Ceska Pozice

Náměstkem ministra financí bude zástupce dodavatele ministerských IT systémů

Lubomír Toman přichází do Fischerova týmu z firmy Logica, která je jedním ze subdodavatelů společnosti IBM u projektu státní pokladny.

foto: © ČESKÁ POZICE, Alessandro CanuČeská pozice

Na pozici náměstka ministra financí odpovědného za IT a hospodaření s majetkem státu nastupuje Lubomír Toman. V tiskové zprávě se ministerstvo financí pochlubilo jen tím, že dotyčný má za sebou působení v misi UNPROFOR v bývalé Jugoslávii (proč zrovna tato informace přišla ministerstvu relevantní, když tam Toman působil jeden rok ve svých 22 letech, tedy před více než dvaceti lety, je těžké pochopit). Jinak se v tiskové zprávě o Tomanových profesních zkušenostech lze dočíst jen tolik, že působil na různých manažerských postech.

To je nepochybně pravda. Poněkud však překvapí, ve kterých společnostech to bylo.

„Mezi hlavními úkoly Lubomíra Tomana budou analýza stavu IT projektů v resortu, s důrazem na efektivitu výdajů uhrazených za IT projekty,“ komentoval Tomanovo jmenování ministr financí Jan Fischer. Jelikož je státní pokladna největším IT projektem ministerstva financí a její části dodávají firmy, ve kterých Toman dosud působil, je na místě otázka, nakolik nestranné jeho posuzování bude.

Toman ve funkci nahradil v pátek odvolaného Zdeňka Zajíčka. Ten měl kromě IT pod sebou i hospodaření s majetkem státu, což mimo jiné obnáší například obsazování dozorčích rad podniků jako ČEZ nebo Čepro.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.