Diskuse k článku

Na Ukrajině se rozhoduje o budoucnosti Evropy

Bartosz Cichocki, polský odborník na východní Evropu, se domnívá, že ve střední Evropě neexistují žádné podstatnější názorové rozdíly. Z jeho vyjádření v rozhovoru pak vyplývá, že Polsko má k USA blíž než ostatní země Visegrádské čtyřky a k Rusku pociťuje větší nepřátelství. Dle něho by snížení vlivu USA vedlo k marginalizaci regionu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nechápu, co mi to podsouváte, pane Hricáku

Můj příspěvek byl o něčem jiném. Asi si do mně promítáte nějaké své frustrace nebo co. Nikde jsem nenapsal, že "úmysly USA jsou tak čisté ...". USA jako úplně všechny země na světě hájí své zájmy. To, že by USA chtěly svrhnout Putina, je vaše myšlenka, já o ničem takovém nepsal. Já si to nemyslím, ale to je vaše věc. Proč by USA měly mít zájem na tom, aby občané Ruska hladověli ? To by mně vážně zajímalo, co by hladověním Rusů USA získaly. Nemluvě o tom, že dnes nejsou devadesátá léta. Dnes se nerozpadá SSSR. Proč by mi mělo být jedno hladovění Rusů, jak mi přisuzujete ? Na druhou stranu já jsem fakt v devadesátých letech nebyl v pozici, že bych jim mohl pomoci. A to jako to hladovění způsobily USA ? A zřejmě USA způsobily taky rozpad SSSR ? A samozřejmě USA způsobily vlnu tsunami 2004. Víte, vy mi podsouváte, že v USA vidím nějakého "anděla strážného", což nevidím. Zato vy považujete USA za příčinu všeho zla, které se na Zemi sneslo. Velmi jednoduchý pohled na svět. Ale to je vaše věc

0/0
29.12.2014 12:44
Foto

V.Hricák

Američané si nemůžou vynachválit Jelcina

který svým servilním přístupem k západu dohnal Rusko k hranici ekonomického kolapsu. Putin takový není a nikdo ho k podobnému přístupu nedonutí. Tudíž jediná cesta ke změně chování Ruska vede přes jeho odstranění z vedení země.Rusko za posledních 15 let zněkolikanásobilo svůj HDP. Ze zaostalé země plně závislé na exportu surovin se dnes stala země, jejíž podíl HDP na vývozu ropy klesl na méně, než 20%. Má obrovské zásoby surovin, 140 milionový trh a nulové zadlužení. USA mají již nesplatitelný dluh, značně vyčerpané suroviny a na vyřešení svých obrovských problémů potřebuje nové trhy. Při vědomí, že většina válek měla své kořeny v ekonomických problémech agresorů, která země má nakročeno k rozpoutání příští velké války? Rusko, nebo USA? Tolerovaly by Spojené státy vojenskou angažovanost Ruska např. v Mexiku? Silně pochybuji. Tak proč se všichni diví, že se Rusům nelíbí prozápadní obrat Ukrajiny.

0/0
29.12.2014 12:59

Re: Američané si nemůžou vynachválit Jelcina

Vidím, že vy máte jasno. Přeji hezký den.

0/0
29.12.2014 13:08

Všichni, kromě Vás a několika dalších

S nevědomostí a předstíráním jiné reality se žije líp. Ale krátce !

0/0
30.12.2014 11:02
Foto

Bob Senior

Re: Pane Podešvo,

Pane Hricáku a už jste o nějakém zkorumpovaném,ale k západu loajálním kmotru v Rusku někdy slyšel?A když se zmiňujeteo divoké privatizaci v Rusku, dovolím si poznámku.Někdy v polovině 90.let vyšel v tehdejší týdeníku Telegraf článek paní Aleny Hromádkové z Levého bloku,s tvrzením,že kuponová privatizace nebyl Klausův  objev,ale že vznikl v Kremlu a ČSSR měla za úkol provét její ověření.No asi proto,že poměry v Česku byly přece jen podstatně lepší,než v ČSSR,tak to trvalo podstatně déle,než u nás začlo docházetk tomu "umírání hladem",či jiným podobným jevům.A to pověstné Klausovo "chybíčka se vloudila"jaksi do Ruska nedošlo.

0/0
29.12.2014 15:50
Foto

V.Hricák

Pane Bobe,

a co Chodorkovski, nebo Abramovič? Nevím, jaký mají jmenovaní názor na Putina a na současné ruské poměry, ale asi každý podnikatel se raději pohybuje v bezvládí. Žádná omezení. Ke kuponové privatizaci vám řeknu asi tolik. Jedna drbna ze sousedství včera řekla, že za vsí nám přistálo UFO. Ne každá drbna musí mluvit pravdu, stejně jako ne každá členka Levého bloku. Nedávno jsem viděl asi čtyřicetiminutový dokument o privatizaci v Rusku. Byly v něm vcelku podrobně popsány role jednotlivých účastníků těchto událostí. I Amerických finančních poradců. Na informaci o úmrtí několika desítek lidí hladem reagoval tehdejší premiér Gajdar prý slovy: Ne každý se dokáže změnám přizpůsobit. Narodí se jiní.

0/0
29.12.2014 16:35
Foto

Bob Senior

Re: Pane Bobe,

Pane Hricáku máte poněkud svérázné hodnocení toho kdo má pravdu a kdo pravdu nemluví.Pro Vás je to jasné-kdo má sebe serioznější informace o Vašem idolu ,některém kremelském mocipánu nemluví pravdu,když to nezapadá do Vašich "chvalozpěvů".Ale sebevětší desinformace je bezpochyby pravdivá,jestliže pochází z kremelského zdroje.To je dlouholetá praxe,začínající směrnicemi V.I.Lenina a trvající dosud,s krátkými přestávkami typu Gorbačevovy "glasnosti".Jeden z příkladú je 68.rok v naší zemi.Dodnes mám uchováno jedno číslo ruskáho radioamatérského časopisu z onoho roku,ve kterém je v úvodníku popisována nezbytnost  zásahu vojsk Varšavské smlouvy,protože v západních Čechách byly rozmístěny štvavé vysílače USA.A omluva za podobné lži přišla až za té glasnosti.Vám to ovšem nevadí,protože se zřejmě řídíte známým,že účel světí prostředky.Jen jaksi zapomínáte,že našimi spojenci už nejsou legendární vojska z dávných kronik,ale dokonale vybavení spojenci,zajišťující bezpečnost nejen naší země!

0/0
29.12.2014 23:22
Foto

V.Hricák

Re: Pane Bobe,

Vám zase leží v žaludku internacionální pomoc v roce 1968. Kolik podobných pomocí, s často mnohem katastrofálnějšími důsledky, poskytly USA? Neschvaluji události z té doby, ale nesnáším dvojí metr. Co dnes asi říkají prostí iráčani na své osvobození od Husajna ? Jak jsem napsal, absolutní dokonalost neexistuje. Kdysi jsem věřil na svobodu a demokracii. Dnes už vím, že je to jenom šidítko pro veřejnost. Iluze, jejíž aura volně bledne ve světle nedávných a současných událostí. Za vším jsou peníze a boj o moc. Když ne o celosvětovou, tak alespoň o místní.Pokud někdo nazve bombardování civilních objektů humanitárním bombardováním, nebo nazve smečku kriminálních hrdlořezů demokratickou opozicí, dělá ze mne blbce. A je to o to horší, že do mne média dnem i nocí hustí, že jsme lepší, nežli ONI.

0/0
30.12.2014 6:47
Foto

Bob Senior

Re: Pane Bobe,

Pane Hricáku,omezme se pouze na to,co se týká článku.Pokud jste věřil na svobodu a demokracii tak to asi bylo vlivem francouzké revoluce,prosazující známé "rovnost ,volnost a bratrství".Jenže ta tři hesla nebudou platit současně ,jak ukázal dosavadní vývoj lidstva.To platilo vždy,protože se vždy najde nějaký Velký bratr na kterého ti menší mají spoléhat..Vždy šlo a stále jde jen o to,jaký ten Velký bratr je.

   A vraťme se ke článku a zůstaňme u jeho subjektu-budoucnosti Evropy o které se má rozhodnout.Musíme tedy vycházet ze současného stavu,kdy jsou dva velcí bratři,mezi nimiž je skupina menších ,kteří se na ty Velké dívají každý svýma očima.A přitom se musí rozhodnout oni sami,který Velký bratr je pro ně výhodnější.Co myslíte,mají právo se rozhodnout ti malí každý sám,nebo o tom může rozhodnout jen tenkterý Velký?

  Voláte po stejném metru,takže se najdou spokojení i nespokojení.A hlavně sledujte co je  při stejném metru lepší pro větší část celé skupiny a přitom nepoškozují žádného

0/0
30.12.2014 11:48
Foto

V.Hricák

Přes všechnu mediální masáž věřím,

že většina Čechů se dnes kloní na stranu Rusů. Bude ta druhá část národa ochotna jejich názor akceptovat? Osobně o tom silně pochybuji, protože jinak by jsme nemuseli čelit začínající cenzuře a jednostranně podávaným zprávám. To, že tomu tak je, není práce ruských špionů a tajných služeb. Spíš stále citelnější rozpor mezi slovy a činy ze strany západu.

Navíc, i když se zatím nepotvrdila činnost Američanů v pořádání protizemanovských akcí poslední doby, existuje celá řada indicií, které tomu napovídají. Na druhou stranu, přes nekonečnou šňůru obviňování Ruska z budování páté kolony u nás, nebyl předložen ani jeden, byť nepatrný důkaz.

0/0
30.12.2014 12:35
Foto

Bob Senior

Re: Přes všechnu mediální masáž věřím,

Zase utíkáte od reality do říše Vašich snů a přání.O jaké většině píšete.U nás v parlamentě se nenašla žádná většina,ani za levicových ani za pravicových vlád,která by odmítla smlouvy o  připojení k NATO a ani k EU.Copak si myslíte,že bychom bez členství v NATO mohli mít profesionální armádu,místo toho kolosu z dob Varšavské smlouvy.A podobné je to v téměř celé Evropě.A důsledkem této skutečnosti je fakt,že mezi členskými zeměmi NATO nevznikl po dobu více než 60ti let žádný  konflikt.A jaké cenzuře a jednostranně podávaným zprávám musíte čelit.Copak Vám někdo brání v publkování jakýchkoliv názorů jsou-li uváděny slušnou řečí?

Co se týče proti zemanovských akcí Američanů jen tolik,to považujete za normální,že prezident státu,který je spojencem oganizace ,vystupuje podivným způsobem proti názorům představitelů spojeneckých zemí?A kromě toho při svém nástupu do ústavní funkce vyhlašoval,že chce být prezidentem všech občanů,takžemá ponechat stranou své soukromé názory,které mnozí odmítají.

0/0
30.12.2014 19:13

J. Křivan

Re: Přes všechnu mediální masáž věřím,

Bobe, sny klidně vynechte, vraťte se k těm svým. Naše profesionální armáda, jak ukazují boje na jihovýchodě Ukrajiny, by nejspíš nebyla schopná bránit jedno krajské město více než několik dní a to s ohledem na počty vojáků, nikoliv jejich schopnosti.

Doufám že teď se pohybujeme jenom na teoretické rovině. Rád bych dožil v míru, třeba i chudý.

PS. Parlament klidně vynechte, ten taky v roce 1989 věřil kandidátovi na prezidenta, že to myslí s tím zrušením Varšavské smlouvy a NATO doopravdy.

0/0
30.12.2014 22:43
Foto

Bob Senior

Re: Přes všechnu mediální masáž věřím,

Ale pane Křivane to přece byla má diskuze s panem Hricákem.Ale budiž, aspoň mohu reagovat na Vaši nehoráznost vůči schopnostem naší armády.Sice se snažíte svá slova zmírnit,ale nevím proč pomlouváte velitelské kádry o jejichž úrovni svědčí to,jak jsou hodnoceni v rámci paktu NATO,jehož jsme členem.

Co se týče Vašeho přání dožít v míru,myslím že můžete být bez obav.Převaha Spojených států nad ostatními "velmocemi" je zatím tak velká,že rozpoutání války vůči nim a jejich spojenců v NATO je odstrašujícím jevem.A to,že USA věnují značné finanční prostředky výzkumu Kosmu ukazuje,že vidí nebezpečí jinde.Na ta pozemská zřejmě stačí to co mají již osvojené.(Viz třeba jeden projev prezidenta Obamy)

A ještě krátce k tomu Vašemu PS.Nezapoměl jste, že v době té Havlovy "snahy" byl prezidentem Gorbačev,který uzavřel řadu dohod s USA o odzbrojení,ale neustál tlak domácích odpůrců,ze strany konzervativní byrokratické hierarchie,která nakonec prosadila svého "muže" Putina.Takže vše bylo najednou jinak

0/0
31.12.2014 13:41
Foto

V.Hricák

Že se do toho míchám,

ale nebyla jedna z dohod z dob Gorbačovovi éry také záruka NATO o nerozšiřování se na východ? Jelcin později kývnul na rozšíření o země pobaltí a střední Evropy. Ale od jeho časů už ze strany Ruska k žádnému dalšímu ústupku nedošlo. Už vůbec by rusové, a jsem přesvědčený o tom, že bez ohledu na tom, kdo by v zemi vládnul, nekývli na vstup Ukrajiny nebo Gruzie. Co nemáš sám rád, nedělej druhým. Jak by asi reagovali Američané na vojenské aktivity Ruska třeba v Mexiku, nebo na Kubě? Žádná mocnost by nesnesla v bezprostřední blízkosti vojenskou moc, která by je mohla přímo ohrozit. Tak proč se západ diví Rusům, že se jim ukrajinské snahy o vstup do NATO nelíbí?

0/0
31.12.2014 15:30

J. Křivan

Re: Přes všechnu mediální masáž věřím,

Vážený Bobe, Váš optimizmus hraničí s naivitou.

Česká armáda má cca 21 tisíc aktivních vojáků. To tak odpovídá jednomu expedičnímu sboru. Při obraně státu jako je ČR úroveň vojáků hraje při takových počtech až druhořadou roli. Převaha jednotlivých velmocí a především jejich odolnost se ukáže až při jejich dlouhodobém nasazení. Viz dva neúspěšné pokusy o Afghánistán (SSSR a USA) a ostuda USA v Iráku (jak pěkně to vypadalo po prvních měsících a jak dnes). Pozapomněl jsem na Vietnam. Proto není třeba dráždit boha války holou nohou.

PS. S tím kosmem jsem nějak vedle. V současné době USA létá do vesmíru za pomoci ruských raket a používá renovované, 40 let staré ještě sovětské motory vyrobené v Rusku a na Ukrajině..

Tak zase až v příštím roce.

0/0
31.12.2014 19:52

J. Křivan

Re: Přes všechnu mediální masáž věřím,

Bobe, moje "nehoráznost" je v souladu se stanoviskem experta GŠ české armády. Co Vy na to?

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Povinna-vojna-je-pry-velky-mytus-Expert-vysvetluje-co-skutecne-stoji-v-novem-zakone-352746

0/0
4.1.2015 13:30
Foto

V.Hricák

Re: Pane Bobe,

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Marek-Obrtel-Hluboce-se-stydim-za-zlocineckou-organizaci-jakou-je-NATO-Vracim-vyznamenani-351287

Přečtěte si to, pane Bobe a pak můžete napsat, jestli právě ten velký bratr, na kterého vy vsázíte, je ten pravý.

0/0
30.12.2014 13:03
Foto

Bob Senior

Re: Pane Bobe,

Pane Hricáku tak jsem dal na Vaši radu a onen článek toho pána jsem si přečetl.Ale nevím proč bych na základě takového škváru,který uráží kdekoho,kdo má jiný názor  který Velký bratr je pro naši zemi výhodnější,měl opravovat své přesvědčení.Vycházím v něm ze víc než 40ti leté praxe během které jsem měl možnost dokonale poznat co naší zemi přineslo spojenectví s jedním či druhým z nich.Zajisté každý  má na mysli především své zájmy,.Ale pro nás je důležitější porovnávat jak "ladí" zájmy toho kterého Velkého bratra se zájmy naší země.Dovolím si v této souvislosti citovat Marxe,,že úroveň každé společnosti závisí na úrovni technologie kterou používá.

Takže porovnejte technologickou úroveň obou "bratrů" s úrovní technologie naší země před a po přelomových letech,ve kterých se měniloa součinnost s jedním nebo druhým z nich.Z mých poznatků mi jednoznačně vyplývá,co je zásadní pro střecně velkou zemi jako naše,jejíž největší devizou je vyspělost a odbornost, zjednodušeně řečeno výrobních sil.

0/0
2.1.2015 11:46
Foto

V.Hricák

Re: Pane Bobe,

K těm technologiím. Dnešní mladá generace ovládá perfektně PC a mobilní telefony. Vyrazit ze sebe ale něco nad rámec holé věty je pro ně nadlidský výkon. Obezita byl v našem dětství okrajový jev, zatímco dnes, zejména u dětí, vážný problém, postihující značnou část populace. Také se zdravím jsme na tom rok od roku hůř. Není všechno zlato, co se třpytí. Nikdy jsem nebyl komunista a za minulého režimu jsem byl spíš antikomunista. Doleva jsem se začal obracet až díky bezbřehému kapitalismu, který u nás vypukl po revoluci. Nechci se dožít důchodu, neb neustále slýchávám, jak jsou důchodci a nemocní společnosti na obtíž. Lidem, kteří celý život poctivě pracovali a živili své rodiče, je dnes vytýkána nezodpovědnost, protože si z dělnických platů nenaspořili ještě na svůj vlastní důchod. Dnes stojíme před reálnou hrozbou přijmutí, v rámci solidarity a humanity, tisíců imigrantů, které budeme muset živit, přitom většina důchodců a nemocných živoří na okraji společnosti.

0/0
3.1.2015 15:56
Foto

Bob Senior

Re: Pane Bobe,

Pane Hricáku překvapuje mne Váš pesimismus a do jistá míry i názor na mladou generaci.Podle toho co píšete,že se bojíte důchodu jste vůči mně hodně mladší a já přes svůj věk se zdaleka necítímbýt někomu na obtíž.Jistě zdraví zdaleka neslouží  jako v mladších letech,ale ti mladší zatím stále ještě stojí o mé rady a nakonec i často jen o dobré slovo a u vnoučat a pravnoučat i o prosté pohlazení.Škoda,že jsme omezeni tím tisícem znaků a to mé povídání nemá souvislost s tématem článku,tak jen tolik.Nevázejte se příliš na komunismus,zejměna ne v leninsko stalinském podání.Mohl bych Vám uvést spoustu praktických příkladů ze svého života,poměrně dlouhého a "bohatého" na zkušenosti,ale můj názor berte jako přátelskou radu člověka,který musel žít v těch podmínkách jaké byly a bohužel dosud trvají.Snad bych Vám mohl doporučit k přečtení knihu von Hayeka "Cesta do otroctví",která vám může objasnit mnohé.V každém případě Vám upřímně přeji,najít více optimismu,já to řeším vírou v Boha,ta mi pomáhá.

0/0
3.1.2015 22:59
Foto

V.Hricák

Re: Pane Bobe,

Důchodové budoucnosti se zřejmě nebojíte, protože si ho už užíváte. Mne, pokud se nezmění podmínky, čeká za 14 let. Jsem ve věku, kdy mám na trhu práce téměř nulovou hodnotu a před sebou velmi nejistou budoucnost. Fyzické síly ubývají a se zdravím to asi nebude lepší. Za oněch čtrnáct let začne období, z hlediska demografického vývoje, nejhorší, jaké může být. Důchodového věku dosáhnou populačně silné ročníky a díky protirodinné politice minulých vlád budou nejslabší ročníky v produktivním věku. Jaká asi může být budoucnost u popelnice při vybírání něčeho k večeři? Optimistická? Raději zemřít dřív, než se dočkat mizerného konce hladovějícího bezdomovce.

0/0
4.1.2015 15:43
Foto

Bob Senior

Re: Pane Bobe,

Pane Hrizáku z pohledu dnešních pracovníků ve Vašem věku jsou Vaše obavy poměrně reálné.Ale proč tomu tak je,je druhá věc.Příčinou tohoto úděsného stavu je vládnutí všech minulých vlád,počínajeVítězným únorem 1948.Od té doby se vládlo v této zemi podle směrnic sjezdů vedoucí síly dělnické třídy,inspirované leninským a stalinským učením o materialistickém světonázoru.Ten nepřipouštěl žádnou jinou možnost,třebaže výsledky této "cesty"byly jednoznačně stále horší a horší.Prostě jedinou přípustnou metodou vládnutí byla diktatura proletariátu.Vedla vždy k centrálnímu plánování a řízení národního hospodářství podle závěrů některého sjezdu vedoucí strany.Jakékoliv odchylky byly nepřípustné,zakazovalo je marxleninské učení pod hesly o nepřípustnosti revizionismu nebo oportunismu.

  Až došlo k  předání moci způsobem organizovaným tak,aby zůstala v rukou ne jediné strany,ale aspoň dvou,tentokrát "demokraticky zvolenýmch",ale s absolutickou pravomocí a možností jejich volné sotěže.Toť zatím vše.

0/0
4.1.2015 19:07

J. Křivan

Re: Pane Bobe,

Vážený Bobe, Vy jste opomněl skutečnost, že Vaš důchod je vlastně výsledkem poslední etapy reálsoialismu a nedůchod pana Hirčáka bude výsledkem posledních 25 let. Vy jste vlastně na tom hnusném režimu nezaslouženě vydělal, a teď tu trousíte ideologická moudra.

0/0
4.1.2015 19:50
Foto

Bob Senior

Re: Pane Bobe,

Milý pane Křivane musím konstatovat,že Vaše drzost je obdivuhodná.Aniž o mně cokoliv víte,nebo aspoň tušíte,dovolujete si tvrdit,že jsem nezaslouženě vydělal na reálsocialismu.Můj důchod jsem si musel sakramensky tvrdě zasloužit,protože jsem zastával takové pracovní posty na které ti,kterým stačila politická angažovanost,aby bez jakékoliv znalosti byli preferováni,protože vstoupili do KSČ,nebo't  komunisté přece byli nejlepší z nejlepších.A tak jsem měl "kádrový strop" který mi OV KSČ nedovolil překročit,takže můj zaměstnavatel mi to musel kompenzovat odměnami z fondu vedoucího.Zastával jsem totiž  posty pro které byla nezbytná hodně vysoká odbornost,nikoliv politická angažovanost.

A právě proto,že jsem měl největší příležitost poznat to ,o čem tvrdíte ,že je podkladem pro "trousení ideologických mouder" mi dovolujě poukázat komukoliv,nejen panu Hricákovi,na to okolo čeho se stále chodí "jako kocour kolem horké kaše".Na těch 1000 povolených znacích jsem toho víc nedokázal popsat.

0/0
5.1.2015 11:45

J. Křivan

Bobe pohleďte pravdě do očí.

Pane Bobe, tak pomáhal jste ze všech sil i přes svůj kádrový strop budovat ten hnusný realsocialismus, nebo ne? Je Vám spočítám Váš důchod především za práci pro komunisty nebo ne? Do SSSR jste jezdil a dostával úplatek v podobě tuzexových poukázek nebo ne?

PS Moc si to neberte na ČP skoro jiní nepřispívají.

Jo poslal jsem Vám stanovisko experta naší armády k jejím skutečným možnostem a Vy ticho po pěšině.

0/0
5.1.2015 12:51
Foto

Bob Senior

Re: Bobe pohleďte pravdě do očí.

Teď jste mne rozesmál,Vy dokonce rozeznáváte práci pro zaměstnavatele podle toho kdo jím je.Milý pane já jsem z generace,kterou učili pracovat jak nejlépe umíš.A komunisté zřejmě mají jiné měřítko.No ono to za těch 40 let podle toho dopadlo.A boužel stále to trvá,přecemnoho "bývalých" jen přiznalo,že to byl jejich velký omyl a zase vládnou.

No a ještě,jezdil jsem nejen do SSSR,ale i do všech evropských zemí RVHP,a dokonce i do některých západních.Jenžeto nebyly úplatky,na ty byli ti,kteří se mnou jezdili,aby mne hlídali.A navíc tuzexové poukázky se do důchodu nepočítaly,takže nevím co je sem plete.

A ještě k tomu Vašemu PS,že si toho moc beru.No tak nepište takové nesmysly,kterými chcete dokázat,že máte pravdu ,mně to vůbec netěší,jen jsem jaksi alergický na hloupé desinformace.Takže Vám snad nebude vadit,když už se vším skončím,včetně té urgované reakce na stanovisko armádního experta,ona ta Vaše připomínka byla jako obvykle k něčemu jinému.

0/0
5.1.2015 13:30

J. Křivan

Bobe říká se tomu reflexe

Vážený Bobe dostával jste, zaslouženě, ty tuzexové poukázky jako úplatek za práci pro komunisty nebo ne? Jednoduchá otázka, ostatní si museli poukázky kupovat od vexláků za nekřesťanské peníze. Odpovědět můžete i v obecné poloze, nechci na Vás "daňové přiznání", jen reálné sebezpytující ohlédnutí do minulosti, když už po ní chcete tolik dupat.

PS Ono to není zase tak k smíchu.

0/0
5.1.2015 13:51
Foto

Bob Senior

Re: Bobe říká se tomu reflexe

Vážený pane Křivane,pokud vím tak jsem nepracoval pro komunisty,ale pro Československou republiku.Tak mne aspoň moji zahraniční partneři ze všech zemí ,včetně SSSR brali a tak se mnou jednali.Ty tuzexové poukázky jsem dostával proto,že jdem ušetřil devizy na zahraniční služební cestě,na které jsem musel tvrdě makat a to zcela sám podle svého rozhodnutí a svých schopností,nikoliv podle toho,kdo se oné cesty se mnou účastnil a jehož jediným úkolem bylo,aby na mne dohlížel,třeba zda neberu úplatky,protože mnohdy ani nebyl schopen posoudit o čem je řeč,jelikož  jednání probíhalo v některé světové řeči.A to co označujete za daňové přiznání jen tolik,že jsem musel vše doložit do posledního halíře organizaci zahraničního obchodu.Já po minulosti nedupám,jen upozorňuji na to kdo je skutečný a "neideelogický",ale ekonomický viník toho marasmu.A mohu jen dodat,že jednoho takového současný prezident nedávno vyznamenal i když posmrtně,protože Boží mlýny nelze oklamat.A ty nepřehlédly kdo byl kdo!

0/0
6.1.2015 8:46
Foto

V.Hricák

Re: Pane Bobe,

Tak že v Rakousku, Německu, nebo Francii, kde mají s námi srovnatelnou porodnost, se také přehnal Vítězný únor? Pokud si vyhledáte potřebné údaje zjistíte, že domácí evropská etnika pomalu, ale jistě vymírají. Porodnost, ale pouze v číslech pro Bruselské byrokraty, zachraňují etnika, u kterých to z ekonomického hlediska je nejméně žádoucí. Tak jako my celá staletí marně čekáme, že se ci. káni chytnou alespoň lopaty, čeká západ Evropy na podobný zázrak u jiných etnik, které si nechali infiltrovat v průběhu posledních desetiletí. Vymírání Evropy je složitý problém a ty nikdy nemívají jednoduché příčiny, tím méně jednoduchá řešení. Za jednu z příčin považuji celkový úpadek morálky, kdy zejména politici a církevní hodnostáři udávají společnosti velmi pochybné vzory hrabivosti, lhaní a sexuálních úchylek. Navíc, až nechutně často také svou beztrestnost. Zdá se vám současné morální bahno lepší, než to za reálného socialismu? Tenkrát nemuseli mladí řešit alespoň existenční problémy.

0/0
5.1.2015 4:55
Foto

V.Hricák

Re:PS

Vzhledem k tomu, že si užíváte něčeho, o co jste se vy osobně, ani vaše generace nezasloužili, byla by od vás alespoň slušnost, neplivat na ty, kteří vás dnes živí.Obecně se tomu říká vděčnost. Moje generace se i díky vám takového luxusu už nedočká.

0/0
5.1.2015 5:46