Diskuse k článku

Na Ukrajině se rozhoduje o budoucnosti Evropy

Bartosz Cichocki, polský odborník na východní Evropu, se domnívá, že ve střední Evropě neexistují žádné podstatnější názorové rozdíly. Z jeho vyjádření v rozhovoru pak vyplývá, že Polsko má k USA blíž než ostatní země Visegrádské čtyřky a k Rusku pociťuje větší nepřátelství. Dle něho by snížení vlivu USA vedlo k marginalizaci regionu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Křivan

Jaceňjuk pro německé posluchače

"Nedopustíme, aby Rusko, jako za druhé světové války došlo přes Ukrajinu až do Německa".

PS Kdyby to nebylo k pláči člověk by se musel smát.

0/0
8.1.2015 14:05
Foto

Křivohubý Edward

Americký TROJSKÝ KŮŇ !

Jak NORIEGA tak HUSSAIN, byl původně AMERICKÝM TROJSKÝM KONĚM a pak se jim urvali ze řetězu ! No a obchodování s drogami ? To dělá CIA běžně na financování svých podvratných operací !

0/0
31.12.2014 23:02

Proč udržovat něco nepřirozeného

když je k dispozici vytvořit něco co už tady fungovalo. Místo Polska přibrat Rakousko, ovšem pokud bude vůbec ochotno, a spolu ještě se Slovinskem vytvořit novou KaKánii. To by se mi líbilo.

0/0
30.12.2014 10:44

I. Ducar

Škoda lásky, kterou jsem Tobě dala

Hm… „kdysi dávno“ měl maďarský publicista a kosmopolita Gábor Stier docela rozumné názory, dnes by mu slušela namísto páteře spíš nějaká dřevěná rukojeť. Škoda.

0/0
29.12.2014 19:45

J. Křivan

čtyři v tanku a pes

Gábor Stier nejspíš už zakotvil, ale zrovna tenhle rozhovor s představitelem některých zamerikanizovaných polských elit je pro poučný. Tuhle znáte? Nevím co si mám myslet, bez ironie,třeba mne poučíte.

https://www.youtube.com/watch?v=AwxLIW81rRY

0/0
30.12.2014 9:14

I. Ducar

Babovřesky třesky plesky

Jasně zakotvil. Pokud existenčně zakotvil, tak by neměl probírat, co se děje na rozbouřeném moři, působí tak dojmem, že nakoupil od rybářů nalovené ryby (zážitky, informace) a předstírá, že byl u toho, když bojovaly o život. Běžná praxe „zakotvených“ novinářů (viz Tereza Spencerová). Bývaly doby, kdy by Stier nějakého polského žvanila nenechal beztrestně lhát a šířit propagandu, netvrdím, že pokládá předpojaté otázky, ale iniciativu ponechal bez boje na protihráči, místo výchovného políčku jen Cichockimu občas foukne do ucha.

Video: jsou to pozéři, pane Křivane, předstírají nenávist, aby prodali album a vydělali prachy. Žádný rozumný člověk nedokáže pociťovat upřímnou nenávist a projevovat ji tak agresivně vůči příkoří, které zažily generace jeho prarodičů. Tu nenávist dokáže pociťovat neupřímně, aby na sebe upozornil. Život je krátký, je třeba vydělat prachy na luxus, nebo alespoň na pivo a cítit se co nejdéle nebo alespoň na chvíli jako král… pokud má někdo v hlavě bambus, pak to udě

0/0
30.12.2014 15:26

I. Ducar

Re: Babovřesky třesky plesky

… pokud má někdo v hlavě bambus, pak to udělá za jakoukoliv cenu. Bedeme-li v rozhovoru pokračovat, rozeberu příklad z nám důvěrně známého prostředí, který Vás nepochybně zaujme :)

0/0
30.12.2014 15:27

J. Křivan

Re: Babovřesky třesky plesky

Pane Ducare, pokud máte na mysli jako důvěrné prostředí můj gauč a TV, tak jste jasnovidec.

PS. Na doplnění nejen pro Vás, na jiném videu těch bambusů mají na tričku nápis "POLSKI LWOW" Nejspíš také dobře prodejné.

0/0
30.12.2014 15:48

I. Ducar

Re: Babovřesky třesky plesky

Pokud se v našem důvěrně známém prostředí nachází i Váš gauč a televize, pane Křivane, pak je jeden z nás dvou především kouzelník :)

Bambus, rozuměj raper bílé pleti (kromě Eminema), si dá na tričko cokoliv, aby si vydělal na složenky, pařby a utajený spořádaný rodinný život. Už mě začíná svrbět ruka s tím rozborem názorného příkladu českého prodejného blba, je jasné, že po mém vyprávění podvědomě toužíte, pane kolego :)

0/0
30.12.2014 16:52

J. Křivan

dobří holubi se vrací

Pane Ducare, mohu Vás potěšit, kouzelník a jasnovidec jste Vy. Uhodl jste, já po Vaší účasti na ČP dlouhodobě a nostalgicky toužil vědomě. Stále mně chybí neúnavný bojovník s bolševiky kocourkovskej, roztomile přímočarý JuDr. Marek Kalina, staromódní pan Kiebitz (čejka obecná), ale i další. Zato přišli nový bojovníci, většinou z LN a Neviditelného pesa, kteří s námi nyní sdílí, díky ministrovi financí společný prostor.

Co Vás přimělo k reemigraci?

0/0
30.12.2014 21:35

I. Ducar

Re: dobří holubi se vrací

Vzhledem k tomu, co všechno jsem před 2-3 roky dokázal předpovědět, nejspíš skutečný jasnovidec budu (pokud pominu možnost, že energie myšlenky může vytvářet budoucnost). Stále o tom existují veřejné záznamy na mých osobních stránkách IDstudio.cz (v bloku „postřižiny“) a nakonec i zde na ČP ve stovkách odtajněných, před prezidentskými volbami úmyslně zabanovaných příspěvků (dnes pod přihlašovacím nickem Urvisu), z nichž několik je do té míry vizionářských, že si je zřejmě István Léko chodí číst stále dokola a snaží se pochopit, v čem byl ten trik :) Nejednalo se o trik a nedokážu vysvětlit, proč jsem viděl – a věřím, že stále vidím – za horizont událostí.

Uvádíte mne do rozpaků, pane Křivane, jsem hodný, pozitivně uvažující člověk a mrzí mne, že Vás musím zklamat – nikam se nevracím, do jedné řeky dvakrát nevstoupíš a především nebudu podporovat potenciální Pátou kolonu, mám v hledáčku jiný publicistický portál, je mi názorově mnohem bližší. Na ČP však dodnes publikuje Jan Schneider, k

0/0
30.12.2014 22:47

I. Ducar

Re: dobří holubi se vrací

(Prosím vás, seřiďte si ten portál, avizujete věci, které nefungují)

.

Uvádíte mne do rozpaků, pane Křivane, jsem hodný, pozitivně uvažující člověk a mrzí mne, že Vás musím zklamat – nikam se nevracím, do jedné řeky dvakrát nevstoupíš a především nebudu podporovat potenciální Pátou kolonu, mám v hledáčku jiný publicistický portál, je mi názorově mnohem bližší. Na ČP však dodnes publikuje Jan Schneider, který by podle mého názoru mohl nahradit prezidenta Miloše Zemana v příštím volebním období. To myslím vážně… „Je třeba sledovat výstupy tohoto muže a zvažovat jeho případnou nominaci a podporu v prezidentských volbách. Morálka, intelekt a důstojnost ve zralém věku mu rozhodně nechybí.“ Narážky na Gábora Stiera jsou jen takové maní projevy mého věčného neklidu :)

0/0
30.12.2014 22:48

Podnětný článek

Z polského odborníka na východní Evropu mámale rozporuplné pocity.

Pokud věří tomu, jak odpovídá, tak vůbec nemá šanci pochopit skutečnost, že Polsko hraje pro USA a EU roli užitečného blbce.

Polsko si asi myslí, že může hrát roli další evropské velmoci. To je ale na velkém omylu. Stačí nakouknout do historie.

0/0
29.12.2014 15:12
Foto

Martintruhlik

spolupráce Rusko + EU

(Velmi zdařilá manipulace. Pěkně podsunuté otázky a pěkně vypilované odpovědi.)

Nicmméně 3 otázky k zamyšlení pro přemýšlející čtenáře:

Jak může EU spolupracovat s někým, kdo si diktuje podmínky pomocí zemního plynu?

Jak může EU spolupracovat s někým, kdo místo nárokování území ho rovnou obsadí?

Jak může EU spolupracovat s někým, kdo hlásá, že za všechny problémy ve světě může USA?

Obama a USA ve sporu Ukajina vs. Rusko učinil až příliš málo na to, aby ho někdo (lháře nepočítám) mohl označit za viníka sporu.

Bohužel financování extrémní pravice a levice v EU z Ruského rozpočtu se USA připsat nedá.

0/0
29.12.2014 1:06

Re: spolupráce Rusko + EU

Jak může Rusko spolupracovat s někým, kdo trvale podporuje dlužníka a sabotuje oprávněné vymáhání dluhu ?

Jak může Rusko spolupracovat s někým, kdo slepě poslouchá amíky a vůbec nedodržuje pravidla slušnosti, lže o jiných, podsouvá jiným zlo, které sám činí ?

Jak může a proč vůbec ještě Rusko dodává plyn a elektřinu tomu, kdo proti němu vyvolal tolik provokací a svaluje na něj vše, co sám a s pomocí vražedných komand na něj svádí? Proč to tvrdě nezastaví?

Nositel Nobelovy ceny Obama má odsouhlasenu doktrínu použití jaderných zbraní veliteli operací bez použití "jaderného kufříku" a závislé pouze na uvážení oněch velitelů? Nobelovka Obamovi a EU je (po Arafatovi) zřetelným výsměchem lidstvu.

Milardy dolarů na Ukrajinu je stále třeba popírat a dodání barvy na přemalování ukrajinských tanků za ruské a zaslání malé atomovky Herkulesem si nelze odečíst z daní, jde z černých fondů poctivé Ameriky...

Logika u různých lidí pokulhává a říct o někom, že je Martin-truhlík ...... no vyšlo to celke

0/0
29.12.2014 8:02
Foto

Bob Senior

Re: spolupráce Rusko + EU

Pane Mrázku po přečtení obou příspěvků bych konstatoval,že ta logika pokulhává především ve Vašem podání.Popíráte právo mít jiný názor než máte Vy tvrzením,že ten Váš je přece pravdivý.Při tom předkládáte snůšku nepravd a výmyslů,bez jakékoliv logiky.Kdy pochopíte,že zkušenosti zemí sousedících s dominiem kremelských mocipánů jsou za dlouhá léta takové,že hledají někoho,kdo jim dává jakousi záruku,že se znovu neocitnou ve stejném područí všehoschopných dobrodruhů,kteří uznávají jedině své zájmy.A protože prostě na USA nemají,tak vymýšlejí povídačky,velmi podobné tomuco prezentoval Joseph Goebels,tj "Stokrát opakovaná lež se stane pravdou".Zájem vyvolávat válku je vlastní právě jen takovým diktaturám jako byly fašistické,nebo marxleninské země.Měl byste se pokusit přečíst něco objektivního z historické literatury.Je toho i v češtině víc než dost!

0/0
29.12.2014 11:16

J. Křivan

Re: spolupráce Rusko + EU

Bobe, to jste se fakt vytáhl. Tolik slov a žádný obsah. Můžete některý z argumentů pana Mrázka věcně vyvrátit, nebo Vám stačí když si jen ulevíte? Stačí když vyjmenujete všechny větší válečné konflikty za posledních 25 let a kdo se na nich podílel. Můžete začít obsazením expedičním výsadkem a obsazením samostatného státu Panama. Ano to bylo právě před 25 léty.

0/0
29.12.2014 11:31
Foto

Bob Senior

Re: spolupráce Rusko + EU

Pane Křivane vyzýváte mne,abych některý z argumentů pana Mrázka věcně vyvrátil.Buďte bez obav,pokud by na některém argumentů bylo zblo pravdy,určitě bych se pokusil.Ale s těmi nesmysly a lživými kalkulacemi je jakýkoliv pokus nemožný.Ale pokusím se Vám vyhovět s těmi válečnými konflikty za posledních 25 let s uvedením účasti.Podle Vašeho přánízačnu obsazením samostatného státu Panama.Předpokládám,že máte na mysli expedičním výsadek USA..Jaksi Vám ušlo,že nešlo o žádné obsazení země,,ale o akci na sesazení diktátorského generála Noriegu,který se jednak pokusil anulovat prezidentské volby,a navíc obviněn USA z obchodu s drogami.Po jeho zajmutí a odvozu do USA,Čímž akce skončila,bez obsazení země.Pouze došlo k odvezení Noriegy který byl v .1992 odsouzen za obchod s drogami ke 40 letům odnětí svobody.Panama pokračovala ve své samostatnosti a její zákonodárné shromáždění schválilo po prezidentských volbách v r.1994 ústavní reformu,rušící armádu,aby sepředešlo návratu k militarismu.Stačí to?

0/0
29.12.2014 15:24

Re: spolupráce Rusko + EU

Ad Bob (29.12.2014 15:24)

Skoro jste to dobře vysvětlil, ale nějak Vám asi unikla podstata této USA akce.

Pokud věříte, že zde šlo o svobodu panamského lidu, na kterou vynaložily USA miliony USD, tak potom zde nepokulhává jenom logika.

0/0
30.12.2014 15:06
Foto

Bob Senior

Re: spolupráce Rusko + EU

Ale vůbec ne,vždy't píši,že byl v USA odsouzen za obchod s drogami.Psal jsem o Panamě jen proto,že to bylo uváděno jako příklad velkého konfliktu.Že na to stačil jen jakýsi výsadek ale svědčí,že Američané jsou v Panamě vítaní,protože drží její ekonomiku.

0/0
30.12.2014 18:23

J. Křivan

Re: spolupráce Rusko + EU

A proto pro jistotu zrušili v Panamě armádu. Teď už stačí jenom zavolat.

0/0
30.12.2014 22:31

J. Křivan

Trochu přidejte. zkuste něco lehčího

Vážený Bobe v souladu s Vaší logiko po neústavním převratu na jaře 2014 v Kyjevě mělo Rusko právo vyslat na Ukrajinu expediční sbor do Ruska odvézt pár vyvolených. Zrušit armádu. Obnovit prezidentské pravomoci Jakunoviče a po stabilizaci situace, to je dosadit na klíčová místa své lidi, akci ukončit. Jo a ponechat tam několik tisíc vojáků soukromých armád.

PS. Jenom, jestli to bylo s Noriegovým obchodem s drogami jako s Husajnovými zbraněmi hromadného ničení v Iraku.

0/0
30.12.2014 15:38
Foto

Bob Senior

Re: Trochu přidejte. zkuste něco lehčího

Pane Křivane snad nejste tak naivní,abyste tvrdil,že by ten ruský expediční sbor převratu,který nazýváte neústavním,zabránil.A Rusku přece o to ani nešlo,Tam hrál asi hlavní roli Krym,protože ta ruská základna v Sevastopolu cosi stála,pronájem nebyl zadarmo.Takže ty neústavní převraty na Ukrajině zřejmě probíhaly v ruské režii,jen Putin to jaksi nezvládl.A Janukovič přece mohl o tu pomoc Rusko požádat,jenže hanebně vzal nohy na ramena,protože pochopil,jak by dopadl,

Co se týče Noriegy,buďte bez obav,neuvádím nikdy neověřené skutečnosi!

0/0
30.12.2014 18:39

EU by ráda spolupracovala s Ruskem

Vždyť s Ruskem mnoho let spolupracovala k oboustrannému užitku. A je jasné, že sankce nemálo bolí i EU, takže by je jistě ráda zrušila. Míček je na straně Ruska. Když přestane prosazovat politiku "vezmeme si co chceme, na nás nikdo nemá" tak jak EU, tak USA rádi sankce zruší. Ovšem pokud něco takového Putin plánuje (s ohledem na ekonomické těžkosti Ruska) bude to chtít udělat tak, aby neztratil tvář. Aby nevypadal jako poražený. A tady se ukáží diplomatické schopnosti Západu, který by mu tato zadní vrátka měl pomoci otevřít.

0/0
29.12.2014 11:41
Foto

V.Hricák

Pane Podešvo,

připusťte alespoň na okamžik, že by úmysly USA nebyly tak čisté, jak se snaží světu prezentovat. Že jejich cílem je nastolení ukrajinského chaosu v Rusku. Výměnu Putina za nějakého zkorumpovaného, ale k západu loajálního kmotra, který zopakuje devadesátá léta. Nebude mít sice nároky vůči svým sousedům, ale nechá Rusy hladovět a vyhladovět. Mimochodem, slyšel jste, že v průběhu devadesátých let v době divoké privatizace, v některých částech Ruska umírali lidé hlady? Jak budete mluvit pak? Bude vám to jedno, nebo uznáte, že jste se v hodnocení západu a jejich úmyslů mýlil?

Pro Rusy by pak už mohlo být pozdě. A vaše pozdní lítost by jim byla asi pendrek platná.

0/0
29.12.2014 12:32
Foto

V.Hricák

Re: Pane Podešvo,

PS

Pokud si nebudete chtít připustit přímo zlé úmysly Američanů, připusťte si alespoň možnost jejich omylu. Tak, jak se mýlili v Iráku, Libyi, Sýrii, nebo v Iránu. Tolik omylů během několika málo let? Pořád vám to není divné?

0/0
29.12.2014 12:37

co to sem zase cpete ???

Ani článek sám, ani můj příspěvek není o Iráku, Libyji, .... To je prostě ta vaše posedlost ďábelskou proradností USA - příčiny všeho zla na světě. Ale abych jen neoponoval, "vývoz demokracie" do jiných zemí, zejména do zemí arabských, se skutečně neosvědčil, skutečně to byl omyl. Ale po bitvě je každý generálem.

0/0
29.12.2014 12:47
Foto

V.Hricák

Re: co to sem zase cpete ???

A jak by asi dopadl vývoz demokracie do Ruska?

0/0
29.12.2014 13:00

a já snad prosazuji vývoz demokracie do Ruska ???

Vy si vytváříte virtuální svět, pane Hricáku. Nikdo se nebude snažit "vyvážet demokracii" do Ruska, protože taková snaha nemá šanci. Rusko prostě demokracii ještě nedorostlo.

0/0
29.12.2014 13:07
Foto

V.Hricák

Tak proč je jedním z mnoha trnů v očích

pražské kavárny právě Putin a jeho totalitní manýry? Osobně je mi jedno kdo a jak vládne v Rusku, stejně jako v Saudské arábii, nebo Spojených státech. Každý systém má své klady i zápory a absolutní dokonalost neexistuje. Za bolševika jsme byli otroky politickými, dnes začínáme být otroky ekonomickými. Je jenom na úhlu pohledu každého z nás, co pro něj bylo lepší.

0/0
29.12.2014 13:44