Diskuse k článku

Nad křesťanskou civilizací se smráká. Ale náhrada za ni není

Po pádu pozitivistické filozofie se křesťanství stává posledním hájemstvím, v němž se lze dovolávat nehmotných metafyzických i přirozených hodnot.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Křesťanská nebo islámská Evropa?

Věda bez víry je chromá, víra bez vědy je slepá. Lze věřit v Boha, ale i s tím, že Bohu nelze rozumět ani ho pochopit. Mimo jiné proto, že my chápeme 3 rozměry, pár lidí i 4, ale kolik rozměrů má Bůh? Ani žádná věda nebude Bohu rozumět, protože s rozšiřováním pole poznaného se všemi směry rozšiřuje pole nepoznaného. Neexistuje hranice poznání a teprve daleko za ní je Bůh. Ale to nám nebrání rozlišovat křesťanské od nekřesťanského, i když to křesťanské bylo občas nekřesťanské. Náboženství jako instituce víry "vem čert", ale křesťanská kultura, měřítka hodnot, morálka tvoří náš život a bez nich skončí Evropa, jak ji milujeme a potřebujeme. Má ji převálcovat nenávistný, agresivní, fašistický islám? Zastavit invazní ofenzívu agresivního nekřesťanského fašistického islámu a deislamizovat Evropu!

0/0
9.1.2018 4:39

J. Křivan

Re: Křesťanská nebo islámská Evropa?

Pane Sobotko Váš příspěvek se mně líbí, jenom nevím proč za hybatele považujete zrovna Boha za kterého se schovává kde kdo. Pojem křesťanské hodnoty jsem skousl, i když si myslím, že je křesťané také jen převzali a upravili k obrazu svému, stejně jako Vánoce.

0/0
10.1.2018 0:25

Re: Křesťanská nebo islámská Evropa?

Autorství oslav zimního slunovratu těžko někomu přisoudit, radost z toho měl každý na sev. polokouli. Zařídil to tak Tvůrce vesmíru. Kdyby se Ježíš narodil jindy, měli by křesťané o svátek víc. Vánoce jsou současně oslavou slunovratu a oslavou narození Ježíše Krista. Ty křesťanské hodnoty si nejvíce uvědomíme, když je srovnáme s nekřesťanskými, např. s Islámem. Samozřejmě není vyloučeno, že podobné hodnoty měl i někdo jiný, např. obyvatelé pevniny Pangea, po nichž jsme dosud nenalezli nic. Ono se v místech, kde se nacházejí ložiska uhlí a ropy, dost těžko hledá. Ale byl nalezen železný šroub ve vrstvách, starých 300 000 let. U těch hodnot je stejně hlavní, jak se jimi ta společnost řídí a v tom mají i současní křesťané velké nedostatky. Ježíš je na zemi jedinečný, protože dal lidem naději, že zlu lze bránit. A možná někdo sleduje, jak si na Zemi počínáme. Jestli to bude pokračovat jako dosud, bude Země zanedlouho neobyvatelná a ten, kdo nás možná sleduje, bude muset zdokonalit náš gen

0/0
10.1.2018 3:13

J. Křivan

Re: Křesťanská nebo islámská Evropa?

Pane Sobotko, admin mně právě smázl pro mne myšlenkově náročný příspěvek pro Vás, ve kterém jsem nikoho neurážel a jen pro porovnání použil neškodný, v češtině běžně používaný výraz pro kastrovaného býka. Viz "Z přežraného býka se stává ..." . Nejsem grafoman, nemám chuť, čas ani energii dál diskutovat. Snad mne to do večera přejde.

0/0
10.1.2018 13:10