Nákupem v Tesku ku vzdělání

Když vysokoškolský student ve Velké Británii nakupuje v obchodech Tesco třeba rohlíky a prací prášek, sníží se mu školné na univerzitě.

Britský obchodní řetězec Tesco přišel s myšlenkou, o které i jeho odpůrci musejí uznat, že nepostrádá jistý marketingový švih. Zákazníci, kteří nakupují s pomocí věrnostní karty Clubcard, mohou nastřádané body za nákup použít na úhradu školného na britských vysokých školách, napsal deník The Daily Mail.

Z každých 250 liber, které student v obchodě nechá za nákupy, se mu účet za školné sníží zhruba o 15 liber. Není to samozřejmě přehnaná suma. V době, kdy britská vláda za širokých protestů studentů oznámila výrazné navyšování univerzitního školného, ale „every little helps“ neboli „i málo se počítá“, jak zní slogan Teska.

Školné ale nepůjde nákupy v Tesku snížit na všech univerzitách a ve všech výukových programech. Bude to možné jen u distančního studia, které provozuje vzdělávací společnost RDI, s níž Tesco uzavřelo smlouvu. Do programu je zahrnutá například  University of Wales nebo Sheffield Hallam.