Diskuse k článku

Na Ukrajině se rozhoduje o budoucnosti Evropy

Bartosz Cichocki, polský odborník na východní Evropu, se domnívá, že ve střední Evropě neexistují žádné podstatnější názorové rozdíly. Z jeho vyjádření v rozhovoru pak vyplývá, že Polsko má k USA blíž než ostatní země Visegrádské čtyřky a k Rusku pociťuje větší nepřátelství. Dle něho by snížení vlivu USA vedlo k marginalizaci regionu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Křivan

Jaceňjuk pro německé posluchače

"Nedopustíme, aby Rusko, jako za druhé světové války došlo přes Ukrajinu až do Německa".

PS Kdyby to nebylo k pláči člověk by se musel smát.

0/0
8.1.2015 14:05
Foto

Bob Senior

Re: PS

Pane Hricáku to si musíte vybírar známé a přátele podle toho jací skutečně jsou,ne co o sobě předstírají.A netvrďte mi,že se ateisté řídí desaterem více než věřící,co se k tomu zavázali.Oni skutečně věřící se jimi stali většinou proto,že poznali,jak se vyplácí v životě to desatero dodržovat.A často vědí proč.

 Ač nerad musím ještě uvést ,že nemáte zdání o restitucích a jen populisticky uvádíte  tu pohádku,že 90% občanů s nimi nesouhlasí.Krádež zůstane krádeží,ať s ní souhlasí kdokoliv,třeba i pro nevědomost o skutečnosti.Ale vůbec se mi už nechce opakovat  to co jsem v různých polemikách se znalci jako jste Vy, musel absolvovat.A závěrem zpravidla bylo jejich konstatování:"dokladujte si co chcete,ale většina lidí si myslí to co já!".Takže snad mohu skončit,abych nebyl zase osočován,že tu diskutuji jen já.Proto ponechám stranou tu Vaši bohorovost  ve tvrzení o sexuálním životě kléru, podle ojedinělých poklesků lidí,kteří třeba udělali chybu.Říká se "nesuďte,abyste sami nebyli souzeni!".

0/0
6.1.2015 9:36
Foto

Bob Senior

Re: Bobe říká se tomu reflexe

Vážený pane Křivane,pokud vím tak jsem nepracoval pro komunisty,ale pro Československou republiku.Tak mne aspoň moji zahraniční partneři ze všech zemí ,včetně SSSR brali a tak se mnou jednali.Ty tuzexové poukázky jsem dostával proto,že jdem ušetřil devizy na zahraniční služební cestě,na které jsem musel tvrdě makat a to zcela sám podle svého rozhodnutí a svých schopností,nikoliv podle toho,kdo se oné cesty se mnou účastnil a jehož jediným úkolem bylo,aby na mne dohlížel,třeba zda neberu úplatky,protože mnohdy ani nebyl schopen posoudit o čem je řeč,jelikož  jednání probíhalo v některé světové řeči.A to co označujete za daňové přiznání jen tolik,že jsem musel vše doložit do posledního halíře organizaci zahraničního obchodu.Já po minulosti nedupám,jen upozorňuji na to kdo je skutečný a "neideelogický",ale ekonomický viník toho marasmu.A mohu jen dodat,že jednoho takového současný prezident nedávno vyznamenal i když posmrtně,protože Boží mlýny nelze oklamat.A ty nepřehlédly kdo byl kdo!

0/0
6.1.2015 8:46
Foto

V.Hricák

Re: PS

Je to jenom náhoda, že největší lháři a pokrytci, které jsem kdy v životě poznal, byli věřící? Desaterem se víc řídí ateisté, než ti, co se k tomu sami zavázali.

0/0
6.1.2015 6:41
Foto

V.Hricák

Re: PS

Výrok ústavního soudu znám. I když patřím k oněm téměř 90% občanů, kteří nesouhlasí s formou vyrovnání. Pokud se nechce církev sepatrovat od společnosti, měla by její většinový názor alespoň vzít na vědomí. Ohledně sexuálního života  duchovních mám osobní zkušenost. Místní farář nám tu zanechal svého levobočka. Vy nečtete noviny? Opravdu jste nezaregistroval množící se, převážně pedofilní aféry z různých koutů světa? Pokud budu považovat celibát za ryzí pokrytectví, jak je to s ostatními hodnotami, které římskokatolická církev hlásá? A pokud se na znárodnění církevního majetku komunisty díváte tak, jak se díváte, jaký máte názor na pozemkové reformy ze dvacátých a třicátých let minulého století, kdy byl, mimo jiné i církevní majetek církvi odebrán DEMOKRATICKOU vládou? Nebo máte o Masarykovi nějaké pochybnosti?

0/0
6.1.2015 6:38

J. Křivan

Bobe říká se tomu reflexe

Vážený Bobe dostával jste, zaslouženě, ty tuzexové poukázky jako úplatek za práci pro komunisty nebo ne? Jednoduchá otázka, ostatní si museli poukázky kupovat od vexláků za nekřesťanské peníze. Odpovědět můžete i v obecné poloze, nechci na Vás "daňové přiznání", jen reálné sebezpytující ohlédnutí do minulosti, když už po ní chcete tolik dupat.

PS Ono to není zase tak k smíchu.

0/0
5.1.2015 13:51
Foto

Bob Senior

Re: Bobe pohleďte pravdě do očí.

Teď jste mne rozesmál,Vy dokonce rozeznáváte práci pro zaměstnavatele podle toho kdo jím je.Milý pane já jsem z generace,kterou učili pracovat jak nejlépe umíš.A komunisté zřejmě mají jiné měřítko.No ono to za těch 40 let podle toho dopadlo.A boužel stále to trvá,přecemnoho "bývalých" jen přiznalo,že to byl jejich velký omyl a zase vládnou.

No a ještě,jezdil jsem nejen do SSSR,ale i do všech evropských zemí RVHP,a dokonce i do některých západních.Jenžeto nebyly úplatky,na ty byli ti,kteří se mnou jezdili,aby mne hlídali.A navíc tuzexové poukázky se do důchodu nepočítaly,takže nevím co je sem plete.

A ještě k tomu Vašemu PS,že si toho moc beru.No tak nepište takové nesmysly,kterými chcete dokázat,že máte pravdu ,mně to vůbec netěší,jen jsem jaksi alergický na hloupé desinformace.Takže Vám snad nebude vadit,když už se vším skončím,včetně té urgované reakce na stanovisko armádního experta,ona ta Vaše připomínka byla jako obvykle k něčemu jinému.

0/0
5.1.2015 13:30

J. Křivan

Re: Re:PS

Pane Bobe, na jednom se snad shodneme, kdyby volby mohly něco zásadního změnit, tak už je dávno zakázali.

K moci se vždy derou stejné typy lidí a nakonec se tam i dostanou. Jejich moc je o to silnější o kolik je systém děravější. A ty díry samozřejmě těm mocným vyhovují. Občas nějakou tu díru lehce na čas ucpou a jede se dál. Není to jen naše specifika. Ten problém je globální v pravém smyslu toho slova, Od USA (tam za to občas někoho pošlou na 500 let do vězení) až po ČLR (tam za to z preventivních důvodů občas někoho i popraví).

0/0
5.1.2015 13:08
Foto

Bob Senior

Re: PS

Podívejte se,pro útěchu si cho'dte kam chcete,to je Vaše věc.A co melete o stále větším počtu pedofilních skandálů v řadách římskokatolické církve.Vždyť to už není jen populismus ale sprostá lež.Stejně je to s tahanicemi v souvislosti s církevními restitucemi.To Vám a podobným expertům nestačil závěr ústavního soudu o jejich oprávněnosti.Podstata je ta,že kdyby komunisté majetek církví (a nejen římskokatolické) nepokradli,nemusel se teď stát,který je jejich dědicem (komunistů)  zatěžovat.jděte plakat na správný hrobeček a neurážejte konečně slušné lidi!

0/0
5.1.2015 13:03

J. Křivan

Bobe pohleďte pravdě do očí.

Pane Bobe, tak pomáhal jste ze všech sil i přes svůj kádrový strop budovat ten hnusný realsocialismus, nebo ne? Je Vám spočítám Váš důchod především za práci pro komunisty nebo ne? Do SSSR jste jezdil a dostával úplatek v podobě tuzexových poukázek nebo ne?

PS Moc si to neberte na ČP skoro jiní nepřispívají.

Jo poslal jsem Vám stanovisko experta naší armády k jejím skutečným možnostem a Vy ticho po pěšině.

0/0
5.1.2015 12:51
Foto

Bob Senior

Re: Re:PS

Ještě se musím ohradit proti Vašemu nehoráznému napadání jak mne tak generace do které patřím.Měl byste už konečně pochopit,že naše generace vstupovala do praktického života v době,kdy navazovala na to co vytvořily generace předchozí.A že jsme nemohli přispět k tomu aby se úroveň společnosti dále zvyšovala,podobně jako ve svobodných západních zemích,z toho obviňujte především ty ,které obdivujete.A kde jste dospěl k tomu,že pliveme na někoho kdo nás teď živí.To asi nevíte,že to co bylo nahromaděno z našeho pojištění, předchozí vlády dokázaly spotřebovat na svůj vrubZa co tedy máme být vděčni.Kdybyste vy nenechali vládu v rukou takových nezodpovědných politiků,nemuseli jste mít takové černé vyhlídky.A nevěřte tomu,že volbami různých populistů se něco zlepší.Je to drahé šou.Je nutné dosadit systém s naprostou kontrolou a postihem padni komu padni!

0/0
5.1.2015 12:49
Foto

V.Hricák

Re: PS

K církevním hodnostářům. Nezdá se vám, že je těch pedofilních skandálů v řadách římskokatolické církve už tak nějak dost? Když pak k tomu přihodím výroky Halíka na adresu imigrantů a nechutné majetkové tahanice v souvislosti s církevními restitucemi, je římskokatolický kostel posledním místem, kam bych si šel pro duchovní útěchu.

0/0
5.1.2015 12:45
Foto

V.Hricák

Re: Pane Bobe,

Ale každý systém tvoří lidé. Někteří aktivně, jiní pasivně svou tolerancí.

0/0
5.1.2015 12:40
Foto

Bob Senior

Re: Pane Bobe,

Pane Hricáku nechápu podle čeho soudíte,že jsem obdivovatelem toho co se nyní děje a nejen u nás,tentokrát ne ve jménu marxleninismu,ale extrémního liberalismu.Asi jste nepochopil o čem jsem ve svém příspěvku psal.Jaksi Vám ušlo,že jsem poukazoval i na současnou politickou scénu,protože tu si pečlivě připravili ti předchozí,kteří rychle změnili "směr větru" a usilují opět o moc pod novými hesly.Jenže tentokrát v systému "volné soutěže politických stran",nikoliv pod vedením jediné, se správným a jedině povoleným světonázorem.Jen mne překvapuje jak  jste mohl do jednoho pytle shrnouts politiky i církevní hodnostáře.To Vám uniklo,že hrubě pomlouváte ty církve,které se stále snaží poukazovat na špatný stav společnosti a jeho příčiny.Urážíte přitom i věřící ,jejichž inteligenci asi mnohdy nedosahujete.Měl byste konečně pochopit,že vada není v lidech,ale v systému,který je utvářen tak,aby beztresně dovoloval těm ,kteří se prodrali k moci,aby jí zneužívali zcela libovolně.A na to poukazujte!

0/0
5.1.2015 12:26
Foto

Bob Senior

Re: Pane Bobe,

Milý pane Křivane musím konstatovat,že Vaše drzost je obdivuhodná.Aniž o mně cokoliv víte,nebo aspoň tušíte,dovolujete si tvrdit,že jsem nezaslouženě vydělal na reálsocialismu.Můj důchod jsem si musel sakramensky tvrdě zasloužit,protože jsem zastával takové pracovní posty na které ti,kterým stačila politická angažovanost,aby bez jakékoliv znalosti byli preferováni,protože vstoupili do KSČ,nebo't  komunisté přece byli nejlepší z nejlepších.A tak jsem měl "kádrový strop" který mi OV KSČ nedovolil překročit,takže můj zaměstnavatel mi to musel kompenzovat odměnami z fondu vedoucího.Zastával jsem totiž  posty pro které byla nezbytná hodně vysoká odbornost,nikoliv politická angažovanost.

A právě proto,že jsem měl největší příležitost poznat to ,o čem tvrdíte ,že je podkladem pro "trousení ideologických mouder" mi dovolujě poukázat komukoliv,nejen panu Hricákovi,na to okolo čeho se stále chodí "jako kocour kolem horké kaše".Na těch 1000 povolených znacích jsem toho víc nedokázal popsat.

0/0
5.1.2015 11:45
Foto

V.Hricák

Re:PS

Vzhledem k tomu, že si užíváte něčeho, o co jste se vy osobně, ani vaše generace nezasloužili, byla by od vás alespoň slušnost, neplivat na ty, kteří vás dnes živí.Obecně se tomu říká vděčnost. Moje generace se i díky vám takového luxusu už nedočká.

0/0
5.1.2015 5:46
Foto

V.Hricák

Re: Pane Bobe,

Tak že v Rakousku, Německu, nebo Francii, kde mají s námi srovnatelnou porodnost, se také přehnal Vítězný únor? Pokud si vyhledáte potřebné údaje zjistíte, že domácí evropská etnika pomalu, ale jistě vymírají. Porodnost, ale pouze v číslech pro Bruselské byrokraty, zachraňují etnika, u kterých to z ekonomického hlediska je nejméně žádoucí. Tak jako my celá staletí marně čekáme, že se ci. káni chytnou alespoň lopaty, čeká západ Evropy na podobný zázrak u jiných etnik, které si nechali infiltrovat v průběhu posledních desetiletí. Vymírání Evropy je složitý problém a ty nikdy nemívají jednoduché příčiny, tím méně jednoduchá řešení. Za jednu z příčin považuji celkový úpadek morálky, kdy zejména politici a církevní hodnostáři udávají společnosti velmi pochybné vzory hrabivosti, lhaní a sexuálních úchylek. Navíc, až nechutně často také svou beztrestnost. Zdá se vám současné morální bahno lepší, než to za reálného socialismu? Tenkrát nemuseli mladí řešit alespoň existenční problémy.

0/0
5.1.2015 4:55

J. Křivan

Re: Pane Bobe,

Vážený Bobe, Vy jste opomněl skutečnost, že Vaš důchod je vlastně výsledkem poslední etapy reálsoialismu a nedůchod pana Hirčáka bude výsledkem posledních 25 let. Vy jste vlastně na tom hnusném režimu nezaslouženě vydělal, a teď tu trousíte ideologická moudra.

0/0
4.1.2015 19:50
Foto

Bob Senior

Re: Pane Bobe,

Pane Hrizáku z pohledu dnešních pracovníků ve Vašem věku jsou Vaše obavy poměrně reálné.Ale proč tomu tak je,je druhá věc.Příčinou tohoto úděsného stavu je vládnutí všech minulých vlád,počínajeVítězným únorem 1948.Od té doby se vládlo v této zemi podle směrnic sjezdů vedoucí síly dělnické třídy,inspirované leninským a stalinským učením o materialistickém světonázoru.Ten nepřipouštěl žádnou jinou možnost,třebaže výsledky této "cesty"byly jednoznačně stále horší a horší.Prostě jedinou přípustnou metodou vládnutí byla diktatura proletariátu.Vedla vždy k centrálnímu plánování a řízení národního hospodářství podle závěrů některého sjezdu vedoucí strany.Jakékoliv odchylky byly nepřípustné,zakazovalo je marxleninské učení pod hesly o nepřípustnosti revizionismu nebo oportunismu.

  Až došlo k  předání moci způsobem organizovaným tak,aby zůstala v rukou ne jediné strany,ale aspoň dvou,tentokrát "demokraticky zvolenýmch",ale s absolutickou pravomocí a možností jejich volné sotěže.Toť zatím vše.

0/0
4.1.2015 19:07
Foto

V.Hricák

Re: Pane Bobe,

Důchodové budoucnosti se zřejmě nebojíte, protože si ho už užíváte. Mne, pokud se nezmění podmínky, čeká za 14 let. Jsem ve věku, kdy mám na trhu práce téměř nulovou hodnotu a před sebou velmi nejistou budoucnost. Fyzické síly ubývají a se zdravím to asi nebude lepší. Za oněch čtrnáct let začne období, z hlediska demografického vývoje, nejhorší, jaké může být. Důchodového věku dosáhnou populačně silné ročníky a díky protirodinné politice minulých vlád budou nejslabší ročníky v produktivním věku. Jaká asi může být budoucnost u popelnice při vybírání něčeho k večeři? Optimistická? Raději zemřít dřív, než se dočkat mizerného konce hladovějícího bezdomovce.

0/0
4.1.2015 15:43

J. Křivan

Re: Přes všechnu mediální masáž věřím,

Bobe, moje "nehoráznost" je v souladu se stanoviskem experta GŠ české armády. Co Vy na to?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Povinna-vojna-je-pry-velky-mytus-Expert-vysvetluje-co-skutecne-stoji-v-novem-zakone-352746

0/0
4.1.2015 13:30
Foto

Bob Senior

Re: Pane Bobe,

Pane Hricáku překvapuje mne Váš pesimismus a do jistá míry i názor na mladou generaci.Podle toho co píšete,že se bojíte důchodu jste vůči mně hodně mladší a já přes svůj věk se zdaleka necítímbýt někomu na obtíž.Jistě zdraví zdaleka neslouží  jako v mladších letech,ale ti mladší zatím stále ještě stojí o mé rady a nakonec i často jen o dobré slovo a u vnoučat a pravnoučat i o prosté pohlazení.Škoda,že jsme omezeni tím tisícem znaků a to mé povídání nemá souvislost s tématem článku,tak jen tolik.Nevázejte se příliš na komunismus,zejměna ne v leninsko stalinském podání.Mohl bych Vám uvést spoustu praktických příkladů ze svého života,poměrně dlouhého a "bohatého" na zkušenosti,ale můj názor berte jako přátelskou radu člověka,který musel žít v těch podmínkách jaké byly a bohužel dosud trvají.Snad bych Vám mohl doporučit k přečtení knihu von Hayeka "Cesta do otroctví",která vám může objasnit mnohé.V každém případě Vám upřímně přeji,najít více optimismu,já to řeším vírou v Boha,ta mi pomáhá.

0/0
3.1.2015 22:59
Foto

V.Hricák

Re: Pane Bobe,

K těm technologiím. Dnešní mladá generace ovládá perfektně PC a mobilní telefony. Vyrazit ze sebe ale něco nad rámec holé věty je pro ně nadlidský výkon. Obezita byl v našem dětství okrajový jev, zatímco dnes, zejména u dětí, vážný problém, postihující značnou část populace. Také se zdravím jsme na tom rok od roku hůř. Není všechno zlato, co se třpytí. Nikdy jsem nebyl komunista a za minulého režimu jsem byl spíš antikomunista. Doleva jsem se začal obracet až díky bezbřehému kapitalismu, který u nás vypukl po revoluci. Nechci se dožít důchodu, neb neustále slýchávám, jak jsou důchodci a nemocní společnosti na obtíž. Lidem, kteří celý život poctivě pracovali a živili své rodiče, je dnes vytýkána nezodpovědnost, protože si z dělnických platů nenaspořili ještě na svůj vlastní důchod. Dnes stojíme před reálnou hrozbou přijmutí, v rámci solidarity a humanity, tisíců imigrantů, které budeme muset živit, přitom většina důchodců a nemocných živoří na okraji společnosti.

0/0
3.1.2015 15:56
Foto

Bob Senior

Re: Pane Bobe,

Pane Hricáku tak jsem dal na Vaši radu a onen článek toho pána jsem si přečetl.Ale nevím proč bych na základě takového škváru,který uráží kdekoho,kdo má jiný názor  který Velký bratr je pro naši zemi výhodnější,měl opravovat své přesvědčení.Vycházím v něm ze víc než 40ti leté praxe během které jsem měl možnost dokonale poznat co naší zemi přineslo spojenectví s jedním či druhým z nich.Zajisté každý  má na mysli především své zájmy,.Ale pro nás je důležitější porovnávat jak "ladí" zájmy toho kterého Velkého bratra se zájmy naší země.Dovolím si v této souvislosti citovat Marxe,,že úroveň každé společnosti závisí na úrovni technologie kterou používá.

Takže porovnejte technologickou úroveň obou "bratrů" s úrovní technologie naší země před a po přelomových letech,ve kterých se měniloa součinnost s jedním nebo druhým z nich.Z mých poznatků mi jednoznačně vyplývá,co je zásadní pro střecně velkou zemi jako naše,jejíž největší devizou je vyspělost a odbornost, zjednodušeně řečeno výrobních sil.

0/0
2.1.2015 11:46
Foto

Křivohubý Edward

Americký TROJSKÝ KŮŇ !

Jak NORIEGA tak HUSSAIN, byl původně AMERICKÝM TROJSKÝM KONĚM a pak se jim urvali ze řetězu ! No a obchodování s drogami ? To dělá CIA běžně na financování svých podvratných operací !

0/0
31.12.2014 23:02

J. Křivan

Re: Přes všechnu mediální masáž věřím,

Vážený Bobe, Váš optimizmus hraničí s naivitou.

Česká armáda má cca 21 tisíc aktivních vojáků. To tak odpovídá jednomu expedičnímu sboru. Při obraně státu jako je ČR úroveň vojáků hraje při takových počtech až druhořadou roli. Převaha jednotlivých velmocí a především jejich odolnost se ukáže až při jejich dlouhodobém nasazení. Viz dva neúspěšné pokusy o Afghánistán (SSSR a USA) a ostuda USA v Iráku (jak pěkně to vypadalo po prvních měsících a jak dnes). Pozapomněl jsem na Vietnam. Proto není třeba dráždit boha války holou nohou.

PS. S tím kosmem jsem nějak vedle. V současné době USA létá do vesmíru za pomoci ruských raket a používá renovované, 40 let staré ještě sovětské motory vyrobené v Rusku a na Ukrajině..

Tak zase až v příštím roce.

0/0
31.12.2014 19:52
Foto

V.Hricák

Že se do toho míchám,

ale nebyla jedna z dohod z dob Gorbačovovi éry také záruka NATO o nerozšiřování se na východ? Jelcin později kývnul na rozšíření o země pobaltí a střední Evropy. Ale od jeho časů už ze strany Ruska k žádnému dalšímu ústupku nedošlo. Už vůbec by rusové, a jsem přesvědčený o tom, že bez ohledu na tom, kdo by v zemi vládnul, nekývli na vstup Ukrajiny nebo Gruzie. Co nemáš sám rád, nedělej druhým. Jak by asi reagovali Američané na vojenské aktivity Ruska třeba v Mexiku, nebo na Kubě? Žádná mocnost by nesnesla v bezprostřední blízkosti vojenskou moc, která by je mohla přímo ohrozit. Tak proč se západ diví Rusům, že se jim ukrajinské snahy o vstup do NATO nelíbí?

0/0
31.12.2014 15:30
Foto

Bob Senior

Re: Přes všechnu mediální masáž věřím,

Ale pane Křivane to přece byla má diskuze s panem Hricákem.Ale budiž, aspoň mohu reagovat na Vaši nehoráznost vůči schopnostem naší armády.Sice se snažíte svá slova zmírnit,ale nevím proč pomlouváte velitelské kádry o jejichž úrovni svědčí to,jak jsou hodnoceni v rámci paktu NATO,jehož jsme členem.

Co se týče Vašeho přání dožít v míru,myslím že můžete být bez obav.Převaha Spojených států nad ostatními "velmocemi" je zatím tak velká,že rozpoutání války vůči nim a jejich spojenců v NATO je odstrašujícím jevem.A to,že USA věnují značné finanční prostředky výzkumu Kosmu ukazuje,že vidí nebezpečí jinde.Na ta pozemská zřejmě stačí to co mají již osvojené.(Viz třeba jeden projev prezidenta Obamy)

A ještě krátce k tomu Vašemu PS.Nezapoměl jste, že v době té Havlovy "snahy" byl prezidentem Gorbačev,který uzavřel řadu dohod s USA o odzbrojení,ale neustál tlak domácích odpůrců,ze strany konzervativní byrokratické hierarchie,která nakonec prosadila svého "muže" Putina.Takže vše bylo najednou jinak

0/0
31.12.2014 13:41

I. Ducar

Re: dobří holubi se vrací

(Prosím vás, seřiďte si ten portál, avizujete věci, které nefungují)

.

Uvádíte mne do rozpaků, pane Křivane, jsem hodný, pozitivně uvažující člověk a mrzí mne, že Vás musím zklamat – nikam se nevracím, do jedné řeky dvakrát nevstoupíš a především nebudu podporovat potenciální Pátou kolonu, mám v hledáčku jiný publicistický portál, je mi názorově mnohem bližší. Na ČP však dodnes publikuje Jan Schneider, který by podle mého názoru mohl nahradit prezidenta Miloše Zemana v příštím volebním období. To myslím vážně… „Je třeba sledovat výstupy tohoto muže a zvažovat jeho případnou nominaci a podporu v prezidentských volbách. Morálka, intelekt a důstojnost ve zralém věku mu rozhodně nechybí.“ Narážky na Gábora Stiera jsou jen takové maní projevy mého věčného neklidu :)

0/0
30.12.2014 22:48

I. Ducar

Re: dobří holubi se vrací

Vzhledem k tomu, co všechno jsem před 2-3 roky dokázal předpovědět, nejspíš skutečný jasnovidec budu (pokud pominu možnost, že energie myšlenky může vytvářet budoucnost). Stále o tom existují veřejné záznamy na mých osobních stránkách IDstudio.cz (v bloku „postřižiny“) a nakonec i zde na ČP ve stovkách odtajněných, před prezidentskými volbami úmyslně zabanovaných příspěvků (dnes pod přihlašovacím nickem Urvisu), z nichž několik je do té míry vizionářských, že si je zřejmě István Léko chodí číst stále dokola a snaží se pochopit, v čem byl ten trik :) Nejednalo se o trik a nedokážu vysvětlit, proč jsem viděl – a věřím, že stále vidím – za horizont událostí.

Uvádíte mne do rozpaků, pane Křivane, jsem hodný, pozitivně uvažující člověk a mrzí mne, že Vás musím zklamat – nikam se nevracím, do jedné řeky dvakrát nevstoupíš a především nebudu podporovat potenciální Pátou kolonu, mám v hledáčku jiný publicistický portál, je mi názorově mnohem bližší. Na ČP však dodnes publikuje Jan Schneider, k

0/0
30.12.2014 22:47