Náměstek policejního prezidenta Husák končí. Konečně!

Policejní prezident Petr Lessy měl Vladislava Husáka odvolat již v listopadu, kdy náměstek s Romanem Janouškem čile komunikoval.

Martin Shabu 27.3.2012

Policejní prezident Petr Lessy odvolal svého náměstka Vladislava Husáka. Oznámil to v úterý na tiskové konferenci, na níž kritizoval postup policistů, již minulý týden zadrželi a následně propustili lobbistu Romana Janouška. Ten se přitom snažil ujet z místa dopravní nehody, zranil jednoho člověka a před zasahujícími policisty utíkal.

Husáka s incidentem nic nespojovalo, tedy zdánlivě. Loni v listopadu byl totiž vysoký policejní důstojník Husák novináři „načapán“, jak se zastavil na kus řeči s předními pražskými politiky a lobbisty. Do kavárny Obecního domu v Praze tehdy zavítaly šedé eminence pražské politiky a byznysu Janoušek a Tomáš Hrdlička. Dodejme, že se setkání, které proběhlo krátce po zatčení šéfa pražských městský strážníků Vladimíra Kotrouše, zúčastnili i politici ODS — Pavel Bém, Rudolf Blažek a Milan Richter.

Policejní šéf Lessy se však rozhodl zbavit loajálního náměstka až s několikaměsíčním zpožděním. A to přesto, že Husákovy konexe na politiky kritizoval loni ministr vnitra Jan Kubice. Pro úplnost dodejme, že se Lessy k odvolání náměstka rozhoupal pouhý týden po zveřejnění politicky „výbušných“ rozhovorů Janouška s bývalým pražským primátorem a současným poslancem Pavlem Bémem.

Policejní prezident zaobalil Husákovo odvolání do neutrálních slov. „Byť není sebemenší podezření, že by pan náměstek Husák v posledních několika měsících komunikoval s panem Janouškem, přesto jsem přijal jeho nabídku k rezignaci,“ řekl Lessy s tím, že by měl z funkce odejít do konce května. Doufejme, že Husákův odchod z vedení policie nebude jediným viditelným dopadem zveřejněných odposlechů.

Počet příspěvků: 3, poslední 27.3.2012 01:04 Zobrazuji posledních 3 příspěvků.