v porovnání s bezdětnými ... (Demografie, 2004, 46: 166 až 176) . Druhým problémem, zmíněným v článku, je placení alimentů a boj o zálohované výživné. Problém je snadno řešitelný důchodovou reformou, která napraví zlou účetní metodiku výpočtu výše

I. Patta 25.2.2018 10:12

Je zapotřebí samostatně vyčíTo je sčítání jablek a hrušek II

Druhým problémem, zmíněným v článku, je placení alimentů a boj o zálohované výživné. Problém je snadno řešitelný důchodovou reformou, která napraví zlou účetní metodiku výpočtu výše starobních důchodů praktikovanou bez ohledu na skutečný způsob jejich financování (slideplayer.cz/slide/13563954/). Pak si každý neplatič rozmyslí své jednání, protože by přišel o velkou část starobního důchodu. Je nejvyšší čas, protože jen v letošním roce stát vydá o 43,44 miliard korun více jen z toho důvodu aby zakryl, že bezdětným důchodcům nemá kdo přispívat z odvodu sociálního "pojištění" na jejich starobní důchody.