Národní socialisté - levice 21. století. Paroubkova nová strana?

Za Paroubkem by do nové partaje mělo odejít pět členů vedení ČSNS 2005.

Ústřední tajemník ČSNS 2005 a spojenec Jiřího Paroubka Jaroslav Andres si na patentovém úřadě koncem září registroval ochrannou známku Národní socialisté - levice 21. století. Informaci přinesl server iHNed.cz. „Patentovaný“ název by mohla nést nová strana, kterou se Paroubek chystá s největší pravděpodobností založit. Dle zjištění ČESKÉ POZICE by za Paroubkem mělo odejít pět lidí z vedení ČSNS 2005.

„Zdá se, že kvůli snaze pár jednotlivců se nám nepodaří uskutečnit, co jsme plánovali. Proto začínáme shánět tisíc podpisů, abychom mohli založit novou stranu, která bude stavět na myšlenkách národních socialistů. Kvůli tomu jsem si nechal zaregistrovat i nové jméno,“ uvedl pro iHNed.cz Andres. Paroubek na otázku, zda Andresem zaregistrovaná značka bude názvem jeho nové strany, suše odpověděl: „Udělal dobře.“

Podle předsedy ČSNS 2005 Karla Janka odejde za Paroubkem z vedení strany i Bohdan Babinec, Přemysl Votava, Ivan Šterzl a tiskový mluvčí Jiří Pondělíček. Andres již dříve uvedl, že je „fandou“ spolupráce s expremiérem Paroubkem, a byl také jeho hlavním vyjednavačem a spojencem v rámci ČSNS 2005.

Místo LVA levice

O námluvách Jiřího Paroubka a ČSNS 2005 se spekulovalo řadu měsíců. Trhliny ve vyjednávání údajně nastaly počátkem září. Podle předsedy Janka, který prý byl zpočátku příznivcem Paroubkova vstupu, se vzájemný konflikt naplno rozhořel na jednání 9. září. Tehdy Paroubek údajně požádal o změnu stranických stanov, upravení programu a přejmenování ČSNS 2005 na „Národní socialisté - LEV 21“. O projektu LEV 21 jsme informovali v rozhovoru s Jiřím Vyvadilem, bývalým velmi blízkým spolupracovníkem Jiřího Paroubka.

Poté, co ČESKÁ POZICE minulý týden přinesla informaci o Jankově „informativním výletu“ do (Paroubkem nenáviděné) ústecké ČSSD, kde měl podle svých slov shánět na expremiéra „kompro“, Paroubek oznámil, že již s Jankem nebude dále vyjednávat.

Vedle existující České strany národně sociální (ČSNS, „v konkurzu“) předsedy Jaroslava Rovného a České strany národně socialistické (ČSNS 2005) předsedy Karla Janka tedy zřejmě vznikne již třetí subjekt propagující myšlenky národních socialistů.

Usídlí se Paroubek v Radlické č. 58?

ČESKÁ POZICE minulý týden publikovala článek o domě v Radlické ulici v Praze 5, kde se údajně měla uhnízdit centrála ČSNS 2005 po případném Paroubkově přestupu z ČSSD. Dům, ve kterém si prostory pronajímá Andresova firma Sequest, vlastní společnost Eukaryota, v jejíž souvislosti se objevuje jméno kontroverzního pražského podnikatele Romana Janouška. Prostřednictvím Paroubkova mluvčího Tomáše Sazimy zaslal Andres ČESKÉ POZICI vyjádření, ve kterém uvedl, že se nikdy o majitele domu nezajímal.

Z vyjádření také vyplývá, že Andres spolupráci s Paroubkem „fandí“. Uvidíme, zda zcela nový projekt – například Národní socialisté - levice pro 21. století – nenajde útočiště právě v Radlické č. 58. Podle zjištění ČESKÉ POZICE se právě v tomto domě bude v sobotu 8. října konat ústřední rada ČSNS 2005, která by mohla celou situaci kolem Paroubka a národních socialistů definitivně rozštípnout.

Počet příspěvků: 1, poslední 6.10.2011 11:07 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.